Menü

Hogyan randizzunk a koronavírus idején?

A randiappok ideje

A koronavírus járvány egyik legnagyobb győztesei kétségkívül a randiappok lettek, ez azzal magyarázható, hogy a legtöbb embernek, különösen a fiataloknak sokkal több szabadideje lett amiatt, hogy “home office” vagy távoktatás lépett érvénybe. Bármit is keressenek az emberek, akár komoly akár alkalmi kapcsolatot, ezek a platformok erre tökéletesen alkalmasak.

Beszélgetni és randizni is lehet online

Valójában rengeteg mindenről lehet beszélgetni, azok ellenére is, hogy kevesebb minden történik az emberekkel a mindennapokban. Az ismerkedés során itt is előjöhetnek az alapvető témákon kívül, mint például, hogy hol tanulsz, hol dolgozol, mik a hobbijaid, mivel töltöd a szabadidődet, a mindennapi témák akár a munkáról, egy filmről vagy, hogy éppen egy-egy adott elvről, dologról ti mit gondoltok.

És ha már két ember beszélt egymással, és mindketten úgy érzik, hogy meg kellene ismerni a másikat, akkor a videóbeszélgetés, mint “első randi” talán az egyik legjobb megoldás. Ez a legtöbb embernek biztos szokatlan lehet, de akár sokkal természetesebb közeget is eredményezhet, mint egy klasszikus randi, hiszen az emberek otthon vannak. Valamint a tényleges kötődés a videóhívásokban sok esetben jobban megmutatkozik, ha valaki csak szexet akar, egy idő után úgyis elunja magát az internetes randik között és más partner után néz.

A szexuális zaklatások és problémák is megnőnek az online térben

A legtöbb kutatás és felmérés szerint a különböző szex appok, szexchatek, és alapvetően a nyílt szexualitás nagyon megugrott az utóbbi időszakban. Ez a tendencia azzal magyarázható, hogy a legtöbb ember otthon van és unatkozik vagy legalábbis jóval több szabadideje van, emiatt akár ismeretlenekkel is akar beszélni legtöbbször valamilyen szexuális témáról. Valamint sok ember csak a sikerélményért, önbizalomnövelésért lép be a különböző társkereső alkalmazásokra, és alapvetően nem akar tényleges kapcsolatot, hanem csak a szexualitás érdekli.

Azonban mindezek ellenére a bezárások a monogám kapcsolatoknak kedveznek, mivel a felek alaposabban megismerik egymást, háttérbe szorítva ezzel a hirtelen kapcsolatokat, ahol mondjuk egy-két nap után találkoznak a felek.

Ha személyesen akartok találkozni

Természetesen most nem szerencsés személyesen találkozni, egy úgymond idegen emberrel. Azonban. ha már mondjuk, túl vagytok néhány online randin, találkozáson, akkor elmehettek közösen sétálni (megfelelő távolságtartással). Ezután természetesen ez már több mindentől is függ (egyedül él-e valaki vagy a családjával), de ha kialakul közöttetek egy megfelelő kapcsolat, akkor egy idő után úgyis érintkeztek egymással, elmentek egymáshoz nap mint nap. Azonban addigra már abban lehet reménykedni, hogy véget ér ez a pandémiás időszak, és megszűnik a vírus általi veszélyeztetettség.

Összességében, ha valaki el szeretne kezdeni online randizni, akkor nem is igazán találhatna erre jobb alkalmat, csak figyeljünk oda a többi ember méltóságára is, és tartsuk tiszteletben a másik felet. Ha pedig, megtalálja valaki a párját, akkor egy ideig most jobb a neten keresztül “találkozni”, de egy idő után a személyes kontaktus úgyis elkerülhetetlen.

Szabó Máté

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!