Menü

Tippek honvágy leküzdéséhez

Az otthonról való elköltözés mindig nagy változás az életben, és ha gyötör a honvágy, akkor jusson eszedbe, hogy biztosan nem te vagy az egyetlen. A honvágy egy olyan érzés, amit sokan jobban szeretünk magunkban tartani, szóval lehetséges, hogy körülötted sokan éreznek így, de nem szívesen beszélnek róla.

Ne tölts túl sok időt a szobádban kuksolva

Talán csábító a szobád, mint a te kicsi, biztonságos mennyországod, de ha túl sok időt töltesz odabent, csak sokkal rosszabbul fogod érezni magad.

Önmagad elszigetelése csak még intenzívebbé teszi az érzéseidet, csakúgy, mint mikor sok időt töltesz azzal, hogy azon töprengsz, mi hiányzik az otthonodban. Próbálj magadnak elfoglaltságot találni, részt venni a közösségi tevékenységekben, munkát vállalni, vagy valamilyen tanórán kívüli programot elkezdeni.

Maradj a reális elvárásoknál

Az egyik legnagyobb tévhit a főiskoláról/egyetemről, hogy minden nap olyan, mint egy vad parti, ahol szinte nincsen semmi felelősséged, és akár minden nap leihatod magad a sárga földig. Persze ez a többségnek csak mítosz. Próbálj reális maradni, és tapasztalatokat gyűjteni – még akkor is, ha ez nem éppen az, amit akartál. Az egyetem az, amivé teszed – ha van valami, amivel nem vagy elégedett, rajtad múlik, hogy teszel-e ellene vagy sem.

Hozd el az otthoni kényelmet

Mindegy, hogy a kedvenc plüssmacidról van szó, vagy egy rongyos takaróról, amit a nagymamád kötött neked, amikor még 7 éves sem voltál, mindenkinek van egy olyan tárgya, ami leginkább az otthonára emlékezteti.

Akármiről is van szó, vidd magaddal az egyetemre! Ne aggódj, hogy cikizni fognak az ennivaló kis játékod miatt – biztosan a szobatársaidnak is megvan a sajátjuk valahol.

Maradj pozitív

Persze ezt könnyebb mondani, mint megtenni, de ha ráveszed magad, hogy javíts kicsit a hozzáállásodon, az talán segíthet a honvágyadon is. Tervezz olyan dolgokat, amiket nagyon szeretsz csinálni! Ez lehet akár egy jó kávézás a barátaiddal, egy kellemes habfürdő vagy a kedvenc sorozatod új epizódja is.

A pozitív szemlélet a társasági életed is megkönnyítheti, talán új barátokat is szerezhetsz (ami szintén segít a honvágyadon).

Kérj segítséget

Nagy ugrás az iskolából az egyetemre kerülni – kemény lehet elsőre, és semmi szégyen sincs abban, ha segítséget kérsz. Ha problémád van a tanfolyamoddal, vagy bármi mással, akkor ne tartsd magadban!

Hogyha honvágyad van, és azzal együtt még aggódsz a tanulmányaid, vagy az anyagi helyzeted miatt, csak megnehezíti a dolgaidat. Szóval kérj támogatást!

Fedezd fel a környéket

Az egyik legfőbb oka a honvágynak, hogy nem ismered a környékedet, szóval jó ötlet lehet, hogyha szakítasz egy kis időt a város felfedezésére, megismerésére. Ettől sokkal otthonosabban fogsz mozogni.

A legtöbb diplomás diák azt bánja meg, hogy nem ismerte meg eléggé a várost, ahol tanulmányait folytatta.

Sétálj, nézz szét a városban, önkénteskedj helyi közösségeknél! Csak pár évet töltesz itt, szóval éppen itt az ideje, hogy ismerkedj kicsit ideiglenes otthonoddal.

Tartsd a kapcsolatot, de ne vidd túlzásba. Akár egy telefonhívás, vagy online levelezés a barátaiddal/családoddal segíthet abban, hogy jobban érezd magad a bőrödben.

Az érme másik oldala viszont az, hogy a túlzott kapcsolattartás talán csak növeli a honvágyat. A megoldás az, hogy ne kommunikálj többet az otthoniakkal, mint az új ismerőseiddel.

Szerző: Udvari Fanni

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?