Menü

Az önbizalom fejlesztésének lépései

Tévedés azt hinni, hogy valakinek vagy van, vagy nincs. Tévedés azt gondolni, hogy egy kritika lerombolja. Tévhit, hogy tökéletesnek kell lenni a magabiztossághoz. Tévhit, hogy nem lehet hibázni, mert az károsan hat az önbizalomra. Az igazság az, hogy az önbizalom lépésről lépésre fejleszthető.

Mi az önbizalom? Az önbizalom tulajdonképpen a saját képességekbe és a tehetségbe vetett bizalom. Az önbizalommal rendelkező ember könnyebben képes megbirkózni az akadályokkal, a problémákkal.

A legtöbb ember nem elégedett a saját magával, a külsejével, a munkájával, a tulajdonságaival, nem elégedett szülőként magával, kevés az önbizalma az életéhez, a hiba azonban az, ha nem is tesznek ellene. Ha kézzel fogható eredményeket várunk, akkor néhány lépésben elérhetjük, hogy elinduljunk az önbizalomfejlesztés útján.

Fontos lépés, hogy kezdetnek tegyünk rendet magunk körül és a gondolatainkban.

Meg kell szabadulnunk a rossz szokásainktól, a rossz beidegződésektől, a negatív hozzáállástól, a rossz gondolatoktól, a szenvedélybetegségektől, a függőségektől.

Ezután a rossz szokások helyére olyan pozitív szokásokat kell kialakítani, amelyek segítik munkánkat. Ha eddig nem sportoltunk, ideje elkezdeni, ha nem váltottunk életmódot, akkor most vágjunk bele, ha nem voltak céljaink, álmodjuk meg őket!

Ha szükséges, váltsunk munkahelyet, vagy iskolát (persze ezt könnyű mondani) vagy váljunk le a negatív és mérgező emberi kapcsolatainkról.

Ha egy költözést halogattunk, talán ideje lenne meglépni, ha nem működik a párkapcsolatunk, itt az ideje lezárni.

Ha eljön az idő, akkor ideje csomagolni.

Hiába nehéz ezeket megcselekedni, ha nem teszünk semmit, csak ülünk tétlenül, akkor nem fog elérkezni az áhított változás az életünkben és ehhez néha radikális változtatásokat kell véghez vinni.

Meg kell szabadulni mindattól, ami gátol a változtatásban, új időbeosztás kialakítása lesz szükséges, új – rövidtávú és hosszútávú - célok meghatározása, hiszen ezek segítik önbizalmunk növelését. Ha nincs cél, siker sincs.

Építsünk ki pozitív, minőségi kapcsolatokat, keressünk hozzánk hasonlóan gondolkodó embereket, ám ez ördögi kör, hiszen a kapcsolatépítés csak akkor fog jól menni, ha rendelkezünk kellő önbizalommal.

Az önbizalom nagyon fontos a boldog és elégedett, harmonikus élethez, ezért fontos foglalkozni az önbizalom növeléssel.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!