Menü

Természetes antibiotikumok

Antibiotikumot szinte mindenki szedett már, a leggyakrabban felírt gyógyszereink egyike. Gyorsan segítenek, ám hatékonyságuk mellékhatásokkal jár, ezért érdemes megismerkedni a természet kínálta antibiotikumokkal, melyek természetesen nem helyettesítik az orvos által előírt kezelést.

Természetes antibiotikumként tartják számon a grapefruitmag kivonatot, mely mintegy 900 baktérium-, vírus és gombafajta ellenszere. A kivonat hígítva használandó.

Mindannyian ismerjük a fokhagymát. Alkalmazási területe a vércukor- és vérnyomás-szabályozás, trombózis megelőzése, magas koleszterinszint csökkentése, bélfertőzések orvoslása.

A hagymafélék közül a vöröshagyma is egy természet adta csodaszer. Kiváló gyomor-, bélrendszeri panaszokra, veseproblémákra, hólyaggyulladásra.

Nagyon jó vértisztító hatású, emellett légúti megbetegedések esetén is ajánlott, de rákmegelőzés és kezelés céljából is használják.

A szegfűszegre talán kevésbé gondolnánk gyógyszerként, pedig alkalmazási területe alapján az olaja vírusos májgyulladás, tuberkulózis, bélférgesség, száj-, garatfertőtlenítés, fogfájás, fogínygyulladás esetén is hatékony. A szegfűszeg olaja rendkívül erős, csak hígítva használjuk!

A fahéj általános gombásodás, bőr- és bélgomba, vérzés- és fájdalomcsillapítás esetén használandó, ha pedig már fűszereknél tartunk, megemlíthetjük a cayenne borsot is, melynek fő hatóanyaga a kapszaicin, kivételes gombaölő hatásáról ismert.

Ajánlott mandulagyulladás, torokgyulladás, torokbántalom, köhögés esetén gargalizálással. Megfázásra és láz enyhítésre is hatásos. A cayenne-i borsból készült tea enyhíti a megfázás és influenza tüneteit.

Az oregánó olajat bakteriális fertőzések ellen nagyon régóta hatékonynak tartják. Laboratóriumi vizsgálatok szerint igen hatásos az élelmiszer-eredetű gyomorbetegségekkel szemben. Az oregánó levele és kivonata a tudósok bizonyítása szerint gyulladáscsökkentő- és antibakteriális tulajdonságokkal bír.

A gyömbér nemcsak megfázáskor jó, hanem kutatások szerint legyőzi az olyan kórokozókat, mint amilyen a szalmonella, lisztéria. A friss gyömbér fokozza a gyomorsav termelését, elősegíti az emésztés folyamatát.

A kurkuma a rák és a gyulladásos betegségek kezelésében eredményes. Zsírban oldódik jól, tehát zsírt tartalmazó ételek fogyasztásával egyidejűleg érdemes bevenni.

A természet patikájával érdemes megismerkedni, ám mint említettem, nem helyettesíti a szakorvosi kezelést. Mindenkinek jó egészséget kívánok!

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.

Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?

Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.