Menü

Természetes stresszoldó a golgotavirág

A golgotavirág nyugtalanság, ideggyengeség, alvási zavarok és szorongásos állapotok oldására javasolt gyógynövény. Biztonsággal fogyasztható, mellékhatások és függőség kialakulása nélkül, mutatja ezt az a tény is, hogy gyermekek számára is bátran adható.

Sokszor keverik más nyugtató hatású gyógynövényekkel, például orbáncfűvel, macskagyökérrel, citromfűvel vagy komlóval, ezek elegyeként kiemelten hatásos altató és nyugtató szer. Szerepe lehet a szívinfarktus megelőzésében, oldja a szorongásos állapotokat, és az állandó nyugtalanságot, idegességet. Antidepresszáns hatása mellett külsőleg égési sérülésekre, bőrgyulladások kezelésére is alkalmazzák, kiváló gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító.

A golgotavirág hatóanyagai

Gyógyászati célokra a golgotavirág zöld növényi részét használják, kivonatát a friss növényből készítik. Nyugtató, szorongásoldó és antidepresszáns hatását elsősorban martol- és béta-karbolin-tartalmának köszönheti. Növényi immunanyagokat, flavonoidokat is tartalmaz, amelyek hozzájárulnak a szervezet természetes védekező képességének növeléséhez, ezzel az immunrendszer erősítéséhez is hozzájárul. Harmala-alkaloidok és kumarinok, magvaiban pedig értékes olajok is találhatók.

A golgotavirág általános felhasználási területei:

alvási problémák természetes kezelése
nyugtalanság enyhítése, szorongásoldás
idegi eredetű problémák, tünetek csökkentése
fájdalomcsillapítás, görcsoldás
égési sérülések gyógyítása

bőrproblémák kezelése

A golgotavirág gyógyhatása

A golgotavirág hatóanyagai fontos szerepet játszhatnak az elalvási nehézséggel együtt járó feszültség, nyugtalanság és ingerlékenység kezelésében. Általános nyugtató hatásával segíti a könnyebb elalvást, és kiegyensúlyozott, pihentető alvást biztosít, mely a napközbeni idegállapotra is jótékony, csillapító hatású.

Eredményesen és biztonságosan alkalmazható a depressziós tünetek enyhítésére, a kedélyállapot javítására, a szorongás oldására. Használják az alkoholizmus gyógyítása során kiegészítő kezelésekben is, az elvonási tünetek csökkentésére, az életminőség javítására. Az idegi eredetű emésztési zavarokra, például gyomoridegességre, gyakori hasmenésre, gyomorfájásra kúraszerű fogyasztása meghozhatja a gyógyulást, megelőzheti a gyomor- és a bélrendszer súlyosabb károsodását, megbetegedését.

Gyermekeknél elsősorban a figyelemhiányos, hiperaktivitási zavar, a nagyfokú nyugtalanság, idegesség, a szorongásos állapotok oldására javasolják, idegnyugtató hatásával az általános stressz csökkentésére, illetve megszüntetésére is alkalmas. Huzamosabb ideig fogyasztva sem alakít ki függőséget, és nincsenek káros mellékhatásai.

Külsőleg a golgotavirág főzetét égési sérülésekre, bőrgyulladások kezelésére használják, gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatásával rövid időn belül helyrehozza a szöveti károsodásokat.

Köhögéscsillapítóként is eredményes gyógynövény: az asztma, a bronchitis, továbbá más, köhögéssel járó felső légúti megbetegedéseknél alkalmazzák. Migrénes fejfájásra, a magas vérnyomás csökkentésére is fogyasztható.

A golgotavirágot forrázatként, teaként, tinktúraként, folyékony és száraz kivonat formájában is felhasználják. Finom íze miatt könnyen fogyasztható, más gyógynövényekkel is biztonsággal keverhető, ezzel fokozható nyugtató, szorongásoldó, altató, görcsoldó vagy fájdalomcsillapító hatása.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.