Menü

Az önbizalom fejlesztésének lépései

Tévedés azt hinni, hogy valakinek vagy van, vagy nincs. Tévedés azt gondolni, hogy egy kritika lerombolja. Tévhit, hogy tökéletesnek kell lenni a magabiztossághoz. Tévhit, hogy nem lehet hibázni, mert az károsan hat az önbizalomra. Az igazság az, hogy az önbizalom lépésről lépésre fejleszthető.

Mi az önbizalom? Az önbizalom tulajdonképpen a saját képességekbe és a tehetségbe vetett bizalom. Az önbizalommal rendelkező ember könnyebben képes megbirkózni az akadályokkal, a problémákkal.

A legtöbb ember nem elégedett a saját magával, a külsejével, a munkájával, a tulajdonságaival, nem elégedett szülőként magával, kevés az önbizalma az életéhez, a hiba azonban az, ha nem is tesznek ellene. Ha kézzel fogható eredményeket várunk, akkor néhány lépésben elérhetjük, hogy elinduljunk az önbizalomfejlesztés útján.

Fontos lépés, hogy kezdetnek tegyünk rendet magunk körül és a gondolatainkban.

Meg kell szabadulnunk a rossz szokásainktól, a rossz beidegződésektől, a negatív hozzáállástól, a rossz gondolatoktól, a szenvedélybetegségektől, a függőségektől.

Ezután a rossz szokások helyére olyan pozitív szokásokat kell kialakítani, amelyek segítik munkánkat. Ha eddig nem sportoltunk, ideje elkezdeni, ha nem váltottunk életmódot, akkor most vágjunk bele, ha nem voltak céljaink, álmodjuk meg őket!

Ha szükséges, váltsunk munkahelyet, vagy iskolát (persze ezt könnyű mondani) vagy váljunk le a negatív és mérgező emberi kapcsolatainkról.

Ha egy költözést halogattunk, talán ideje lenne meglépni, ha nem működik a párkapcsolatunk, itt az ideje lezárni.

Ha eljön az idő, akkor ideje csomagolni.

Hiába nehéz ezeket megcselekedni, ha nem teszünk semmit, csak ülünk tétlenül, akkor nem fog elérkezni az áhított változás az életünkben és ehhez néha radikális változtatásokat kell véghez vinni.

Meg kell szabadulni mindattól, ami gátol a változtatásban, új időbeosztás kialakítása lesz szükséges, új – rövidtávú és hosszútávú - célok meghatározása, hiszen ezek segítik önbizalmunk növelését. Ha nincs cél, siker sincs.

Építsünk ki pozitív, minőségi kapcsolatokat, keressünk hozzánk hasonlóan gondolkodó embereket, ám ez ördögi kör, hiszen a kapcsolatépítés csak akkor fog jól menni, ha rendelkezünk kellő önbizalommal.

Az önbizalom nagyon fontos a boldog és elégedett, harmonikus élethez, ezért fontos foglalkozni az önbizalom növeléssel.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.