Örömtréning technikája
- Dátum: 2020.08.12., 20:44
- Udvari Fanni
- boldogság, elégedettség, élet, harmónia, lelki béke, nőiesség, nyugalom, önszeretet
Szükségünk van a pihenésre, de nem mindegy, milyen körülmények között és hogyan töltjük a stresszes hétköznapok utáni lazítást.
A legtöbb ember hajlamos a párhuzamot vonni a pihenés és a semmittevés között, pedig hiába édes és gondtalan a lazulás, igazán csak akkor tudunk feltöltődni, ha az erre szánt időbe aktív és élményeket nyújtó programokat is beiktatunk. A legjobb, ha olyan programot választunk, amelyek nem csupán a testnek, de a léleknek is felüdülést hoznak.
Az önszeretet az önelfogadás egy bizonyos állapota, ami olyan cselekvések által növekszik, melyek támogatják fizikai, pszichológiai és spirituális növekedésünket. Az önszeretet dinamikus, és olyan cselekedetek által fejlődik, amelyektől érettebbé válhatunk. Amennyiben úgy viselkedünk, hogy növeljük az önmagunk iránt táplált szeretetet, akkor idővel képesek leszünk elfogadni gyengeségeinket is, csakúgy, mint erősségeinket. Nem akarjuk többé megmagyarázni hiányosságainkat, megengedjük az önmagunkkal való együttérzést és elfogadjuk, hogy mi is emberből vagyunk, akik olykor hibázhatnak vagy küzdhetnek problémákkal. Ami talán a legfontosabb, világosabbá válnak számunkra életcéljaink és értékrendünk is.
Figyeljünk magunkra! Éljük meg az érzéseinket, gondolatainkat, akkor is, ha pozitív és akkor is, ha negatív! Tudatosítsuk viselkedésünket! Gondoljuk végig, milyen sikereket értünk el az életben vagy aznap! Engedjük meg magunknak a büszkeséget, fogadjuk el a dicséretet! Ne vádoljuk magunkat, hanem fogadjuk el, akik vagyunk és ne próbáljunk mindenáron megváltozni! Gondoljuk végig, hogy nehéz helyzetekben vagy akár a pozitív eseményeknél hogyan beszélünk a szeretteinkkel és próbáljunk eszerint szólni önmagunkhoz is! Tudatosítsuk azon tulajdonságainkat, amiket szeretünk magunkban! A mindfulness mindebben is segíthet minket.
Sokszor magunknak nehezebben bocsátunk meg, mint bárki másnak. Mindez önvádláshoz, később szorongáshoz vagy akár depresszió kialakulásához is vezethet. El kell fogadnunk, hogy mi is emberek vagyunk! Meg kell tanulnunk elfogadni, hogy olykor mi is hibázunk. Ugyanakkor egy hibát nem is nevezhetünk igazán hibának, ha abból tanulni tudunk és ezáltal fejlődni.
Az önmagunkkal szembeni gyengédség aktív szerepvállalást jelent. Önostorozás helyett mindent megteszünk annak érdekében, hogy megnyugtassuk magunkat, hogy olyan jól érezzük magunkat a bőrünkben, ahogy csak tudjuk.
A valódi értékekre való koncentrálás teljesen más megvilágításba helyez mindent, így az erősségeinket és ez által önmagunk megítélését is.
Önmagunk szeretete meghatározza a napjainkat: a világhoz és az emberekhez fűződő viszonyunkat. Azt, hogy a későbbiekben, mennyi feladatunk lesz ezen a területen, nagyban befolyásolja az otthonról hozott minta. Ha támogató, biztonságos közeget teremtünk a gyerekünknek, amiben szabad lehet, sokat segít abban, hogy felnőttként hogyan ítéli meg önmagát. Szakértők bizonyították, hogy a szorongó, teljesítményorientált közegben nevelkedő csemeték, akikre túl nagy nyomás nehezedik a gyermekkorukban, kevésbé lesznek magabiztosak felnőttként, és a magukkal szemben, illetve a környezetük által feléjük támasztott elvárások miatt labilis lelkiállapottal rendelkeznek majd. A folyamat pedig tovább generálja önmagát, hiszen egy ilyen ember utódjai is hasonló cipőben járnak majd, ha nem fordítanak tudatosan figyelmet arra, hogy dolgozzanak önmaguk elfogadásán, szeretetén.
Jól tudják ezt azok a nők, akiknek a legnagyobb démonjaikkal kellett megküzdeniük ahhoz, hogy el tudják fogadni magukat, hogy szeretni tudják azokat a dolgokat is, amik miatt a többségi társadalom vonakodva tekint rájuk, és hogy végül emberek millióinak példaképévé váljanak.
Szerző: Udvari Fanni
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.