Menü

A sarki gyökér kapszula szedésének pozitív hatásai

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) „Az egész világot fenyegető járványnak” nevezte a stresszt. Fontos azonban tudni, hogy stressz nélkül az élet elképzelhetetlen lenne, bizonyos szituációkban szükségünk van rá. Probléma akkor van, ha a stressz folyamatosan jelen van életünkben, mert ez kimerültséghez vezethet. Egy ilyen tartósan fennálló stressz esetén felhasználjuk energiatartalékainkat, kimerülünk, és nem tudunk megfelelően teljesíteni a mindennapokban.

A számos stresszkezelő technikán és elkerülő magatartáson túlmenően, segítségül hívhatjuk a természetet. A természetben vannak olyan anyagok, melyek túlterhelt állapotban tudják kifejteni pozitív hatásukat. A Nahrin kifejlesztett egy, a sarki gyökér (Rhodiola Rosea) hatóanyagán alapuló étrend-kiegészítőt. A Sarki gyökér kapszula elősegíti a koncentrációt, fokozza a szellemi és testi teljesítményt munkavégzés, tanulás és sportolás alkalmával egyaránt. Hatékonyan elősegíti a stressz kordában tartását.

Miben rejlik a különlegessége?

A népi gyógyászatban előszeretettel használt növény. Már az ókorban a görögök és a vikingek is ismerték és nagyra becsülték, erőnlétük és állóképességük növelése céljából fogyasztották. Először egy svéd orvosi kézikönyv említi 1775-ben. Később a szovjet űrhajósok és élsportolók is fogyasztották erőnlétük és állóképességük fokozása céljából. Stresszhatás-gátló tulajdonsággal rendelkeznek, javítják a szellemi tevékenységet és a fizikai teljesítőképességet.

Növeli a szellemi és fizikai teljesítményt, pozitív hatást fejt ki fáradékonyság és izgatottság esetén, javítja a tanulási-, emlékezési- valamint a koncentrációs képességet, pozitív hatású depresszió és szorongás esetén. A szellemi és a fizikai kimerültség ellen hat. Fogyasztása javasolt fáradtságra és levertségre hajlamos embereknek, továbbá koncentrációs zavarokkal küzdőknek, tanulóknak, vagy vizsga időszakban lévőknek, valamint akik fokozott terhelésnek és stressznek vannak kitéve.

Alkalmazása rendkívül egyszerű, naponta reggel éhgyomorra két kapszulát kell egy kevés vízzel lenyelni. Szedhető folyamatosan (ilyenkor a napi adagot megfelezhetjük), de javasolható kúraszerűen is terhelések alkalmával (pl. vizsgaidőszakban 3-4 hónapon keresztül). Fogyasztása cukorbetegek, glutén- és laktózérzékenyek számára is javasolható. Nem javasolt azonban várandós és szoptatós anyáknak, csökkent máj- és veseműködésű embereknek, valamint 12 év alatt. Száraz helyen, szobahőmérsékleten tároljuk, és ne tegyük ki közvetlen napsugárzásnak!

Szedése nem helyettesíti a kiegyensúlyozott és változatos étrendet, azonban hozzájárulhat egy kiegyensúlyozottabb élethez, jó minőségű, természetes, szezonális élelmiszerek változatos fogyasztásával együtt.

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.