Kreatív adventi koszorú ötletek
- Dátum: 2020.11.29., 17:19
- Sipos Zsófia
- advent, adventi koszorú, karácsony, készülődés, kreatív, ünnep, várakozás
Végre elérkezett az év legjobban várt időszaka: vasárnap elkezdődött az advent.
A karácsony kultúránk legfontosabb és legtöbb hagyománnyal gazdagított ünnepe. Ezek közül egy az adventi koszorú, amely szép jelképe a várakozásnak és a készülődésnek. Már a kereszténység elterjedése előtt is az örökzöldek és gyertyaláng a fény és a tavasz utáni várakozást fejezték ki, amelyek ezután vallási töltetet is kaptak. Adventi koszorút először egy evangélikus lelkész készített egy németországi gyermekotthonban a 19. században, ezután a protestánsok körében gyorsan elterjedt az új szokás. A katolikusok később, csak az első világháború után kezdtek el adventi koszorút készíteni. Náluk a gyertyák színe állandó minden évben, három lila és egy rózsaszín, amit a harmadik vasárnap gyújtanak meg, amely az örömöt fejezi ki.
Az adventi koszorú elkészítéséhez is számos hagyomány kapcsolódhat, lehet akár közösségi vagy egyéni szokás is. Ha valami új, eddig nem próbált módon szeretnéd megcsinálni az idei koszorút, itt van pár ötlet, amivel kreatív, modern és talán egy kicsit környezettudatosabb adventi díszt készíthetsz!
Fenyő helyett falap
Ha nem szeretnél minden évben új koszorúalapot beszerezni, akkor egyszerűen pótolhatod egy köralakú falappal. Csak erősítsd rá a négy tetszőlegesen választott gyertyát és díszítsd mindenféle erdei szépséggel. Kisebb-nagyobb fenyőtobozok, vagy szárított csipkebogyók különösen jól mutatnak rajta. A falap köré egy színben harmonizáló szalagot is köthetsz, vagy hagyhatod természetesen is.
Négy kicsi üveg
Egy teljesen elrugaszkodott „koszorú”-ötlet! Válassz négy, lehetőleg egy méretű és hasonló kinézetű befőttes vagy kisebb üveget. Ehhez a díszhez hosszú gyertyákra van szükség, amiket alaposan hozzá kell erősíteni az üvegek aljához, majd zöld szárított mohával kibélelni őket. A tetejére pedig jöhetnek a szokásos díszek! A gyertyákat, illetve az üvegeket számmal is jelölheted, fess rájuk – inkább sötét színnel – így a számok alapján is látszik milyen gyorsan közeledik a karácsony.
Ha nem találsz megfelelő kis üvegeket, helyettesítheted őket konzervvel is, amiket szépen letisztítva és tetszés szerint lefestve már használhatsz is!
Ismét üvegek
A harmadik megoldás nagyban hasonlít az előzőhöz, hiszen a koszorút itt is négy üveg helyettesíti. Azonban itt a gyertyák inkább mécsesek, az üvegekre pedig bátran fessünk és díszítsünk tetszés szerint bármit!
Az idei advent és karácsony más lesz, mint eddig, ez biztos. A régi, megszokott családi hagyományok talán átalakulnak egy kicsit, nem tudunk személyesen találkozni és együtt ünnepelni. Nehéz lesz, de keressük a helyzet pozitívumait, csendesedjük el és így gyűjtsünk erőt a következő évre. Kellemes készülődést!
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.