Hogy gyorsabban múljon el a szúnyogcsípés
- Dátum: 2020.07.31., 09:05
- Martinka Dia
- alkohol, allergia, almaecet, aloe vera, antibakteriális, ártalmatlan, biobolt, borogatás, citrom, darázscsípés, duzzanat, ecet, fertőtlenít, fogkrém, gél, gyulladáscsökkentő, hatékony, invázió, jégkocka, kamillás filter, kellemetlen, krém, mérséklik, méz, nyár, orvosi kezelés., sebesedés, szembejutás, szúnyogcsípés, szúnyogriasztó szer, tünet, vakarás, viszketés
Abban talán mindannyian egyetértünk, hogy a nyár legkellemetlenebb velejárója a szemtelen szúnyogok inváziója, a rovarokat pedig olykor sajnos a szúnyogriasztó szerek sem tartják távol. Mivel csökkenthetjük a kellemetlen tüneteket?
A szúnyogcsípés gyakori tünete a lágy, rózsaszínné vagy pirossá váló, viszkető dudor a bőrön. A csípést semmi esetben sem jó erősen kaparni, vakarni, bár ezt gyakran nehéz megállni, azonban néhány módszerrel megpróbálhatjuk enyhíteni a kellemetlen viszketést.
Nagyon hatékony otthon a jégkocka, vagy bármi a fagyasztóból. Kellemesen hűsít.
Gyulladáscsökkentő krémek és hűsítő gélek alkalmazása is kedvelt és hatékony, a patikában, bioboltokban elérhetőek ezek széles választéka, melyek csökkentik a kellemetlen viszketést, fájdalmat és duzzanatot, így a vakarást, kisebesedést.
Az aloe vera igazi csodaszer, ami számos területen bizonyított már: szúnyogcsípésre is jó, ahogy a méz is. A méz csökkenti a gyulladást, és elősegíti a csípés gyógyulását.
Az ecet is számtalan dologra jó egy háztartásban, hiszen remek tisztító-és fertőtlenítő, vízkőoldószer, a hajat is puhítja, ráadásul a szúnyogcsípés viszketését is képes enyhíteni, én gyakran darázscsípésre is alkalmaztam, arra azonban nagyon vigyázzunk, hogy a szembejutást kerüljük.
Az áztatott kamillás teafiltert is érdemes rátenni a filtert a csípésre, mivel a benne lévő anyagok mérséklik a duzzanatot, így a viszketés is csökken.
A citrom a filterhez hasonlóan összehúzza a területet és fertőtleníti is, alkalmazását érdemes kipróbálni.
A fogkrém alkalmazása ismert a pattanások ellen, de úgy tartják, a viszkető csípésre is jó, ugyanis mentoltartalmának köszönhetően hűsíti a felületet.
A teafaolaj szintén nemcsak a pattanásokra jó, érdemes bevetni akkor is, ha csípésről van szó, mert gyulladáscsökkentő, nyugtatja a bőrt, antibakteriális hatással bír.
Azt nem tudom mennyire hatásos házi módszer, s lehet kicsit vicces is, gyerekként X-et szoktunk nyomni a csípés felületébe, ezzel ugyan fájdalmat okozunk, ami valószínű erősebb érzés, mint maga a viszketés, s emiatt alkalmazták gyakran.
Az alkohol is megér egy próbát, az ecethez hasonlóan pedig az almaecet is fertőtleníti a sebfelületet, illetve csípéseket.
Segítségével kenegethetjük a bőr felületét, ha pedig vízzel hígítjuk, borogatás formájában is bevethető házi szer.
A szúnyogcsípés általában ártalmatlan, azonban ritkán előforduló súlyos allergiás reakciókat is kiválthat az arra érzékenyeknél, (anafilaxiás sokk, gégeödéma) melyek sürgősségi orvosi kezelést igényelnek.
A kézfertőtlenítők árnyoldala

A kézfertőtlenítők mindennapjaink részévé váltak, mióta 2020-ban a Covid járvány során elterjedtek megelőzésképpen. Azonban ez nem egy olyan csodaszer, amit csak úgy a végtelenségig lehet használni és semmi egészségügyi hátránya nem lesz. A bőrünk sokszor hálátlanul fogadja ezt, a különböző adalékanyagok és alkoholtartalom miatt.
Milyen problémák esetén ajánlott a kompressziós harisnya?

A kompressziós harisnya egy speciális ruhadarab, amely a lábakon és a lábfejeken kifejtett nyomás segítségével javítja a vérkeringést, és megelőzi a visszerek kialakulását. Különböző erősségű nyomást fejt ki, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet. Gyógyászati segédeszközként hasznos, és különösen hasznos krónikus vénás elégtelenség, visszér, nyiroködéma, valamint trombózis megelőzésében.
Lupusz, a rejtőzködő betegség

Aki nézett az elmúlt 10-15 évben tévéműsort, annak nem lesz ismeretlen a lupusz szó hangzása, de valóban tudjuk, hogy mi is az?!
A nyirokrendszer egészséges működésének alappillérei

A nyirokrendszer egy létfontosságú szervezetünkben működő tisztító és szűrő rendszer, amely segít eltávolítani a sejtek anyagcsere során keletkező méreganyagokat, és támogatja az immunrendszer működését. A nyirokerek hálózatán keresztül kering a nyirokfolyadék, melyet a nyirokcsomók szűrnek meg, így akadályozva meg a kórokozók és salakanyagok szétterjedését.
Hidrogén peroxid, amit erről tudni érdemes

Rengeteg hasznos szerről olvashatunk az interneten, amiket a háztartásban használhatunk, ilyen a hidrogén peroxid is, de vannak veszélyei is.