Menü

Újra nyitva az uszodák - de igazából úszni és sportolni csoportosan még nem érdemes

A kijárási tilalom korlátozásával kinyithatnak a szabadtéri strandok, uszodák. Ez sokaknak jó hír, pláne így a nyár kezdetén, biztosan sokan élni is fognak a lehetőséggel. Elvileg lehet úszni is, de az óvintézkedésekkel kapcsolatos szabályok miatt egyelőre talán nem érdemes. Mint ahogy óvatosan a csoportos testmozgásokkal. Mondjuk is miért.

Országosan rengeteg strand nyitott ki újra, és bizonyos feltételekkel birtokba is vehetik őket a kikapcsolódni vágyók. Rengetegen szeretnek úszni is, és most, hogy végre itt a nyár, hódolhatnak is ezen szenvedélyüknek, elméletben. Egyik szempontból tehát éppen szerencsések vagyunk, míg a másikból számítva talán kevésbé. Hiszen a kötelező távolság tartás továbbra is előírás, A vízben illetve a strandokon pedig ennél speciálisabb szabályok is vannak.

Általános előírás, hogy a vízben egy emberre 4 négyzetméter vízfelületnek kell jutnia, A medence mellett a szárazföldön pedig 16 négyzetméternek. Nyilvánvalóan az utóbbi követelmény könnyebben betartható, a vízben a 4 négyzetméter viszont nehezen. Gondoljunk csak bele, hogy egy sávban különböző gyorsaságú emberek úsznak, menthetetlen, hogy az egyik utolérje a másikat. Egyelőre sok ember nem jár a strandokra úszni, úgyhogy még az is a jövő zenéje, hogy hogyan oldják meg ezt a problémát. A puding próbája majd az evés lesz, ha egyáltalán „tálalják elénk azt a pudingot”, ebben az időszakban.

Kicsit más a helyzet a strandon szokásos, vízen kívüli játékokkal. Azok között ugyanis gyakori az úgynevezett non-kontakt sport, mint a frizbi vagy a strandröplabda, így azoknál ez a veszély nem áll fenn. Más a helyzet természetesen egy strandfoci vagy egy strandkézilabda esetén. Kétféle megoldás létezik ezekre az esetekre: vagy egyáltalán nem teszik lehetővé a strandsportok űzését, vagy egyszerűen ott is előírják a másfél méteres távolság tartását. Természetesen ez egy strandfoci vagy strandkézilabda esetében nem lehetséges.

Így egyelőre marad egyfajta kényszeres megoldás: strandra mehetünk, baráti találkozókat szervezhetünk ott, azonban még nem ez lesz az elsődleges színtere a testmozgásnak. A vízilabdások ugyan elkezdtek már edzeni, de a szervezett sporttal egészen más a helyzet.

B. T.

A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!

Miért annyira népszerűek a virtuális futások?

A virtuális futóversenyek szuper lehetőséget jelentenek azoknak, akik szeretnének részt venni versenyeken, de nem feltétlenül tudnak vagy akarnak elutazni egy adott helyszínre.

Utazás a főváros eldugott múzeumjaiba

Múzeumokat manapság mindenki ismer. Vannak a világhírűek, mint például a Louvre és vannak a hazai szinten ismertek is, mint például a Magyar Nemzeti Múzeum. Azonban mi a helyzet azon helyekkel, amelyek csak kevesebb embert vonzanak, kevésbé népszerűek és olcsóbb, rövidebb elfoglaltságot kínálnak? Az alábbi cikkben néhány kevésbé népszerű fővárosi kiállítóhelyet ismerhetünk meg.

Tavaszi túrák – A természet újjászületésének jegyében

Ahogy elolvad a hó, és egyre melegebb sugarakkal simogat a nap, a természet új életre kel. A tavasz az egyik legszebb időszak a túrázásra: virágba borult mezők, madárcsicsergés, friss levegő és pezsgő erdők várnak ránk minden lépésnél. Ebben a cikkben összegyűjtöttünk néhány inspiráló tippet és hasznos tanácsot a tavaszi túrákhoz.

Hogyan tart két lábon egy baráti társaság?

Mi jut eszedbe először akkor, ha baráti társaságokról hallasz? A saját közösséged? Esetleg egy régi iskolai csapat, amiből azóta már szétszéledtetek? Bármelyik is legyen, a baráti csapatok sokunk életének meghatározó részei, ami nem véletlen. Megtartanak és biztonságot sugallnak, megnyugtatnak és inspirálnak. Azonban mik a sajátosságai és miért választjuk éppen azokat a bizonyos embereket magunk mellé?