Mindenünk a méz
- Dátum: 2021.03.29., 16:52
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- baleset, bőr, csodaszer, ecet, egészséges, fogyasztás, fürdő, haj, Kleopátra, kozmetika, másnaposság, megfázás, méz, pakolás, parazita, parazitagyilkos., recept, szépség, torokgyulladás, vastartalom, vérszegénység
Nem mézes recepteket hoztam és bár kétségtelenül egészséges nyalánkságról van szó (cukortartalmával tisztában vagyok, de ettől még mértékkel fogyasztva egészséges) most nem a fogyasztásáról szeretnék írni. A méz ugyanis egy annál sokkal sokoldalúbb csodaszer.
A mézet nemcsak akkor veszem elő, ha mézes sütit szeretnék, hanem akkor is, ha arcpakolást készítek, vagy, ha a hajamra kenem, s arra is jó, ha a megfázás tüneteit szeretném enyhíteni, azt pedig talán nem is hallottuk eddig, hogy a paraziták ellen is hatásos. Ennyi mindenre jó a méz? Igen!
A legendák szerint Kleopátra már Krisztus előtt mézben fürdött, hogy megőrizze szépségét, tehát már akkor is tudták, mennyi mindenre felhasználható ez a kis ragacsos aranyló massza.
Ki hinné, hogy enyhíti a másnaposságot! – Ha túl sok alkoholt fogyasztottunk előző este, akkor gyorsan együnk meg pár evőkanál Rengeteg fruktózt tartalmaz, ami serkenti az anyagcserét.
Sebek, vágások gyógyítására is használjuk bátran! Természetes fertőtlenítőként a méz kiváló megoldás az apróbb konyhai balesetekre és talán mondhatjuk, hogy egy konyhában mindig kéznél van.
Megfázásra, torokgyulladásra, köhögésre már eddig is csodaként tekintettünk rá és a mézes teánkra, arról nem is beszélve, milyen finom, méghozzá bármelyik fajtája.
Vérszegénységre pedig a magas vastartalma miatt remek választás.
Paraziták ellen egy pohár vizet ecettel és mézzel kell elkeverjünk, majd egy húzásra meginni. A három összetevő tökéletes parazitagyilkos.
Kleopátrával említettük a szépségre gyakorolt hatását, de arról még nem beszéltünk, hogy a kozmetika ipar számos készítményéhez felhasználja. Pakolásként 30 percig hagyjuk a bőrön, hajon.
Csodálatos egy mézes fürdő, némi illóolajjal felturbózva. Nincs a napi stressz amire ne lenne gyógyír.
Pattanások ellen is jó, kenjük éjszakára a pattanásra, reggel mossuk le, de arcpakolásba, arckrémekbe is tehetjük (Kleopátra ugyebár…) ha kipróbáltuk, az eredmény beszél helyettem is. A méz ugyanis kitűnően kezeli a pattanásokat, úgy funkcionál, mint egy ideális arctisztító. A méz természetes fertőtlenítő is, nyugtatja és gyógyítja a bőrt.
Az ókorban az atléták mézet fogyasztottak, hogy növeljék az állóképességüket és azonnali teljesítménynövekedést érjenek el.
A méz javítja a látást is. Segít az olyan szemfertőzések kezelésében, minta szemek pirossága és viszketése, a szem kötőhártyájának gyulladása, kötőhártya gyulladás és más hasonló fertőzések.
A méz antibakteriális és antioxidáns tulajdonságai miatt erősíti az immunrendszert. Számos betegséget távol tart a szervezettől és akkor még a számos mézes-édes fenséges receptekről nem is beszéltem.
Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?
A csípős paprika hatása a szervezetünkre

Nem mindenki szereti az erős, csípős ízeket, pedig az egyik anyag, amitől erős mondjuk a paprika, igencsak jótékony hatással bír.
Mennyi vizet kellene valójában innunk?

Ha nagyon meleg van, sokat izzadunk vagy ha keményen edzünk és sok folyadékot veszítünk, akkor felborulhat a szervezetben az elektrolitok egyensúlya, ekkor lehetünk dehidratáltak. Mennyi vizet kellene valójában innunk?
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.
Kimchi, az egészség bomba

Sokféle egészséges ételt ismerünk, melyekkel javíthatjuk életminőségünket, erről a koreaiak is tudnak egy remek receptet. Ismerkedjünk meg a kimchivel.