Menü

Körömerősítő vitaminok természetes formában

A helytelen táplálkozás, a kimerültség, a stressz és a gyakran változó időjárás is befolyásolhatja a körmök kinézetét és egészséges fejlődését. Lakkok és tabletták formájában a körömerősítő vitamin szolgálhat segítségül, hogy táplálja és megerősítse a szerkezetét.

Persze természetes úton is bejuttathatja szervezetébe ezeket a vitaminokat gyümölcsök, zöldségek, tejtermékek vagy éppen gabonafélék fogyasztása során. Körömerősítő vitamin például az A-vitamin, ami leginkább a narancssárga színű gyümölcsökben és zöldségekben található meg, lehet ez a sárgarépa, sütőtök, sárgadinnye vagy a sárgabarack.

Valamint fellelhető a húsokban, tojásban, tejtermékekben és belsőségekben. Az olajos magvak, a napraforgó olaj, az olívaolaj és a különböző gabonacsírák legfőbb jótékony összetevője az E-vitamin, ami szintén sokat segíthet, hogy karbantartsa és megerősítse körmeit. A B-vitamin szintén a körömerősítő vitamin kategóriába sorolható. A körömerősítő vitaminok csoportjába tartozik a H-vitamin is.

A változatos étkezésnek köszönhetően, a H-vitamint is bejuttathatja a szervezetébe, hiszen számos ételben megtalálható. A belsőségek, a tojássárgája, a tejtermékek és a zöldségek közül a karfiol tartalmazza a legnagyobb mennyiségben a H-vitamint. Mindezeket a felsorolt hatékony tápanyagokat egyetlen készítményben is megtalálhatja, amelyek nemcsak körömerősítő vitaminok formájában érvényesülnek, hanem hajápolásra és növesztésre is rendkívül alkalmasak.

Persze a nyugalom, a stressz-mentes élet és a kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozás is döbbenetes eredményeket hozhat az egészséges, szép, fénylő és gyorsan növő körmök elérésében. A körömerősítő vitaminok segítenek abban, hogy többet ne kelljen manikűröshöz fordulnia és műkörömre költenie. Használja ki a körömerősítő vitaminok jótékony hatásait és felejtse el a manikűröst! Az egészséges köröm ápoltságot sugall, amire tulajdonképpen mindenki vágyik. Ehhez pedig nem kell más, csak változatos étrend és a körömerősítő vitamin szedése ráadásként.

Polírozás

Mielőtt bármilyen tápanyagot juttatnál a körmödbe, érdemes megszabadulni a felesleges részektől. Fogj egy háromoldalú polírozót, és először csiszold le a körmöt, majd menj át rajta a fényesítő felülettel is. Amíg nem erősödnek meg a körmeid, érdemes egy kicsit hanyagolni a lakkokat, mert tovább szárítják a körmöt.

Citrom és méz

Első lépésként csavarj ki egy fél citromot, a levét öntsd egy tálba, és keverd össze egy evőkanál mézzel! Adj hozzá annyi langyos vizet, amennyi már ellepi a kezedet, és áztasd be a körmeidet 20 percre. Ha letelt az idő, ne öblítsd le a kezedet! A vitamindús citrom és a méz jótékony alkotóelemei beépülnek a köröm szerkezetébe.

Olívaolaj

Tisztíts meg egy üres körömlakkos üveget, és töltsd meg olívaolajjal! Ebből minden körmödre kenj bőségesen az ecset segítségével, és ne hagyd ki a körömágyakat se! Így a bőr is szép és egészséges lesz a kezeden. Várj, amíg egy kicsit beszívódik az olaj, majd néhány perc elteltével finoman masszírozd be a maradékot a körmökbe és a bőrbe. 20 perc után leöblítheted a felesleget. Ha nagyon száraz a köröm vagy a bőr, érdemes a 20 perc alatt többször is újrakenni az olajat.

Ha végeztél a citrom- és olajkúrával, mosd meg a kezed, és alaposan kend be kézkrémmel! Ezt érdemes minden este megismételned lefekvés előtt. Így nemcsak a kezed bőre lesz puha és selymes, de a kézkrém hasznos hatóanyagai a körmökbe is beszívódnak, és ápolják azokat.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?

Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.