Menü

Az aloe vera jótékony hatásai

Az aloe vera jótékony hatásait már az ókorban is ismerték. Közel 300 fajtáját tartja számon a szakirodalom, melyek közül öt bír bizonyítottan gyógyító erővel. Kivonatait széleskörűen használják a kozmetikai iparban és az alternatív gyógyászatban egyaránt.

Sérülések és égések
Mivel az aloe vera serkenti a sebgyógyulást, remek választásnak bizonyul égési sérülések, horzsolások, illetve napégés kezelése esetén. A gyorsabb gyógyulás érdekében pedig még a műtéti sebek ápolásához is ajánlott, de akár csonttörések, és sportsérülések esetén is bátran alkalmazhatjuk, természetesen csak a többi kezelés kiegészítéseként.

Bőrbetegségek
Gyulladáscsökkentő hatását már számos kutatás bebizonyította, így alkalmazását gyakran ajánlják nemi herpesz, pikkelysömör, és számos más bőrkiütés esetén. Annak ellenére, hogy még nincs tudományos bizonyíték arra, hogy az aloe vera képes enyhíteni az akné, a neurodermitisz, a pelenkakiütés, az övsömör és a csalánkiütés tüneteit, rengetegen használják ezen betegségek kezelésére is. Ráncok és száraz bőr Az aloe vera számos olyan hatóanyagot tartalmaz, mely nem csupán megnyugtatni, hanem táplálni is képes a bőrünket, így száraz bőr esetén bátran használjuk ki az aloe vera jótékony hatását. Ezek az összetevők továbbá a sérült bőrsejtek gyógyulási folyamatát is támogatják, aminek köszönhetően enyhülnek a ráncok, ezáltal sokkal fiatalabbnak mutatkozik bőrünk.

Immunrendszer
Több tanulmány is arra az eredményre jutott, hogy az aloe vera erősíti az immunrendszerünket, így akár asztma, rák vagy HIV-fertőzés esetén is bátran alkalmazzák a szokványos kezelések kiegészítéseként. Antibiotikus és antivirális hatásának köszönhetően továbbá támogatja az immunvédelmünket az olyan fertőzésekkel szemben, melyeket különféle baktériumok vagy vírusok okoztak. Sőt, még a közismert candida gomba ellen is hatásos az aloe vera.

Száj- és torokpanaszok
Számos országban szájgyulladás, fogfájás és ínygyulladás esetén is sikeresen alkalmazzák az aloe verát. Zsályával együtt még akár egy makacs torokgyulladás ellen is hatásos lehet.

Bél- és gyomorpanaszok
Ki gondolná, de még gyomor- és bélpanaszok ellen is bátran használhatjuk ezt a különleges csodaszert. Ez annak köszönhető, hogy emésztést segítő anyagokat tartalmaz, továbbá képes kitisztítani a beleket, és még a testünk savtalanításában is komoly szerepet tölt be.

Cukorbetegség és magas koleszterin
Számos kutatás arra utal, hogy az aloe vera akár a cukorbetegek, és a magas koleszterinszinttel rendelkező személyek állapotán is javíthat. Amennyiben ez tényleg beigazolódik, akkor a jövőben már ezek a betegségek is kezelhetőek lesznek ezzel a csodanövénnyel.

A természetgyógyászatban számos más betegség gyógyítására, illetve kezelésére alkalmazzák az aloe verát. Ezek közé tartozik a depresszió, a migrén, a reuma, különféle szívbetegségek, a köhögés, a fejfájás, a fagyások, a rovarcsípések és a vesepanaszok.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?