Menü

Hogy gyorsabban múljon el a szúnyogcsípés

Abban talán mindannyian egyetértünk, hogy a nyár legkellemetlenebb velejárója a szemtelen szúnyogok inváziója, a rovarokat pedig olykor sajnos a szúnyogriasztó szerek sem tartják távol. Mivel csökkenthetjük a kellemetlen tüneteket?

A szúnyogcsípés gyakori tünete a lágy, rózsaszínné vagy pirossá váló, viszkető dudor a bőrön. A csípést semmi esetben sem jó erősen kaparni, vakarni, bár ezt gyakran nehéz megállni, azonban néhány módszerrel megpróbálhatjuk enyhíteni a kellemetlen viszketést.

Nagyon hatékony otthon a jégkocka, vagy bármi a fagyasztóból. Kellemesen hűsít.

Gyulladáscsökkentő krémek és hűsítő gélek alkalmazása is kedvelt és hatékony, a patikában, bioboltokban elérhetőek ezek széles választéka, melyek csökkentik a kellemetlen viszketést, fájdalmat és duzzanatot, így a vakarást, kisebesedést.

Az aloe vera igazi csodaszer, ami számos területen bizonyított már: szúnyogcsípésre is jó, ahogy a méz is. A méz csökkenti a gyulladást, és elősegíti a csípés gyógyulását.

Az ecet is számtalan dologra jó egy háztartásban, hiszen remek tisztító-és fertőtlenítő, vízkőoldószer, a hajat is puhítja, ráadásul a szúnyogcsípés viszketését is képes enyhíteni, én gyakran darázscsípésre is alkalmaztam, arra azonban nagyon vigyázzunk, hogy a szembejutást kerüljük.

Az áztatott kamillás teafiltert is érdemes rátenni a filtert a csípésre, mivel a benne lévő anyagok mérséklik a duzzanatot, így a viszketés is csökken.

A citrom a filterhez hasonlóan összehúzza a területet és fertőtleníti is, alkalmazását érdemes kipróbálni.

A fogkrém alkalmazása ismert a pattanások ellen, de úgy tartják, a viszkető csípésre is jó, ugyanis mentoltartalmának köszönhetően hűsíti a felületet.

A teafaolaj szintén nemcsak a pattanásokra jó, érdemes bevetni akkor is, ha csípésről van szó, mert gyulladáscsökkentő, nyugtatja a bőrt, antibakteriális hatással bír.

Azt nem tudom mennyire hatásos házi módszer, s lehet kicsit vicces is, gyerekként X-et szoktunk nyomni a csípés felületébe, ezzel ugyan fájdalmat okozunk, ami valószínű erősebb érzés, mint maga a viszketés, s emiatt alkalmazták gyakran.

Az alkohol is megér egy próbát, az ecethez hasonlóan pedig az almaecet is fertőtleníti a sebfelületet, illetve csípéseket.

Segítségével kenegethetjük a bőr felületét, ha pedig vízzel hígítjuk, borogatás formájában is bevethető házi szer.

A szúnyogcsípés általában ártalmatlan, azonban ritkán előforduló súlyos allergiás reakciókat is kiválthat az arra érzékenyeknél, (anafilaxiás sokk, gégeödéma) melyek sürgősségi orvosi kezelést igényelnek.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.