Menü

Miért olyan fontos a B vitamin és milyen tünetek jelzik a hiányát

Minden vitamin nagyon fontos a szervezetünknek, de a B vitamin bevitel különösen ajánlott az immunrendszer támogatása érdekében. A legjobb megoldás élelmiszerek formájában bevinni, ami a következő ételeket jelenti legfőképp: sajt, lazac, paradicsom, vörös húsok, spenót, rák, földimogyoró, máj, tej, tojás, leveles zöldségek, kesudió, tarkabab.

A B-vitaminok vízben oldódó vitaminok, amely azt is jelenti, hogy a felesleg vizelettel távozik a szervezetből. Kiegyensúlyozott, változatos táplálkozással könnyen bevihetők, így súlyos hiányállapot ritkán alakul ki, ha mégis, akkor számos kellemetlen tünetet okozhat.

A B vitamin fontos szerepet tölt be az aminosavak és a zsírok előállításában és felhasználásában, ha ebben hiányt szenvedünk, akkor a hajunk száraz és sprőd lesz, törik és hullik, hasonlóan a bőrünk is szárazzá válik. A megfelelő B vitaminbevitel nemcsak a haj és a bőr szépségéért, hanem a szép körmökért is felel.

Míg a B7 vitamin a fent említett dolgokért, addig a B9-vitaminnak a sejtosztódásban vagy nagyon fontos szerepe.

A B12-vitamin a folsavval együtt nagyon sokféle folyamatban vesz részt. Terhesség alatt különösen oda kell figyelni a folsav bevitelre a magzat egészséges fejlődése érdekében.

A vegetáriánusoknak különösen oda kell figyelniük a B vitamin szintjükre. Ennek a vitaminnak a hiányában végtagjaink zsibbadását tapasztalhatjuk.

Ha kapszula formájában keressük a B vitamint, akkor figyeljünk arra, hogy B-vitamin-komplexet vásároljunk.

A B-vitaminok közül a B1, B2, B3, B5, B6, B12 azok, amelyek fontos szerepet játszanak az immunrendszer energiatermelő anyagcsere-folyamataiban, a B2, B3, B12 hozzájárulnak az idegrendszer épségéhez és a bőrünk egészségéhez, míg a B2, B3, B5, B6, B12 vitaminok segítenek elűzni a fáradtságot. Is.

A B vitamin hiányának tünetei leginkább idegrendszeri, bőrgyógyászati, emésztőrendszeri és pszichiátriai tünetek képében jelentkeznek, a hiányt pedig az egyoldalú táplálkozás, vagy nagyon gyakran felszívódási probléma okozza. A felszívódás zavarai lehetnek többek között gyomorhurut miatt, autoimmun betegségek esetén, bizonyos gyógyszerek együttes szedése miatt, vagy krónikus bélgyulladás, esetleg egy bélszakasz műtéti úton való eltávolítása okán.

Hiányának tünetei: étvágytalanság, gyengeség, hányinger, súlyosabb hiány esetén izomgyengeség, reflexzavarok, száraz bőr, repedezett ajkak, száraz haj, bőrproblémák, mentális problémák, hasmenés, idegrendszeri problémák, gyengült immunrendszer és sajnos, ha a kedves olvasó azt hiszi itt a felsorolás vége, akkor téved, mert a lista még bizony folytatható és nem rövid.

Tessék odafigyelni az elegendő mennyiségű B vitamin bevitelre!

Martinka Dia

Elment a hangod? – Így kezeld

Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.

Ünnepi italok – nemcsak télre

Mostanság, hogy korábban van sötét, olykor hideg, borongós és barátságtalan arcát mutatja az időjárás, jólesik esténként bekuckózni valami finom, forró, szívmelengető téli itallal. Hiszen ki ne szeretné magát felmelegíteni egy bögre gőzölgő finomsággal?

Civilizációs betegségeink

A civilizációs betegségek esetében nem a fertőző vagy krónikus betegségekre kell gondolni, mégis mondhatni járványszerűen terjedő egészségügyi problémák. Mitől és hogyan alakulnak ki a civilizációs betegségeink?

Ezért fogyasszunk mindennap ánizst

Az ánizst egész magként és őrölt formában is beszerezhetjük. Számos vitamin és ásványi anyag található meg benne, például A- és C-vitamin, kalcium, magnézium, foszfor, kálium, szelén, mangán és vas. A hagyományos gyógyászat szerint az ánizs igen kedvezően hat a szervezetünkre, stimulálja például az idegrendszert, a méregtelenítést, az izmok regenerációját egyaránt. lássuk, miért érdemes még rendszeresen fogyasztani!

Hatásos légzőgyakorlatok

Légzőgyakorlatokat nemcsak rehabilitációs célból érdemes végezni, hanem azért is, hogy megőrizzük egészségünket, megnyugtassuk testünket, hanem lelkünket is. Megnéztük, hogyan iktathatjuk be őket a mindennapjainkba, és azt is, hogy mit nyerünk ezáltal.