Az örök elégedetlenség árnyékában
- Dátum: 2021.12.17., 06:49
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- béke, boldogság, elégedetlenség, hála, külvilág, megfelelés, nyugalom, siker, szeretet, társadalom
Vannak olyan emberek, akiknek hiába van meg mindenük, mégis boldogtalanok. Elérték, hogy szép házuk, autójuk és jó munkahelyük legyen, gyönyörű családdal büszkélkedhetnek, mégis az az érzésük, hogy valami hiányzik az életükből.
Mondjuk ki az igazságot: örök elégedetlenek. Persze egy bizonyos szintig egészséges, ha az ember többre, szebbre vágyik, hiszen ez hajtja előre. Motivált, vannak céljai, amiért érdemes nap mint nap küzdenie és ez jó érzéssel tölti el. A probléma ott kezdődik, amikor valaki nem tud egy percre sem megállni, hanem csak hajtja a szekeret, míg az élet el nem megy mellette.
Az örök elégedetlenek két csoportra bonthatóak: az első, akik sok mindenre vágynak, de semmit sem tesznek érte, a második pedig azok, akik túl sokat tesznek meg az álmaik megvalósításáért és képtelenek leállni. A közös bennük viszont az, hogy egyikőjük sem tudja értékelni azt, amijük van.
Az örök elégedetlenségnek több oka is lehet:
1. Állandó hasonlítgatás
Mert a szomszédé szebb, mert a barátnőmnek jobb az élete, mert a sztároknak álom életük van, mert annak az anyukának ügyesebb a gyereke, mert neki jobb a munkahelye stb. Ugye ismerős? De el kell áruljam, hogy hiába hasonlítgatod magad másokhoz, mindig is lesznek olyan emberek a földön, akik jobban élnek nálad, és azt se felejtsd el, hogy rengetegen élnek sokkal rosszabbul is, mint Te. Bár ez nem biztos, hogy vigasztal, de azért próbálj meg néha belegondolni abba, hogy milyen jó, hogy van mit enned, innod, van fedél a fejed felett, munkád, családod és ami a legfontosabb: egészséged.
2. Társadalmi elvárások
Eszméletlenül nagy nyomást tud gyakorolni az emberre a társadalmi elvárás. Valahol a szíved mélyén biztosan Te is érzed, hogy mikor, épp, hol kellene tartanod az életben, de amikor folyamatosan ezt kell hallgatnod a környezetedtől, az igencsak meg tudja mérgezni a hétköznapokat. A tipikus kérdések pedig ezek: mikor lesz már saját lakásod? Miért nincs még autód? Miért nincs tartós kapcsolatod? Mikor lesz az eljegyzés, esküvő? Mikor lesz már babátok?
Fontos, hogy próbáld meg ignorálni ezeket a kérdéseket és ha kell, mondd meg finoman az ismerőseidnek, hogy szeretnéd kerülni ezeket a témákat. Ne hozz meg rossz döntéseket csak azért, mert az adott életkorodban éppen az az elvárás. Hallgass az ösztöneidre, hiszen egyedül csak Te tudod, hogy Neked mi a jó!
3. Felgyorsult világ
Mióta egyre modernebb a technológia, több inger ér minket, amely egy idő után feszültséget okozhat. Mivel az életünk túl gyorsan zajlik, így nincs időnk feldolgozni mindazt, ami velünk történik. Egyik lehetőségből ugrunk a másikba, miközben a jelenlegi történteket nem tudjuk megemészteni. A rengeteg munka és teendők miatt nem szentelünk elegendő időt arra, hogy át tudjuk gondolni a jövőbeli terveinket, a jelenlegi problémák megfelelő megoldásait, így előfordulhat, hogy rossz döntéseket hozunk meg, amely hosszú távon elégedetlenséget okozhat.
Igyekezz tudatosan élni és használni a közösségi médiát. Mit is jelent ez pontosan?
Állj meg egy pillanatra, gondold át az életedet, szedd össze, hogy melyek azok a dolgok, amelyek Téged boldoggá tehetnek. Helyezd magadat előtérbe és ne a külvilágnak élj. Ne hagyd, hogy az a rengeteg, “perfekt kinézetű és életű” influenszer nyomást tudjon gyakorolni Rád. Ha legközelebb ilyet képet látsz, jusson az az eszedbe, hogy nincs tökéletes házasság, munkahely, kapcsolat, élet.
Sajnos manapság a sikert külsőségekben mérik, de Te ne engedd, hogy ez a hullám magával sodorjon.
Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.