Intő jelek egy párkapcsolatban
- Dátum: 2021.09.01., 10:27
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- féltékenykedés, kommunikáció, lélek, megoldás, párkapcsolat, szakítás, szeretetnyelv, veszekedés
A hosszú, párkereséssel töltött évek, és az oltár előtt könnyes szemmel elrebegett igenek után azt hiszed, hogy túl vagy a nehezén. Révbe értél. Kényelmesen hátradőlsz, és… karba tett kézzel nézed végig, hogy tönkremegy a párkapcsolatod.
Mely „vészcsengők” figyelmeztetnek, hogy valami nincs rendben?
Állandó veszekedések, viták.
A nemi vágy csökkenése.
Az intimitás hiánya.
Állandó fáradtság, passzivitás.
A gyermekeitek magatartás zavarokkal küzdenek, rosszul teljesítenek az iskolában.
Hűtlenség, egy harmadik fél megjelenése a kapcsolatban.
Megbántottság, düh, frusztráció, féltékenység (állandó) jelenléte.
A meg nem értettség érzése.
Az együtt töltött idő mennyisége és minősége csökken.
A kommunikáció hiánya/”elbeszélünk egymás mellett” érzése.
Megjelenik a kritika és a partner megalázása a beszélgetések során.
A „társas magány” érzete.
A pár egyik tagja elzárkózik, falat épít maga köré és hallgatásba burkolózik.
Szenvedélybetegségek kialakulása (alkohol-, gyógyszer- vagy drogfüggőség).
A boldogtalanság kínzó érzése.
Depresszió.
Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy csak egy átmeneti állapottal állunk szemben. Majd elmúlik. Majd ezen is túl leszünk. Anélkül, hogy bármin is változtattunk volna.
Hogyan előzheted meg a párkapcsolati problémák kialakulását?
Nem szabad figyelmen kívül hagynod az első repedések megjelenését azokon a tartóoszlopokon, amelyeken a párkapcsolatod áll.
Meg kell tanulnod helyesen kommunikálni. (Vigyázz, a nem megfelelő párkapcsolati kommunikáció még távolabb taszíthat a párodtól, és az ellenkező hatást érheted el, mint amit szeretnél!)
Már az első problémákat komolyan kell venned és nem szabad őket a szőnyeg alá söpörnöd.
Ne hagyd, hogy a negatív érzelmek vegyék át az uralmat a párkapcsolatod felett! Ezek megjelenése előbb-utóbb hűtlenséghez vagy a párkapcsolat felbomlásához vezet.
Tartsd szem előtt a gyermekeid érdekeit, hisz a rossz párkapcsolatban élő szülők gyermekeinek 67%- a tanulási zavarokkal és magatartás problémákkal küszködik. Próbáld meg otthon megteremteni azt az érzelmileg biztonságos közeget, amelyre egy gyermeknek a zavartalan fejlődéshez szüksége van.
Ne hidd azt, hogy a problémák maguktól megoldódnak! Ez szinte soha nem történik meg. Tanuld meg a párod szeretetnyelvét.
Figyelj oda, ha bármi kérése van vagy éppen panaszkodik.
Ha elakadás van, ne halogasd a megoldását. Ahogy Einstein mondta: „
Nem oldhatod meg a problémát ugyanazzal a hozzáállással, amivel létrehoztad őket.
A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness
Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Tippek társkereső profil létrehozásához
A társkereső profil fontos kiindulópont, ami képet ad arról, hogy milyen kapcsolatot keresünk, kik vagyunk, és milyen pár mellett képzeljük el a jövőnket.
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.
Melyek a verbális bántalmazás jelei?
Rengetegen válnak életük során szóbeli bántalmazás áldozatává, sokakban azonban nem is tudatosul, pedig a verbális bántalmazást fontos időben felismerni. Milyen jelei vannak?