Menü

Hajfestés természetesen

Az egészséges haj egyik titka, hogy természetes alapanyagokból készült termékekkel kezeljük, ez a hajfestékekre is igaz.

Mindenki életében eljöhet az a pillanat, amikor rájön, változtatni szeretne valamit a külsején. Legtöbbször ez a hajfestést jelenti, amely során sokat rongálódhat a hajunk. Vannak természetes módjai is az új hajszín elérésének, amik nemcsak, hogy nem rontják, de szebbé teszik a hajkoronát.

A szőke hajszín eléréséhez két alapanyag is a segítségünkre lehet: a citromlé és a kamillatea. Egy erős és nagy adag kamillateát keverjünk össze egy kis hajbalzsammal, majd a kihűlt keveréket lassan öntsük a fejbőrre és masszírozzuk bele. Ugyanígy a hajvégeken is, lassú masszírozással egyengessük el a folyadékot. A műveletet hetente többször is meg kell ismétleni, hogy a megfelelő hatást elérje. A természetes alapú hajfestésnél figyelembe kell venni azt is, hogy a sötétebb hajat nehezen színezi be.

A másik szőke-festék a citromlé, amit a kamillateához hasonló módon kell felvinni a hajra, majd néhány órán át pihentetjük a hajon. Érdemes friss citromlével dolgozni, valamint többször megismételni a színezést a biztosabb hatás érdekében.

A csokoládébarna haj egyik titka lehet a kávézacc. Már korábban írtuk, milyen hasznos a zacc, amit kidobás helyett a kertben és a konyhában is fel lehet használni. Arcpakolásra is jó és ezentúl még a hajszínezésben is segít.

A kávé-festék elkészítésének első lépése egy erős kávé. Miután lefőtt, várjunk míg kihűl, majd keverjük el két evőkanál hajbalzsammal és kávézaccal. Az előzőkhöz hasonló módon vigyük fel a hajra és hagyjuk hatni egy órán át.

A hagyma kiváló vörös-festék, leginkább a világoshajúaknak kedvez. Félbögrényi hámozott hagymához egy liter vizet kell adni, majd ezeket forrás után egy órán át főzni. A kihűlt hagymalével öblítsük át a hajat, ezt követően érdemes ecetes vízzel átmosni.

A hagyma mellett a cékla is vörös hajat varázsol. Hasonlóan a hagyma-főzethez, vágjuk fel a céklát, majd főzzük meg. A kihűlt lével mossuk át a hajat, majd pihentessük egy óráig. Ezután újra mossuk meg a hajunk.

Az otthoni, természetes hajfestés velejárója, hogy nem mindig rögtön érjük el a várt eredményt. Figyelembe kell venni a hajszínt és típust is mielőtt belevágunk a festésbe.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.