Menü

Mosás takarékosan, okosan!

.Ismerős az a mondás, hogy a szennyes mennyiségét elnézve, nálunk lakik még egy család, akikkel még nem találkoztunk…. Gyakran emlegetem. Három gyerekem van, bizony akad szennyes bőven, a férjem munkásruháit, egyenruháját, sportruházatainkat és egyéb kimenős, otthonlevős, alkalmi és macis nadrágok tömkelegét mosom – és akkor a függönyök, ágyneműk, plédek még nem is kerültek a gépbe - szinte van, hogy egy egész álló nap megy a mosógép, a mosószeres flakon meg kéthetente ürül. Drága mulatság.

A mosás alapszabályaira nem térnék ki, azt mindenki tudja, hogy a piros bugyit nem mossuk egybe a fehér inggel, s szerencsére szinte minden háztartás rendelkezik automata mosógéppel, szerencsések szárítógéppel is, így azt sem mondhatnánk, hogy nehéz, hiszen régen lehetett nehéz mindent kézzel kimosni.

A ruháink színének tartóssága érdekében színek szerint válogatjuk a szennyest és aszerint mossuk a ruhákat.

Érdemes odafigyelni, hogy milyen anyagokat mosunk össze, hiszen, ha a farmert összemossuk a selyemblúzzal még akkor költséges programot használtunk, s vehetünk másik blúzt.

A ruháink épsége érdekében a címkében ajánlott hőfokot is be kell tartani, így nem mennek össze a ruháink.

A jelek pedig balról jobbra haladva általában ezeket mutatják: ajánlott mosási hőmérséklet, fehérítés, vasalás, vegytisztítás, szárítógépben való szárítás.

Ezeket fontos betartani, hiszen a gyártók nem véletlenül találnak ki különböző opciókat. Amikor nem túl szennyezett ruhákat mosunk, használjuk a gyors mosási programot, így rengeteg vizet és elektromos áramot takaríthatunk meg.

Ha a napon szárítjuk a ruhákat, figyeljünk rá, hogy kifordítva teregessünk, hiszen a nap tönkre teheti a színüket, de van ennél is nagyobb „öngól”, amikor papírzsebkendőt felejtünk egy zsebben és utána a fehér szöszöket próbáljuk levarázsolni a fekete pólókról…Kellemetlen. Jobb átnézni a mosás előtt a ruhákat, pláne, ahol kisgyerekek is vannak, az ő zsebeik mindig rejtenek egy – két kavicsot, fenyőtobozt, csokipapírt, rágót és még sok más egyéb „kincseket”.

A vízlágyító használata pénztárcabarát megoldás hosszútávon, hiszen jót tesz a mosógépünknek és a lefolyórendszernek, melyeket így megkímélünk.

A vízkőoldás tökéletesen működik ecettel vagy háztartási gépekhez kapható vízkőoldóval, ezek használata megelőzésre nagyon ajánlott.

A pénztárcánk érdekében hígítsuk az öblítő koncentrátumot, körülbelül 1 liter koncentrátumból 4 liter öblítőt nyerhetünk, ami elég gazdaságos, ahogy az ecetes öblítés is. Ha az öblítő mellé ecetet is teszünk a mosógépbe, akkor sokkal intenzívebb illata lesz a ruháknak.

A mosógolyó is praktikus és pénztárcabarát. Egy ilyen golyó kb. 1000 mosásra elegendő.

Ha spórolni szeretnénk mosószer, vagy öblítő vásárlásakor, próbáljuk a nagyobb kiszerelést választani, ezekkel minden esetben olcsóbban jövünk ki.

Reméljük tudtunk hasznosat mondani tanácsainkkal, s a mosás, mint az egyik leggyakoribb házimunka, kicsit pénztárca barátibb, spórolósabb lesz.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!