Kinyitott a Mikulásgyár!
- Dátum: 2021.12.02., 18:08
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- adakozik, adomány, élelmiszer, eljuttat, fesztivál, gyűjtés., hátrányos helyzet, hitvallás, karitatív, kinyitott, közreműködik, Magyar Posta, Mikulásgyár, országszerte, önkéntes, rászoruló, szellemiség, szolidaritás, térítésmentes, weboldal
Tizenhetedik alkalommal nyitja meg kapuit a Mikulásgyár, Európa legnagyobb karitatív fesztiválja. Hogy lehet eljuttatni az adományokat, miket gyűjtenek és hogy lehet valaki önkéntes, erről szól mai cikkünk.
A Mikulásgyár hitvallása, szellemisége a segítésből, a szolidaritásból fakad. A Mikulásgyár kezdeményezése számomra azért is szimpatikus, mert nem kér emelt díjas sms-t, vagy készpénzt, tesz közzé bankszámlaszámot. Amit a másokat megsegítő Mikulásgyár szeretne, az elsősorban tartós élelmiszer, tisztító- és tisztálkodási szerek, édesség.
A Mikulásgyár hitvallásában benne van, hogy nem tesz különbséget az emberek között, egyszerűen csak segít, a mi segítségünkkel.
A rászorultaknak leginkább tartós élelmiszerre van a legnagyobb szüksége, így amivel segíthetjük őket, az konzerv, tészta, liszt, cukor, rizs, krumpli, alma, olaj, víz, édesség. A rászorulóknak elsősorban tartós élelmiszerre, tisztító- és tisztálkodási szerekre van szükségük, továbbá jó minőségű, ruhára, játékra, könyvre.
A Magyar Posta közreműködésével idén lehet segíteni a rászorulókat az ünnepek közeledtével. Az adományozók nagyon sok postán leadhatják zárt dobozukban az adományaikat, december 1 és december 21 között, melyeket országszerte a legtöbb postán térítésmentesen, becsomagolás nélkül átvesznek, amennyiben ráírtuk látható nagy betűkkel, hogy Mikulásgyár.
Önkéntesként is lehet segíteni a Mikulásgyár munkáját, ehhez minden szükséges információt megtalálnak a weboldalukon. A Mikulásgyár önkéntesei két műszakban dolgoznak, 8:30-15:00 és 14:30-21:00 óra között.
A Magyar Vöröskereszt Budapest Fővárosi Szervezete már a kezdetektől előkészítője és megvalósító partnere a Mikulásgyár karácsonyi adománygyűjtő akciónak.
Nekünk lehet csak apróság az adomány, de a hátrányos helyzetűeknek azonban sokkal szebbé és boldogabbá tehetjük az ünnepet.
Mint említettem az idei évben a Mikulásgyár 2021. december 01-től december 21-ig a postahivatalokon keresztül érhető el, illetve Budapesten a Dózsa György úton a Múzeum Mélygarázs feletti Promenád területén, minden nap 9-21 óra között.
A https://mikulasgyar.hu/ oldalon olvashatóak a hivatalos Mikulásgyár-gyűjtőpontok:
- a budapesti 56-osok tere
- a bevásárlóközpontok közül egyedüliként a Pólus Center, 10.00 és 19.00 óra között
- országszerte a legtöbb posta
Idén Németországban is több gyűjtőpontja nyílik a Mikulásgyárnak.
Mint a bevezetőben említettem, a Mikulásgyár, Európa legnagyobb karitatív fesztiválja, mely olyan rendezvénynek biztosít helyszínt, melyen kézműves gyermekfoglalkoztatóval, olvasósarokkal, mesepostával, sok gyermekelőadással, könnyűzenei koncertekkel, közéleti beszélgetéssel, valamint ünnepi hangulattal várják az adományozókat.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.
Itt az allergiaszezon! Mit tehetek a tünetek enyhítéséért?

Bár a kezelésénél ideális megoldás lenne az allergia kiváltójának eltávolítása, ez nyilván a pollenek esetében egyáltalán nem megoldható. Mit tehetünk?
Kidobandó a lejárt élelmiszer?

Sokan azonnal kidobják a lejárt élelmiszereket, pedig nem biztos, hogy már fogyaszthatatlanok. Egyes termékek akár hónapokig, sőt évekig is jók maradhatnak még. Melyek ezek és meddig fogyaszthatók?
Vilnius nevezetességei, látnivalói

Az egykori szovjet tagköztársaság Litvánia a másik két balti állammal, Észtországgal és Lettországgal egyaránt 2004-ben, hazánkkal együtt lett az Európai Unió tagja. A 65.200 km²-es területén 2,9 millióan élnek. Vilnius, Litvánia fővárosa, gazdag történelemmel, lenyűgöző építészeti örökséggel és egyedi hangulattal várja a látogatókat. A település különleges atmoszféráját a középkori óváros, a barokk templomok és a modern, pezsgő kulturális élet együttese adja.