Természetes megoldások cserepes ajkak ellen
- Dátum: 2021.06.23., 07:12
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- ajakápolás, ajakbalzsam, B6, egészség, kókuszolaj, krém, sheavaj, szárazság, természetes, vashiány, vitamin
Az ajkak kiszáradása drámaibb a rövidebb ciklussal és erősebb menstruációs vérzéssel rendelkező hölgyek körében, hiszen ezek B2 vitaminhiány és vashiány kialakulására hajlamosítanak.
Mit tehetünk a cserepes ajkak bársonyossá varázsolása érdekében?
Első hallásra furcsának tűnhet, de a bársonyos ajkak érdekében első lépés a hámlasztás. A száraz és elhalt bőrdarabok eltávolítása, az ajkak dörzsölése élénkíti a vérkeringést, új sejtek keletkezését segíti elő.
Ajakhámlasztás természetesen
Mi szükséges?
puha babafogkefe
olívaolaj
kristálycukor
Vásárolj babafogkefét, olívaolajat, kristálycukrot. Egy teáskanál kristálycukrot néhány csepp olívaolajjal keverj össze. Tedd fogkefére, körkörös mozdulatokkal dörzsöld át az ajkakat. Néhány perc múlva a hámlasztott bőrt langyos vízzel mosd le. Hámlasztás után használj lélegző, természetes ajakvakszokat, készíts kókuszolajos ajakbalzsamot.
Tartós és természetes ajakvakszok
A bőr zsírrétegével azonos összetételük miatt a természetes olajok lélegző zsírréteget képeznek az ajkakon. Egyes növényi olajokat krémhez hasonlóan használhatunk. Az ajakápoló stiftek közül méhviasz vagy karnaubaviasz alapút válassz. Melyek a természetes ajakvakszok?
shea vaj
propolisz
barackmagolaj
jojobaolaj
mandulaolaj
körömvirág kivonat
A körömvirág kivonat sebgyógyító, gyulladáscsökkentő hatású anyag, ajakápolásra is használható.
Kókuszolajos ajakápolás
Zsírsavak, aminosavak és ásványi anyagok egyedülálló kombinációját nyújtó kókuszolaj bársonyossá varázsolja az ajkakat. Fűtött szobában is megakadályozza az ajkak kiszáradását. Alternatívaként házi ajakbalzsamot készíthetünk. Egy tiszta üres ajakstiftes tokot tölts fel a felmelegített masszával. Tedd hűtőbe és már készen is van az ajakápoló stift.
Házi kókuszolajos ajakbalzsam
20 gramm kókuszolaj
25 gramm sheavaj, kakaóvaj vagy méhviasz
fél teáskanál manuka méz
kis tégely vagy üres tok
+ 3 dolog amit ne felejts el a természetes ajakápolás érdekében!
igyál óránként egy nagy pohár szűrt vizet
párásítsd a levegőt: a páratartalom legalább 50-60 % legyen
pótold a B vitaminokat, E vitamint és vasat
Az összetevőket bioboltban szerezd be. A kókuszolajat, sheavajat egy kisebb fémtálban keverd össze helyezd forró vízfürdőbe, úgy hogy az olaj és a vaj lassan felolvadjon. Rakd bele a mézet, keverd össze alaposan az egészet, a masszát öntsd bele egy kisebb tégelybe vagy a fertőtlenített tokba. Egy tiszta ajakstiftes tokot tölts meg a felmelegített masszával. Tedd hűtőbe és már készen is van a szuper biztos ösztrogénhatású mérgek elleni biztos védelmet nyújtó házi ajakápoló stift.
Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?