Menü

Ha ilyen tüneteink vannak, ne menjünk rokonlátogatóba!

Sűrű időszak van az ember mögött, mire elérkezik a szenteste, a családi ajándékozás, vagy a rokonsággal körülvett asztalnál elfogyasztott ünnepi ebéd. Az adventi hajtás után sokan betegednek meg karácsonyra, kevesebb vitamint fogyasztunk, szervezetünk legyengül. Ebben az esetben mérlegelni kell, hogy valóban szerencsés dolog-e rokonlátogatóba menni.

A stresszes adventi időszakhoz és a passzív életmódhoz hozzájön még a vendégjárás alkalmaival elfogyasztott rengeteg nehéz és zsíros étel, alkoholfogyasztás, melyekkel csak további gyomorproblémákat okozunk magunknak.

Gyakoribbá válik a gyomorhurut, az epehólyag gyulladás, fokozódik a reflux betegség tünete együttese. Ezek mind az ünnep velejárói lehetnek mértéktelenség esetén.

Egy orrfújás vagy egy tüsszentés miatt természetesen nem kell lemondani egy családi ünneplést, de láz, hányás, hasmenés esetén – illetve a mostani vírushelyzet miatt - felelőtlenség ezzel megfertőzni rokonainkat, idősebb családtagjainkat.

Természetesen egy kis nátha még nem jelent komoly veszélyt a környezetünkre, de torokfájás, hőemelkedés, láz, hasmenés már komolyabb betegségről árulkodhat, amivel esetleg fertőzhetünk. Ahol idősek, vagy kisgyermekek vannak, ott semmiképp sem tanácsos ilyen tünetekkel látogatóba menni – és nem is illendő.

Korábbi cikkünkben már beszámoltunk arról, mely házipatikát érdemes összeállítani az ünnepekre, erről olvashatnak bővebben a weboldalunkon, de pár szóban megemlítem a legfontosabb készítményeket: lázcsillapító, orrspray, multivitamin, köhögés csökkentő szirup, hasfogó, hashajtó, fájdalomcsillapító és puffadás gátló.

A maszk és a kézfertőtlenítő alap dolgok, sokat legyünk szabad levegőn és ne hanyagoljuk el a mozgást, sportolást sem.

A fent említett tüneteken túl megemlítendő, hogy rokonlátogatás esetén fokozottan kell figyelni a kicsikre leselkedő veszélyekre is!

Idegen helyen sok az új, az érdekes, és egy-egy ritkábban látogatott rokon lakása valószínűleg nem gyerekbiztos. Nem csak a karácsonyfát ránthatja magára a kisgyerek, csábító a sok elöl hagyott szaloncukor, édesség, törékeny holmi, égő mécses, de nemegyszer láttam a nagymamámnál az éjjeliszekrényre kikészített gyógyszereit, ezért a kicsiket sosem szabad felügyelet nélkül hagyni, egy pillanatra sem.

Ne csak ünnepekkor figyeljünk oda a másikra, hanem az év bármely időszakában vigyázzunk magunkra és egymásra.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!