Mire jó az aromaterápiás diffúzor?
- Dátum: 2022.03.22., 07:28
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- alkalmas, aromaterápiás, betegségek, diffúzor, felsőlégúti megbetegedés, fűtés, hangulat, hidegpárásító, hőmérséklet különbség, illóolaj, készülék, lakás., led világítás, légúti fertőzés, masina, nedvességtartalom, nyálkahártya, optimális, orrvérzés, párásító, páratartalom, párologtat, párologtató, penészgomba, porlaszt, porlasztó, száraz levegő, tartály, téli hónapok
Mi az az aroma diffúzor vagy más néven hidegpárásító? Aromaterápiás ultrahangos diffúzor egy készülék, amely nem csak párologtatásra alkalmas, hanem egyben illóolajokkal illatosítja is a helyiségeket, segít a felsőlégúti megbetegedések ellen.
Aroma diffúzornak vagy illóolaj párologtatónak nevezzük azokat a készülékeket, amik segítenek az olajokat eloszlatni a levegőben, ezáltal segítik a párásítást azokban az otthonokban, ahol száraz a levegő. A készülékek olyan masinák, melyek porlasztják a folyadékot.
A mai modern porlasztó készülékek úgy néznek ki, mint valami hangulatos, divatos lakberendezési dekortárgyak, azonban ezek porlasztják a vizet, fehér ködfelhőt fújnak ki, ezáltal segítik az otthonunk optimális páratartalmának elérését.
Miért szükséges a párásító használata? Mennyi egyáltalán az optimális páratartalom a lakásban?
Nos fűtési időszakban csökkenthet a lakás páratartalma, és pedig betegségekhez vezethet, ezért télen különösen fontos figyelni otthonunk páratartalmát. Minél nagyobb a kinti és a benti levegő közötti hőmérséklet-különbség, annál szárazabb lehet a levegő a szobában.
A páratartalom a hűvösebb hónapokban akár 20 százalékra is visszaeshet, amely a bőr, a nyálkahártyák kiszáradásához vezethet, így pedig könnyebben kialakulnak a légúti fertőzések, gyakrabban jelentkezik száraz köhögés, s még orrvérzés is előfordulhat. Az ideális páratartalom egy helyiségben 40-60 százalék közötti, a legoptimálisabb az 50%, 20-22 fokos hőmérséklet mellett.
A 60-70 százalék fölötti páratartalom kedvez a penészgombák és háziporatkák szaporodásának, amely allergiát okoz, tehát a 60 % feletti értékek esetén páramentesítővel kell orvosolni a problémát, ha pedig a páratartalom 40 százalék alatti, akkor a levegő nedvességtartalmának pótlására van szükség, ekkor jól jöhet egy diffúzor.
A hidegpárásítók a legjobbak az egészségügyi problémákra, mely a folyadékot apró cseppekké bontja, s páraszerű formában juttatja a lakásba. Bármely készülékre is van szükség, fontos, hogy gyakran szellőztessünk és tisztítsuk megfelelően az eszközöket, s ellenőrizzük rendszeresen a penészfoltok megjelenését.
A diffúzorok illóolaj levegő juttatására is alkalmasak, míg a párologtatókba csak tisztított vizet tehetünk.
A mai modern aroma diffúzorok már nagyobb tartállyal rendelkeznek, különböző funkciókkal, például automatikus kikapcsolással, háttérvilágítással, hangulatos színekkel, led megvilágítással, időzítővel, intenzitás beállításával, aromaterápiával.
Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?