Menü

Ezeket a gyógyszereket tegyük a bőröndbe!

Mivel nagycsalád vagyunk és a pakolás (elpakolás, bepakolás, kipakolás és mindenféle pakolás) az én feladatom, így nagyon körültekintőnek kell lennem, hogy semmi fontos ne maradjon itthon, amikor utazunk, ha pedig a fontos dolgokra gondolok, akkor nem a homokozós kisvödör és a negyedik doboz legó jut eszembe, sokkal inkább a gyógyszerek és hasonló szükséges holmik.

Az egyéni gyógyszerekkel kezdem a listát, ki mire érzékeny, a fiam allergiagyógyszere, az én pajzsmirigy gyógyszerem, a férjem herpesz elleni kenőcse, s csak utána következnek az egyéb szükséges – amire ne legyen szükségünk – gyógyszerek, melyeket bepakolok a családi egészségügyis táskába.

Ha nyaralni készülődünk, mindig átgondolom és listát írok róla, milyen gyógyszereket vigyünk magukkal. Bár nagyon sok helyen van már gyógyszertár, azonban nem jó utolsó pillanatban futkosni nyitva tartó patika után, jobb, ha nálunk van néhány alap készítmény, egy kis összerakott „házipatika”, melyet lehetőleg hűtőtáskában szállítsunk és a nyaralás alatt is tartsuk hűtőszekrényben vagy hűvös helyen, valamint óvjuk a sugárzó hőtől.

Nézzük mi kerüljön a bőröndbe? A következő szempontrendszert akár le is fotózhatjuk telefonnal, s elmenthetjük, (én így szoktam) hogy legközelebb már csak rutinosan végig haladjunk a listán.

A megszokott gyógyszerek mellett tehát fontos a lázcsillapításra felkészülni.

Három különböző korú gyermekem van a kisbabától a kiskamaszig, így mindegyikőjüknek más lázcsillapító, fájdalomcsillapító szereket csomagolok, akinek egészen kicsi csecsemője, kisgyermeke van, nekik kúpot, nagyobb gyermekeknek és felnőtteknek tablettát pakoljunk.

Hasmenés néha előfordul nyaraláskor, erre is megvannak a kicsiknek, nagyoknak adható szerek, mindenképp legyen a bőröndben!

Hányás, hányinger esetén -melytől némely gyermek szenved utazáskor - a B6-vitamin bevétele segíthet csökkenteni a panaszokat! Gyógyszertárakban tudnak segíteni.

Herpeszre való hajlam esetén jó, ha kéznél van a kenőcsünk, s ha már krémek, akkor gondoljunk a rovarcsípésekre, szükséges a viszketést csökkentő géleket is bepakolni a táskába, én magam kalcium pezsgőtablettát is szoktam vinni magammal, illetve kullancskiszedő csipesz is mindig kéznél van.

A naptej alap dolog a nyaralásnál, ha kisgyermekekkel megyünk, akkor magas, 50-es faktorszámú készítményekkel készüljünk, ha pedig mégis felégtünk, akkor hűsítő, napozás utáni krémekkel, esetleg spray vagy gélek alkalmazásával enyhíthetőek a napégéses tünetek.

A horzsolt, vágott sebek ellátásához szükségesek a sebtapaszok, nekem eleven fiaim vannak, miattuk ezt mindenképp bepakolom a bőröndbe, kézitáskába.

Ha az iménti listát eltesszük magunknak, már rutinból megy a pakolás, a házipatika összeállítása.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!