Az önbizalom fejlesztésének lépései
- Dátum: 2022.02.01., 17:57
- Martinka Dia
- képek:pexels.com
- akadályok, boldog, elégedett, fejleszthető, gondolat, harmonikus élet, iskola, képesség, lépések, mérgező kapcsolat, munkahely, önbizalom, önbizalomfejlesztés, önbizalomnövelés, sport, szokás, tehetség, tévhit, változás, változtatás
Tévedés azt hinni, hogy valakinek vagy van, vagy nincs. Tévedés azt gondolni, hogy egy kritika lerombolja. Tévhit, hogy tökéletesnek kell lenni a magabiztossághoz. Tévhit, hogy nem lehet hibázni, mert az károsan hat az önbizalomra. Az igazság az, hogy az önbizalom lépésről lépésre fejleszthető.
Mi az önbizalom? Az önbizalom tulajdonképpen a saját képességekbe és a tehetségbe vetett bizalom. Az önbizalommal rendelkező ember könnyebben képes megbirkózni az akadályokkal, a problémákkal.
A legtöbb ember nem elégedett a saját magával, a külsejével, a munkájával, a tulajdonságaival, nem elégedett szülőként magával, kevés az önbizalma az életéhez, a hiba azonban az, ha nem is tesznek ellene. Ha kézzel fogható eredményeket várunk, akkor néhány lépésben elérhetjük, hogy elinduljunk az önbizalomfejlesztés útján.
Fontos lépés, hogy kezdetnek tegyünk rendet magunk körül és a gondolatainkban.
Meg kell szabadulnunk a rossz szokásainktól, a rossz beidegződésektől, a negatív hozzáállástól, a rossz gondolatoktól, a szenvedélybetegségektől, a függőségektől.
Ezután a rossz szokások helyére olyan pozitív szokásokat kell kialakítani, amelyek segítik munkánkat. Ha eddig nem sportoltunk, ideje elkezdeni, ha nem váltottunk életmódot, akkor most vágjunk bele, ha nem voltak céljaink, álmodjuk meg őket!
Ha szükséges, váltsunk munkahelyet, vagy iskolát (persze ezt könnyű mondani) vagy váljunk le a negatív és mérgező emberi kapcsolatainkról.
Ha egy költözést halogattunk, talán ideje lenne meglépni, ha nem működik a párkapcsolatunk, itt az ideje lezárni.
Ha eljön az idő, akkor ideje csomagolni.
Hiába nehéz ezeket megcselekedni, ha nem teszünk semmit, csak ülünk tétlenül, akkor nem fog elérkezni az áhított változás az életünkben és ehhez néha radikális változtatásokat kell véghez vinni.
Meg kell szabadulni mindattól, ami gátol a változtatásban, új időbeosztás kialakítása lesz szükséges, új – rövidtávú és hosszútávú - célok meghatározása, hiszen ezek segítik önbizalmunk növelését. Ha nincs cél, siker sincs.
Építsünk ki pozitív, minőségi kapcsolatokat, keressünk hozzánk hasonlóan gondolkodó embereket, ám ez ördögi kör, hiszen a kapcsolatépítés csak akkor fog jól menni, ha rendelkezünk kellő önbizalommal.
Az önbizalom nagyon fontos a boldog és elégedett, harmonikus élethez, ezért fontos foglalkozni az önbizalom növeléssel.
A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.
Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.