Menü

Gyakori újévi fogadalmak

Az emberek jelentős része az újévbe átlépve fogadalmakat szokott tenni, mert valami pozitív változást akar behozni az életébe. Lássuk, mik is a leggyakoribb újévi fogadalmak…

Az új évben lefogyok!

Talán a leggyakoribb újévi fogadalom a fogyókúrával kapcsolatos. Részben azért, mert manapság valóban több a túlsúlyos ember, mint korábban volt (ami a megváltozott életmódból is ered), részben pedig a testképpel összefüggő túlzó elvárások miatt: mindenki vékony akar lenni. Akkor érdemes a testsúlycsökkenést célként kitűzni, ha valakinek a BMI-je 25 feletti, mert ez az az érték, ami felett elkezdenek nőni a túlsúly miatti egészségügyi kockázatok.

Rendszeresen végzek testmozgást!

Nagyon sokan döntik el, hogy a következő évtől rendszeresen fognak sportolni. Akár sportszeretetből, akár egészségtudatosságból – de a legjobb, ha mindkét dolog motivál benne. Nincs még egy annyira egyszerű dolog, ami olyan sokat hozzá tudna tenni hosszú távon az egészségünkhöz, mint a heti 2-3 alkalommal végzett testmozgás. Döntsd el, hogy mit fogsz sportolni 2021-től!

Egészségesebben táplálkozom!

A mindennapjainkban alig jut idő az egészséges étkezésre, rengeteg egészségtelen élelmiszert vásárolunk és fogyasztunk egyszerűen azért, mert ez a leggyorsabb és legkönnyebb megoldás. Szánjunk időt az étkezéseinkre, figyeljünk oda, hogy mit fogyasztunk, legyünk egészségtudatosak mostantól! Készítsünk magunknak ételt, vásároljunk jó minőségű alapanyagokat, és hosszú távon az egészségünk meg fogja hálálni.

Új dolgokat szeretnék tanulni!

Új dolgot tanulni izgalmas és hasznos, nem beszélve arról, hogy segít frissen tartani az agyunkat. Találjunk magunknak olyan célt, ami reálisan teljesíthető és tényleg érdekel minket: legyen az egy nyelv (ahová szívesen el is utaznánk majd), valamilyen gyakorlati dolog (otthoni barkácsolás, professzionális főzés) vagy művészi terület (festés, kerámia, fonás), a lényeg, hogy élvezzük!

Takarékoskodni fogok!

2021-ben figyeljünk oda jobban, hogy mire költünk, gondoljuk át, hogy tényleg szükségünk van-e arra a termékre, amit meg akarunk venni. A megtakarítást pedig vagy tegyük el hosszú távra vagy olyan célra fordítsuk, ami valóban hozzátesz az életminőségünkhöz.

Jó dolog, ha elhatározzuk, hogy változtatunk, de igyekezzünk be is tartani ezeket.

Liszli Kornélia

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.