Természetes módszerek makacs felfázás ellen
- Dátum: 2020.11.07., 16:49
- Martinka Dia
- alhas, antibiotikum, baktériumok, betegség, C-vitamin, fájdalmas, fájdalom, felfázás, fertőzés, fokhagyma, folyadékfogyasztás, húgycső, információ, kellemetlenség., kórokozók, meleg, panasz, probiotikum, tabletta, tél, tőzegáfonya, vizelési inger, vizeletürítés, vizeletvisszatartás
Tévedés azt hinni, hogy a felfázás téli betegség, hiszen nemcsak a téli hidegben, hanem a nagy melegben egyaránt jelentkezhet. A húgyúti fertőzések okozói a baktériumok, amelyek gyulladáshoz vezetnek. Jellemző tünetei az állandó vizelési inger, a fájdalmas, égő, kis mennyiségű vizeletürítés, az alhasi fájdalom, a véres vizelet. Mit tegyünk, ha ezeket tapasztaljuk? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat erről a megbetegedésről.
A felfázás idősebb korban férfiaknál is kialakulhat, de a betegség jellemzően inkább a hölgyeket sújtja. Ennek oka a női test felépítésében van: a húgycső külső nyílása, a hüvelybemenet és a végbélnyílás közelsége miatt a kórokozók könnyedén bejuthatnak a húgycsőbe.
Természetesen az orvos felkeresése és szükség esetén az antibiotikumok szedése a módja a felfázás kezelésének, azonban emellett számos természetes házi praktika is segít a problémán és a kellemetlen tüneteken.
Elsőként a megelőzésben nagy szerepe van a folyadékfogyasztásnak.
A sok folyadék felhígítja a vizeletet, ami rontja a kórokozó baktériumok szaporodásának esélyét, továbbá átmossa a vesét és a húgyutakat, ami tisztítja a lerakódásoktól.
Igyunk legalább két liter vizet naponta!
Probiotikumok használata erősíti az immunrendszert, segítik a tápanyagok felszívódását, illetve akadályozzák a bélbaktériumok az elszaporodását. Elég már akár napi 1 pohár joghurtot elfogyasztani.
Elegendő C-Vitamin fogyasztása is rengeteget segíthet, ugyanis visszaállítja a vizelet savasságát, ezzel meggátolja a baktériumok szaporodását.
A fokhagyma igazi népi csodaszer, hatásos fegyver az antibiotikum-rezisztens baktériumok ellen. Kutatások alapján a fokhagyma-kivonat a baktériumok több, mint 80 százalékát képes elpusztítani. Tabletta formájában is szedhető.
A tőzegáfonya köztudott hatásosságát a húgyúti fertőzések esetén már többször is bizonyították. Fogyasztható nyersen, turmixban, gyümölcssaláta vagy sütemények alkotóelemeként, de lé vagy kapszula formájában is. Szakemberek szerint napi 6-800 mg vörös áfonya kivonat bevitele javasolt felfázás esetén.
Ne tartsuk vissza a vizeletet, a tünetek ugyanis a húgyhólyagban pangó vizelet miatt hamar fellángolhatnak, az ugyanis kiváló terepet nyújt a baktériumok szaporodáshoz. Ha megoldható, lehetőleg ne halogassuk a vizeletürítést, ha hív a természet!
Öltözzünk melegen! Rossz nézni, amikor fiatal lányoknak kint a dereka a téli hidegben. Létfontosságú az évszaknak megfelelő öltözködés és a természetes anyagú alsóneműk viselése.
A húgyúti fertőzések égető fájdalmat okoznak, erre a melegítőpárna kiváló megoldás, azonban a megfelelő hőmérséklet kiválasztására ügyelnünk kell!
A húgyúti panaszok számos kellemetlenséget okoznak, így mindenképpen figyelmet kell fordítani arra, hogy ezt a betegséget ne vegyük félvárról. Ha ugyanis nem foglalkozunk velük, akkor a fertőzés könnyen terjedhet, és vesemedence, illetve vesegyulladáshoz vezethet, mely mindkettő igen fájdalmas, és komoly betegség.
Martinka Dia
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.
Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.