Menü

Szeretetünk kimutatásának nyomában

A legszebb szó, amit egy ember kimondhat tiszta szívből a másiknak. Nem mindegy hogyan szeretünk! Úgy ahogy nekünk jó, vagy úgy ahogy a másiknak jó. Sokan, sajnos úgy szeretnek ahogy nekik jó.

Az ilyen fajta kimutatás csak önző emberre vall. Magát helyezi előtérbe, nem a párját. Sajnos sokan tűrnek is emiatt, hogy a családi, vagy a párkapcsolati béke fennmaradjon.

Pedig nem kellene.

1. A legfontosabb, figyelemmel! Beszélgetés közben, ne vonja el semmi a figyelmünket a másikról. Ha belegondolunk, nekünk sem esne jól, ha közben mindig a telefonját nyomkodná, vagy a TV-re figyelne.
Tehát, jó tanács: a legtöbb, amit a szeretett személyért tehetünk, hogy megajándékozzuk az osztatlan figyelmünkkel!

2. Köszönettel! Néha magától értetődőnek vesszük a dolgokat, hogy segít a másik. Elmosogat, kitakarít, leviszi a szemetet, és sorolhatnám. Köszönjük meg, és mondjuk el, mennyire értékeljük fáradalmát. A dicsérő szavak feloldják a gátakat két ember között, a bizalom erősödik. A dicséret, bók mindig legyen őszinte!

3. Testi érintéssel! Manapság egyre kevésbé használják az emberek. Pedig az érintések pozitív hatással van a kedélyállapotunkra. Egy ölelésből minden kiderül. Érezzük a másik jóindulatát, szeretetét, és megnyugszunk. Viták után, különösképp ajánlott. Oldja a feszültséget, csillapítja a haragot.

4. Meglepetés ajándék! Bármikor meglephetjük párunkat. A nők hétköznap is varázslatos vacsorát készíthetnek. A férfiak virággal mennek haza. Elmegyünk moziba, sétálunk, eszünk egy finom fagyit, vagy megállunk a lángososnál. Ezek a dolgok igazán nem kerülnek sokba, és mégis mosolyt csalunk a másik arcára.

5. Szívesség embertársaink iránt! Ezek azok, amelyeket igazán nem várnak el tőlünk, de mindenkinek jól jön a segítség. Lehet, nem tudjuk mikor, de egyszer visszakapjuk, ha nem is attól az embertől, akinek adtuk, hanem mástól. Merjük kimutatni szeretetünket, hogy napjaink boldogabb, színesebb legyen. A körülöttünk lévők is érezni fogják, hogy szívünkből melegség árad. Hát van ennél szebb érzés?!

Akit nem szeretnek, az nem tud fejlődni. Az megreked, stagnál, és éveket pazarol el. Akit nem szeretnek, az elveszti életkedvét, és ellenségessé válik, a szeretetlenség zsémbes, gonosz, rosszmájú embert formál bárkiből. Akit viszont úgy szeretnek, és annyira, amennyire igazából szüksége van, az életörömöt, és sikereket talál élete más területein is, és boldogabbá válik számára a világ.

Ha megőriznéd a párkapcsolatot, értsd meg a „szeretetnyelvét”!

Ahol nincs szeretet, ott csak csendek vannak. Nincsenek egymásnak feszülő testek, nincsenek csókok, nincs érintés, ott dadogva, vagy egyáltalán nem beszélik a „szeretetnyelveket”. Ott még ketten vannak, de mindketten szeretetlenek, egyikük képtelen adni, a másik pedig már annyit kuncsorgott, tartotta a markát némi dicséretért, megerősítő szóért, „szeretetmorzsalékért”, hogy elfáradt benne.

Egy férfi leginkább tettekkel mutatja ki, hogy szeret. Ha ő meghozta az elköteleződés döntését, akkor a nőért, akit társául választott, szó szerint bármit megtenne. Ott van, jelen van, figyel, megjegyez, gondoskodik, véd, betakar, átölel. Sokszor mondjuk: tudom, hogy szeret, de nem érzem. Szeret-e igazán, ha nem nyilatkoztatja ki? Kimutatja, kinyilatkoztatja, minőségi idővel, ajándékokkal, elismerő szavakkal, szívességek megtételével, de nem testi érintéssel. Nem képes kiteljesedni az, akinek az életéből hiányzik a szeretetnek ez az ösztönös, és alapvető gyakorlati kifejezésmódja.

Egy szeretetkapcsolatban soha nem felejtődhet el az ölelés, a csók, a simogatás fontossága. Az érintés mindig azt jelenti, közünk van egymáshoz.

Szerző: Udvari Fanni

Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.

Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.

Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?

A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.

Telefóbia: tényleg ennyire ijesztő egy hívás?

A telefonhívásoktól és a beszélgetésektől való félelem, azaz a telefóbia nem pusztán bogarasság, hanem a szociális szorongás egyik fajtája. Ezt az iszonyt a társas érintkezés különböző formái váltják ki, mint például enni, előadni vagy szerepelni mások előtt. Jelen esetben a riadtságot a jellegzetes, semmiből előtörő csörgés: a csengőhang, majd az azt követő kommunikáció váltja ki. Az idegesség skálája széles és színes: a finomabb zavartságtól és a bosszúságtól egészen a pánikolásig terjedhet.