Menü

Ezeket a gyógyszereket tegyük a bőröndbe!

Mivel nagycsalád vagyunk és a pakolás (elpakolás, bepakolás, kipakolás és mindenféle pakolás) az én feladatom, így nagyon körültekintőnek kell lennem, hogy semmi fontos ne maradjon itthon, amikor utazunk, ha pedig a fontos dolgokra gondolok, akkor nem a homokozós kisvödör és a negyedik doboz legó jut eszembe, sokkal inkább a gyógyszerek és hasonló szükséges holmik.

Az egyéni gyógyszerekkel kezdem a listát, ki mire érzékeny, a fiam allergiagyógyszere, az én pajzsmirigy gyógyszerem, a férjem herpesz elleni kenőcse, s csak utána következnek az egyéb szükséges – amire ne legyen szükségünk – gyógyszerek, melyeket bepakolok a családi egészségügyis táskába.

Ha nyaralni készülődünk, mindig átgondolom és listát írok róla, milyen gyógyszereket vigyünk magukkal. Bár nagyon sok helyen van már gyógyszertár, azonban nem jó utolsó pillanatban futkosni nyitva tartó patika után, jobb, ha nálunk van néhány alap készítmény, egy kis összerakott „házipatika”, melyet lehetőleg hűtőtáskában szállítsunk és a nyaralás alatt is tartsuk hűtőszekrényben vagy hűvös helyen, valamint óvjuk a sugárzó hőtől.

Nézzük mi kerüljön a bőröndbe? A következő szempontrendszert akár le is fotózhatjuk telefonnal, s elmenthetjük, (én így szoktam) hogy legközelebb már csak rutinosan végig haladjunk a listán.

A megszokott gyógyszerek mellett tehát fontos a lázcsillapításra felkészülni.

Három különböző korú gyermekem van a kisbabától a kiskamaszig, így mindegyikőjüknek más lázcsillapító, fájdalomcsillapító szereket csomagolok, akinek egészen kicsi csecsemője, kisgyermeke van, nekik kúpot, nagyobb gyermekeknek és felnőtteknek tablettát pakoljunk.

Hasmenés néha előfordul nyaraláskor, erre is megvannak a kicsiknek, nagyoknak adható szerek, mindenképp legyen a bőröndben!

Hányás, hányinger esetén -melytől némely gyermek szenved utazáskor - a B6-vitamin bevétele segíthet csökkenteni a panaszokat! Gyógyszertárakban tudnak segíteni.

Herpeszre való hajlam esetén jó, ha kéznél van a kenőcsünk, s ha már krémek, akkor gondoljunk a rovarcsípésekre, szükséges a viszketést csökkentő géleket is bepakolni a táskába, én magam kalcium pezsgőtablettát is szoktam vinni magammal, illetve kullancskiszedő csipesz is mindig kéznél van.

A naptej alap dolog a nyaralásnál, ha kisgyermekekkel megyünk, akkor magas, 50-es faktorszámú készítményekkel készüljünk, ha pedig mégis felégtünk, akkor hűsítő, napozás utáni krémekkel, esetleg spray vagy gélek alkalmazásával enyhíthetőek a napégéses tünetek.

A horzsolt, vágott sebek ellátásához szükségesek a sebtapaszok, nekem eleven fiaim vannak, miattuk ezt mindenképp bepakolom a bőröndbe, kézitáskába.

Ha az iménti listát eltesszük magunknak, már rutinból megy a pakolás, a házipatika összeállítása.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.