Tippek túlköltekezés ellen II.
- Dátum: 2020.11.14., 15:32
- Martinka Dia
- akciós, árengedmény, bevásárlólista, bolti trükk, email, fölösleges, gyerek, hirdetés, holmi, kétszatyornyi, kidob, kifutó modell, kísértés, költekezés, lejár, marketing, megfontolt, nasi., okostelefon, promóció, reklám, sms, spórolás, szavatosság, szemetes, termék
Az előző cikkemből kiderült, hogy mit tehetünk azért, hogy kevesebb fölösleges holmi kerüljön a kosarunkba és több pénz maradjon a pénztárcánkban, most pedig a túlköltekezés ellen ígért cikkem második része következik. (anyu, becsszó, én is nagyon figyelek)
Első tanács, amiről mondjuk én leszoktam, pedig jó bevált, a bevásárlólista!
No meg az ahhoz való ragaszkodás. Semmi akciós ágyneműhuzat garnitúra, vagy női pizsama, esetleg futócucc a lidliben, semmi kifutó modell a futócipők polcain, semmi fociskártya a fiamnak, csak mert nyafog érte - és valójában 5 percig játszik vele -, a férjemnek pedig nincs újabb barkácsszerszám, jobb, ha meg sem nézi az ember a katalógust, prospektust.
A bevásárlólistát pedig ne éhesen írjuk és ne is menjünk korgó gyomorral bevásárolni.
Folyamatosan mérlegeljük szükségleteinket! Jóllakottan vásároljunk, különben egy halom kajával térünk haza, aminek a fele lejár és kidobjuk.
Ne tévesszen meg bennünket az egyet fizet, kettőt vihet akció, mert ezt az árengedményt más termékek árába fogják beépíteni, de mindenképp mi fizetjük meg.
Nem és nem és nem megyünk gyerekkel vásárolni.
Ha igen, akkor sem! Garantált az anyagi csőd.
Vásárláskor számoljunk utána, hogy az az ár hány grammra vonatkozik, valóban akciós, tényleg annyira megéri, hogy most be kell tárazni belőle?
Nézzünk bele otthon időnként a szemetesbe! Mennyi kenyér és zsemle landol a kukában, lejárt joghurt, vagy penészedett kenyér, sajt, lejárt felvágott, amit nem fogyasztottunk el, csak akkor és ott a boltban úgy éreztük (éhesen persze), hogy ezt, de megkóstolnánk és azt is, meg emezt is.
Minimalizáljuk a kísértést!
Manapság már minden percben reklámok és vásárlása ösztönző üzenetek sokaságával találkozhatunk: hírlevelek, kihagyhatatlan akciók bombáznak minket smsben, emailben, okostelefonunkon. Érdemes kikapcsolni az értesítéseket és letiltani a promóciós hirdetéseket.
A megfontolt vásárlással időt, pénzt és pazarlást spórolhatunk meg magunknak és a környezetet is kíméljük a kevesebb hulladék termelésével. Ha pedig nem éhesen megyünk bevásárolni, kevesebb csoki, cukor, szelet és nasi landol a kosarunkban, aztán a pocakunkban, végül rajtunk pluszkilóként.
Martinka Dia
Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.