Menü

Intő jelek egy párkapcsolatban

A hosszú, párkereséssel töltött évek, és az oltár előtt könnyes szemmel elrebegett igenek után azt hiszed, hogy túl vagy a nehezén. Révbe értél. Kényelmesen hátradőlsz, és… karba tett kézzel nézed végig, hogy tönkremegy a párkapcsolatod.

Mely „vészcsengők” figyelmeztetnek, hogy valami nincs rendben?
Állandó veszekedések, viták.
A nemi vágy csökkenése.
Az intimitás hiánya.
Állandó fáradtság, passzivitás.
A gyermekeitek magatartás zavarokkal küzdenek, rosszul teljesítenek az iskolában.
Hűtlenség, egy harmadik fél megjelenése a kapcsolatban.
Megbántottság, düh, frusztráció, féltékenység (állandó) jelenléte.
A meg nem értettség érzése.
Az együtt töltött idő mennyisége és minősége csökken.
A kommunikáció hiánya/”elbeszélünk egymás mellett” érzése.
Megjelenik a kritika és a partner megalázása a beszélgetések során.
A „társas magány” érzete.
A pár egyik tagja elzárkózik, falat épít maga köré és hallgatásba burkolózik.
Szenvedélybetegségek kialakulása (alkohol-, gyógyszer- vagy drogfüggőség).
A boldogtalanság kínzó érzése.
Depresszió.
Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy csak egy átmeneti állapottal állunk szemben. Majd elmúlik. Majd ezen is túl leszünk. Anélkül, hogy bármin is változtattunk volna.

Hogyan előzheted meg a párkapcsolati problémák kialakulását?

Nem szabad figyelmen kívül hagynod az első repedések megjelenését azokon a tartóoszlopokon, amelyeken a párkapcsolatod áll.

Meg kell tanulnod helyesen kommunikálni. (Vigyázz, a nem megfelelő párkapcsolati kommunikáció még távolabb taszíthat a párodtól, és az ellenkező hatást érheted el, mint amit szeretnél!)

Már az első problémákat komolyan kell venned és nem szabad őket a szőnyeg alá söpörnöd.

Ne hagyd, hogy a negatív érzelmek vegyék át az uralmat a párkapcsolatod felett! Ezek megjelenése előbb-utóbb hűtlenséghez vagy a párkapcsolat felbomlásához vezet.

Tartsd szem előtt a gyermekeid érdekeit, hisz a rossz párkapcsolatban élő szülők gyermekeinek 67%- a tanulási zavarokkal és magatartás problémákkal küszködik. Próbáld meg otthon megteremteni azt az érzelmileg biztonságos közeget, amelyre egy gyermeknek a zavartalan fejlődéshez szüksége van.

Ne hidd azt, hogy a problémák maguktól megoldódnak! Ez szinte soha nem történik meg. Tanuld meg a párod szeretetnyelvét.

Figyelj oda, ha bármi kérése van vagy éppen panaszkodik.

Ha elakadás van, ne halogasd a megoldását. Ahogy Einstein mondta: „

Nem oldhatod meg a problémát ugyanazzal a hozzáállással, amivel létrehoztad őket.

Hipermnézia – amikor nincs olyan, hogy elfelejted

Talán már mindenki járt úgy, hogy elfelejtett valamit, mert esetleg sok más dolga volt. A hipermnéziások nem tudnak felejteni még akkor sem, ha szeretnének.

Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.

Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.