Hogyan legyél magabiztos és sikeres egy randin?
- Dátum: 2021.06.09., 03:55
- Szabó Máté
- képek:pexels.com
A magabiztosság az egyik legvonzóbb tulajdonság tud lenni egy embernél. A legtöbb nő imádja, hogy ha egy magabiztos férfival van dolga. Ha valaki elégedettséget sugároz és kiáll magáért, akkor az a másik fél számára azt jelentheti, hogy tudja mit akar. Nézzünk meg néhány tippet, amelyekkel magabiztosak lehetünk egy randin.
Az igazat mondd és kezdj kicsiben
Ha valaki azt mondja, hogy ő már ejtőernyőzött, akkor nem érdemes rá azt mondanod, hogy te is ejtőernyőztél, csak ernyő nélkül. Nyilván ez egy sarkos példa, de ha mindig csak a saját sikereinkről beszélünk, akkor az a másik fél számára kiábrándító lehet, és az jön le belőle, hogy öntelt és beképzelt vagy. Elsőre nem érdemes minden sikerünket és az egész életünket rázúdítani a másikra, a lényeg, hogy az önbizalomépítést az alapoknál kell kezdeni.
Ne félj beszélgetést kezdeményezni, egy első randin is előfordulhat, hogy beáll néha-néha a kínos csend, ez igazából emberfüggő. Viszont azzal, hogyha érdeklődsz a másik fél szokásai felől, a kínos csendet is megelőzheted, és elősegítheted az ismerkedést is. A másik félnek jól fog esni, hogy érdeklődsz iránta, és könnyedebbnek, gördülékenyebbnek érzi majd a beszélgetést. Ez pedig magának a randevúnak is jót tesz, valamint a beszélgetés terén is további témákat vet fel.
A nevetés és a mosoly magabiztosnak mutat
Ha valamilyen kellemetlen, furcsa helyzet adódna, az a legjobb, ha nevetsz egy jót rajta. Ezzel könnyednek, lazának és magabiztosnak tűnsz majd, ráadásul a feszültséget is oldhatod vele. A nevetés és a kínos helyzeteknek a jól történő kezelése, vonzóbbnak láttat a másik fél szemében. Azonban ne nevess mindenen, ezzel nagyon zavarba lehet hozni a másik felet, ha nem az a célod, hogy kitolj a randipartnereddel, akkor meg kell próbálni a kínos helyzetekben is értelmes válaszokat adni.
Mindenki izgul!
Ha látod, hogy a másik fél nagyon ideges, akkor megpróbálhatod megnyugtatni. Gondolj abba bele, hogy remélhetőleg semmi rosszat sem akar neked, viszont épp azon gondolkodik, hogy te vajon gyengének, szerencsétlennek tartod-e. Minden embernek van olyan témája amelyről szívesen beszél, így neked is és neki is. Ha elmeséli, hogy ma reggel edzett, akkor megkérdezheted tőle, hogy mit szokott edzeni? Meglátod, nem csak neki segítesz ezzel, de a saját magabiztosságod is helyreáll, hiszen nem kell kínosan a középpontban érezni magad és egy úton meg is tudod nyugtatni a másik felet.
Ha valaki izgul, akkor a legtöbbször az vehető észre, hogy nem tudja, hogy mit kezdjen a kezével, és, hogy hova tegye a lábát. Igyekezz mindig a másik felé fordulni, és nyitott testtartást felvenni. A kezeidet ne tedd karba, emeld fel a fejed és mosolyogj, ezzel nem csak a másik félben lévő feszültséget oldhatod fel, hanem önmagadat is szimpatikusabbnak mutathatod.
Ha mégsem sikerül jól
Ha egy randi nem jól sikerül, akkor sem kell egyből dugába dőlni. Ne gondold azt, hogy téged senki sem szeret és, hogy csak idióták vannak. A kémia mellett rengeteg mindennek kell ahhoz klappolnia, hogy egy első randiból második is legyen. Ilyenek a neveltetés, személyiség, munka, távolság, anyagi helyzet. Ne add fel, és ne zárkózz be! Gondold át magadban a dolgokat, tanulj belőle és randizz tovább!
Ezt az egész témát a végtelenségig lehetne folytatni, amiket leírtam azok véleményem szerint a legfontosabb tények és talán a legmegfontolandóbbak is. Csak ügyesen, okosan és magabiztosan. Ahelyett pedig, hogy állandóan önmagadra gondolsz, hogy mindent jól csinálsz-e? Próbálj meg a másik félre figyelni, és az ő gondolataiból olvasni.
Szabó Máté
Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.
Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.
Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?
A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.
Telefóbia: tényleg ennyire ijesztő egy hívás?

A telefonhívásoktól és a beszélgetésektől való félelem, azaz a telefóbia nem pusztán bogarasság, hanem a szociális szorongás egyik fajtája. Ezt az iszonyt a társas érintkezés különböző formái váltják ki, mint például enni, előadni vagy szerepelni mások előtt. Jelen esetben a riadtságot a jellegzetes, semmiből előtörő csörgés: a csengőhang, majd az azt követő kommunikáció váltja ki. Az idegesség skálája széles és színes: a finomabb zavartságtól és a bosszúságtól egészen a pánikolásig terjedhet.