Menü

Kinesis– az otthoni edzés újdonsága

Kinesis edzés. „Azmiaz?” Bevallom nekem eddig nem sokat mondott, pedig a Kinesis edzéssel érdemes megismerkedni, melyet a mozdulat szabadságaként hirdetnek.

A Kinesis edzéstípushoz speciális gépek szükségesek, melyek edzés közben teljes mozgásszabadságot biztosítanak, ugyanis lehetővé teszik, hogy testünket megerősítsük a legegyszerűbb hétköznapi dolgok, fizikai tevékenységek elvégzéséhez.

A Kinesis egyik legnagyobb előnye, hogy a legegyszerűbb alapgyakorlatoktól kezdve az egészen összetett mozgáskombinációkig mindenki megtalálhatja a neki való szintet és típust a 360 fokban forgatható zárt kábelrendszerrel. A gyakorlatokat így egy háromdimenziós térben végezhetjük.

Miért jó a Kinesis-en végzett edzés? Mert erős izomzatot eredményez a sérülések veszélye minimalizálásával. Javítja a mozgáskoordinációt, javítja a testtartást, csökkenti a derékfájdalmakat és hátpanaszokat, emellett versenysportra is felkészít.

A Kinesis tulajdonképpen egy változatos edzés, falra szerelt csövek segítségével.

Az ülőmunkát végzőknek javasolt leginkább, de a gerincbántalmaktól, hátfájdalmaktól szenvendők is alkalmazhatják ezt az edzést, s mivel ízületkímélő, így a nagy túlsúllyal rendelkezők számára is ideális.

A rendszer négy különböző irányba mozgatható ellenállásra épül, ezeket Alfának, Bétának, Gammának, valamint Deltának nevezték el a rendszer megalkotói. A titulusok is jelzik, a Kinesis célja az, hogy visszataláljon az ember a természetes mozgásformákhoz, emellett kiváló alakformáló, erősítő, testtartásjavító sport is, mely karbantartja az izmokat. A gyakorlatok háromdimenziós térben végezhetőek.

A Kinesis eszközök funkciókban meglehetősen gazdag eszközök, egyedi, falba beépített kötelek, amelyekkel a test teljes felületét át lehet mozgatni, akár 200 különböző mozgásforma segítségével.

A berendezés sokoldalúságát mutatja, hogy ilyen magas számú gyakorlatkombináció végezhető el úgy, hogy mindig más-más izmot mozgassunk át.

Az eszközök tökéletesen illeszkednek a lakáshoz, a leginnovatívabb irodákhoz és a legmodernebb berendezési tárgyakhoz.

Elkészítői kezdőknek és profiknak egyaránt ajánlják, de természetesen a nyújtás fontosságáról itt sem feledkezhetünk meg.

Martinka Dia

Szelfiturizmus?

Nem olyan rég olvastam, hogy szelfigátló paravánt húztak fel egy alpesi faluban, azóta pedig újabb és újabb települések elégelték meg a szelfituristákat.

Egy könyv jogainak védelme

Írtam egy könyvet, egy tudományos munkát, egy online cikket. Hogyan védjük meg az ötleteinket, és a szellemi jogainkat? Nem fogják ellopni az ötletemet? Mit tegyek, ha lemásolják a blogbejegyzésemet, kölcsönveszik az írásaim egy részét? Egyáltalán minek mekkora a súlya, a lopás az lopás, vagy nyilván egy cikk, nem egy kategóriába esik egy könyvvel? Ebben az írásban ezekre a kérdésekre kaphatunk válaszokat.

Elektromos vagy benzines motorkerékpár?

Miért érdemes elektromos motorkerékpárt venni benzines helyett? Ez egy nagyon aktuális kérdés lehet a mindennapi közlekedésben résztvevőknek, és a felnövekvő generációnak is. Az új motorosokat nem kötik a beégett motoros előítéletek, mint a kötelező nagy köbcenti, a nagy hang, a sok lóerő, mert attól vagyok igazi férfi, stb… Ők nyitottabbak az új technológia előnyeire, és szép lassan mindenkire hat az elektromos forradalom.

Hogyan szokjunk le a körömrágásról?

Bizony nagyon nehéz leszokni a körömrágásról, hiszen ez is egy függőség. Az még nem elég, hogy eldöntjük, leszokunk róla, meg is kell tenni az első lépéseket. Mi válthatja ki ezt és milyen módszerek segíthetnek a leszokásban?

Pilates avagy a „nyugati ember jógája”

A Pilates torna egy több mint száz éve létező testformáló módszer, amely hazánkban sokáig nem volt ismert. A mozgástechnikát Joseph Hubertus Pilates fejlesztette ki és Controll-nak nevezte el, azonban mindenki csak Pilates tornaként emlegeti, mai napig így ismert.