Menü

Kirándulj itthon!

A koronavírus járvány legnagyobb vesztese a turizmus, mivel a betegség miatt a legtöbben lemondják külföldi nyaralásaikat. Ha azonban mégis kikapcsolódásra és friss levegőre vágysz, ezek Magyarország legszebb kirándulóhelyei, ahol a természet közelében pihenheted ki magadat.

A legtöbb ember szerint a nyár egyet jelent a véget nem érő strandolással és napozással, amikor az ember csak egész nap fekszik és olvas. A legmelegebb évszak azonban aktív pihenéssel is telhet, lehet kirándulni és új tájakat felfedezni.

Nem kell messzire menni a fővárostól, sőt Budapest szívében is találhatunk természetközeli helyeket, ahol felfedezhetjük a nagyváros közvetlen közelében élő élővilágot.

Ilyen a Sas-hegy is, amely kiemelkedik a város zajából és sokféle különleges állatfajnak ad otthont. Könnyű, vasárnap délutáni program, amikor csak arra vágyik az ember, hogy kiszakadjon a városból, de nem szeretne messzire utazni.

Budapest agglomerációjában is vannak olyan gyönyörű helyeket, ahol érdemes egypár órát eltölteni az erdő felfedezésével. Ilyen a Pilis-hegység, amely „előfutárai” csak pár kilométerre vannak a főváros határától. A pomázi Kőhegy, a leányfalusi Vöröskő, vagy kicsit messzebb Dobogókő, mind tökéletes helyszínei egy napi túrának.

A Duna-Ipoly Nemzeti Park tele van izgalmas tanösvényekkel, amiket érdemes kipróbálni, ilyen például a Nagy-Szénás tanösvény Nagykovácsi környékén.

A Balaton-felvidék Magyarország legszebb tájai közé tartozik. Ha nemcsak fürdeni, de mozogni is szeretnél a magyar tengernél, akkor az Északi-part vidéke tökéletes választás. A híres Szent György-hegyi bazaltorgonák felfedezése mellett a közelben található a Badacsonyi Tűzgyűrű tanösvény is, ami gyönyörű kilátással rendelkezik a Balatonra.

A Tihanyi-félszigeten is érdemes elbarangolni, de megéri bejárni az északabbra fekvő Köveskál és Kővágóőrs vidékét is.

Az ország déli része is tele van szebbnél szebb kirándulóhelyekkel, ilyen az Alföld is. Különösen érdekes a makói lombkoronasétány, amely közvetlenül a Maros partján fekszik és ahol nemcsak a szép kilátásban gyönyörködhetünk, hanem különböző madárfajokat is megismerhetünk.

A pihenés a karantén és a home office hetei után is különösen fontos. A test és az elme felfrissítésére tudatosan oda kell figyelni, ezért érdemes olyan helyet választani, akár egy napra is, ahol a testi fáradalmak kipihenése mellett az aktív kikapcsolódásra is van lehetőség.

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.

Mit kell tudni a jojobáról?

A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

A Balatonnál télen is van program

A Balaton vidéke igazi ékszerdobozként rejti magában a szebbnél szebb látnivalókat, a jobbnál jobb programokat, és ez télen sincs másképp. A beltéri időtöltésen túl legyen szó egy-egy rövidebb túráról, festői panorámáról, vagy épp néhány izgalmas kültéri kalandról, a hidegebb hónapokban is érdemes mindegyiket feltűznünk a bakancslistánkra.

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.