Menü

A nyár és a kalandvágy

"Ez a nyár az én nyaram lesz"

"Idén megmutatom, hogy kell élni"

"Ez a nyár a lehetőségek nyara lesz"

Ezek a mondatok gyakorta hangzanak el bármely nem bármely korosztályának szájából. Nemcsak újévkor fogadunk meg dolgokat, nemcsak akkor érdekel a változás, nemcsak akkor törekszünk új célokat, kihívásokat és szórakozást találni. Hajlamosak vagyunk a nyárra is vízválasztóként tekinteni. Ebben részben annak van szerepe, hogy szeretjük határidőkhöz és időszakokhoz kötni a változásokat. Másrészt pedig a nyár, és a vele járó (sokszor, de nem mindig) több szabadidő hasznos tevékenységekért kiált. Az idő jobb, a kedvünk jobb, a szabadidőnk több, vagy legalábbis jobban hasznosítható, a világ kinyílik, és úgy érezzük, lecsökkennek a távolságok. Minden ideális ahhoz, hogy egy percet se pocsékoljunk el.

A lelkesedés sokszor kitart egészen nyár végéig, sőt, olykor tovább is. Néhány nyári kaland ugyanis valóban maradandó változást hoz az életünkbe. Olykor nemcsak szórakozást és pillanatnyi örömöt kaphatunk az újításoktól, hanem igazi új szemléletet. Ez lehet egy új hobbi, életmód, életstílus. Ha valaki megérzi az ízét egy igazán jó, felszabadító ritmusnak, azzal nehezen hagy fel, és nem is kell felhagynia. Hiszen olyan kevés dolgot irányíthatunk az életünkben, miért ne lehetne ez az egyik?

Ha valaki mégis ideje korán felhagy a kalandos életvitelével, az sem feltétlenül probléma. Hiszen maga a kipróbálás, a nyitottság a lényeg. Van, aki nem szereti az újdonságokat, az állandóság híve, örül, ha a napjai megszokott ritmusban zajlanak. Ha ezt fel tudja ismerni, és ebben is tud örömet látni, akkor számára is hasznos volt egy kis kalandozás.

Kalandnak tekinthetjük azt is, ha valaki talál egy új szenvedélyt, elkezd utazni, beiktat egy addig nem gyakorolt szokást, megismer új embereket és helyzeteket. Tehát bármi, ami megtöri a mindennapok szokásos, néha talán unalmas rendjét.

Ha nyáron tehát motiváltabbak az emberek, vagy nyitottabbak, az egyáltalán nem csoda. Az időjárás és mások hangulata is befolyással bír a saját kedélyállapotunkra. Érdemes meglovagolni a lelkesedés hullámait, és belevágni abba, amire késztetést érzünk, persze, ésszerű keretek között. Ha pedig mégsem érünk célt vele, soha nincs rossz időpont újat kezdeni.

Varga Ágnes Kata

Régi húsvéti szokások

A húsvét a kereszténység egyik legjelentősebb ünnepe. Ma már inkább a tavaszvárás, és a tavasz eljövetelének jele, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak, és sokaknál vallástalan jelentéssel bír. Azonban az ünnephez rengeteg régi (ma már vicces) hagyomány kapcsolódik, amelyek közül olvashatunk néhányat ebben a cikkben.

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba?

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba? Plüss nyuszi/csirke/kacsa vagy csoki nyuszi/csirke/kacsa a tökéletes választás! – olvasom az egyik állatvédő egyesület facebook oldalán és megmondom őszintén teljes mértékben egyetértek a felhívásukkal!

Munkahelyi motiváció?

Minden vezető sikeres cégre és lelkes munkatársakra vágyik, akik szakmailag kiválóak és minden nap a legjobb formájukat hozzák. A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Még a legjobbnak tűnő munkatárs esetében sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújt napról-napra, és mindig maximálisan eltökélt. Jó hír, hogy vezetőként nagyban befolyásolhatjuk, hogy egy dolgozó mennyire tudja és akarja kihasználni tehetségét! Lássuk, hogyan!

8 különleges és elragadó húsvéti tradíció a világ különböző tájairól

Itthon a locsolkodás, rokonlátogatás, családi körben elfogyasztott finom ételek és természetesen a tojásfestés. Ezek mindenki számára jól ismert húsvéti tradíciók, azonban más nemzeteknél eltérő szokások uralkodnak, ismerjük meg ezeket is!

Jön a gofri világnapja!

Édes emlékezésre hívjuk a kedves olvasókat! Már meg sem lepődünk az abszurdabbnál abszurdabb világnapokról olvasva, de most tegyünk egy kivételt és beszéljünk arról, hogy március 25-én van a gofri világnapja!