Menü

Arctornázz a feszes bőrért!

A módszer követői, szakértői esküsznek a hatékonyságára. Állítólag 1-2 hónap alatt jelentősen csökkenti a ráncokat és segít az arc feszességét visszanyerni, feltéve, ha rendszeres elvégzed az arctorna gyakorlatait. Talán viccesnek is tűnik az arctorna, a grimaszok, de tényleg hatásosak, ha ezeket naponta végig csináljuk, megtartva – kitartva az egyes pozíciókat.

Az arctornának megvannak a specifikus mozdulatai a felső szemhéj, az alsó szemhéj, az ajak, a nyak minden területére. A világhálón fentlévő videók, leírások, tanácsok sokat segítenek, de egy szakember személyes felkeresése a legjobb megoldás, akitől megtanulhatjuk a hatékony mozdulatsort. A módszer állítólag könnyen elsajátítható, a leírásokat kipróbálva és a videokat végig nézve valóban nem tűnik bonyolultnak, s mindenképp előnye, hogy otthon is elvégezhető, ingyen.

Miért javasolt az arctorna rendszeres gyakorlása?

Elsődleges előnye, hogy serkenti a nyirokkeringést, és fejleszti az izmokat, a fent említett ránctalanító és feszesítő hatás mellett.

Bizonyos pontokat stimulálunk az arcunkon, s máris felvettük a harcot a szemkörnyéki ráncok ellen, ám fontos, hogy végezzük heti rendszerességgel a gyakorlatokat.

A masszázs segítségével hatékony bőrfeszesítést végezhetünk olyan egyszerű módszerekkel és gyakorlatokkal, mint az említett önmasszázs. A technika lényegében semmibe sem kerül, s látványos eredményt lehet elérni az alkalmazásával. A technika lényege, hogy a bőr középső és felső rétegét masszírozva fokozzuk a nyirokkeringést, és a tápanyagok így könnyebben jutnak el rendeltetési helyükre, ami segíti az arcbőr feszesebbé válását.

A masszázs fokozza a kollagén- és elasztintermelést a bőr középső rétegében. Az arctornát heti 3-4 alkalommal, de a legjobb, ha szinte minden nap elvégezzük, a rituálé pedig jó 20 percig tartson az eredmény elérése érdekében.

Nem kell sok gyakorlatra gondolni, mindössze pár, öt-hat alapgyakorlat elsajátítása már hatásosnak bizonyulhat a szakemberek szerint. Véleményem szerint célszerű eleinte ezt a tornát szakember irányításával végezni, mert így biztos, hogy a megfelelő módon és a megfelelő arcizmokat fogjuk felépíteni.

A neten lehetőség van ilyen tanfolyamok elvégzésére. Ha természetes szépségünket szeretnénk megőrizni, érdemes kipróbálni az arctornát, mellyel belülről töltjük fel az arcot, fiatalabbá, feszesebbé, rugalmasabbá téve az arc kontúrjait. Kicsit megállítja az idő kerekét. Tegyünk egy próbát az arcunk alapos megtisztítása után még ma!

A kézfertőtlenítők árnyoldala

A kézfertőtlenítők mindennapjaink részévé váltak, mióta 2020-ban a Covid járvány során elterjedtek megelőzésképpen. Azonban ez nem egy olyan csodaszer, amit csak úgy a végtelenségig lehet használni és semmi egészségügyi hátránya nem lesz. A bőrünk sokszor hálátlanul fogadja ezt, a különböző adalékanyagok és alkoholtartalom miatt.

Milyen problémák esetén ajánlott a kompressziós harisnya?

A kompressziós harisnya egy speciális ruhadarab, amely a lábakon és a lábfejeken kifejtett nyomás segítségével javítja a vérkeringést, és megelőzi a visszerek kialakulását. Különböző erősségű nyomást fejt ki, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet. Gyógyászati segédeszközként hasznos, és különösen hasznos krónikus vénás elégtelenség, visszér, nyiroködéma, valamint trombózis megelőzésében.

Lupusz, a rejtőzködő betegség

Aki nézett az elmúlt 10-15 évben tévéműsort, annak nem lesz ismeretlen a lupusz szó hangzása, de valóban tudjuk, hogy mi is az?!

A nyirokrendszer egészséges működésének alappillérei

A nyirokrendszer egy létfontosságú szervezetünkben működő tisztító és szűrő rendszer, amely segít eltávolítani a sejtek anyagcsere során keletkező méreganyagokat, és támogatja az immunrendszer működését. A nyirokerek hálózatán keresztül kering a nyirokfolyadék, melyet a nyirokcsomók szűrnek meg, így akadályozva meg a kórokozók és salakanyagok szétterjedését.

Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?