Tengerpart a fürdőszobában
- Dátum: 2022.05.28., 02:04
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- alga, ásványi anyag, bőrszépítő, elsajátít, energia, fürdőszoba, hasznos szépségápolási rutin, házi, holt tengeri, homok, idő, iszap, kisimít, méregtelenítő., nyomelem, oxigénellátás, pénz, praktika, ránc, só, stresszoldó, szépségipar, tengeri só, tengerpart, természetes, testradír, vitamin
Most nem arra gondolok, mikor a gyerekem hazaér a homokozóból, bár kétségtelen, hogy azzal már a tengerpart homokja már kipipálva a tengerparti nyaralás „fílingből” az a rész megvan, azonban most inkább a tenger bőrszépítő, kényeztető, feszesítő hatóanyagairól lesz szó, melyek nemcsak a tengerparton élvezhetőek, hanem a saját fürdőszobánkban is.
Az algák a szépségipar kedvenc alapanyagai közé tartoznak. Ennek oka, hogy bővelkednek fehérjékből, vitaminokból, nyomelemekből és egyéb hatóanyagokból, amelyek a bőrünk megújulását ígérik. Az algák segítenek a gyulladás gyógyításában és a narancsbőrös területek kisimításában is.
Sok nő fürdőszobapolcán sorakoznak holt-tengeri iszapot tartalmazó kozmetikai termékek. A Holt-tenger vizének egyetlen literjében 300 gramm só van feloldva, ilyen magas szintű koncentrációval a szakértők szerint sehol máshol a világon nem lehet találkozni. A Holt-tenger iszapja is rendkívül értékes, rengeteg benne az ásványi anyag, nyomelem, például gazdag magnéziumban, kálciumban, káliumban. A zsíros bőrre vannak különösen jó hatással ezek a termékek.
A tengeri só a kedvencem! A személyes kedvencem! A testradír verhetetlen belőle, pár csepp tejjel vagy olívaolajjal összekeverve végig dörzsölve a testet kiváló testradírozó terméket készítettünk. Az olívaolajos verziónál egy e célra nem sajnált törülközőt használjunk a végén.
A tengeri só miért olyan jó? Mert nem egyszerű konyhasó, annál sokkal több!
A teljesség igénye nélkül remek kalcium-, magnézium-, cink-, jód- és vasionforrás. A tengeri só növeli a bőr oxigénellátását, segít kisimítani a ráncokat, radírként alkalmazva pedig eltávolítja az elöregedett hámsejteket, megújítja a bőrt.
A tengeri só esetén fontos dolog, hogy a só szemcséi viszonylag nagyok, ezért könnyen felsérthetik a bőrfelületet, kellő óvatossággal, lassú körkörös mozdulatokkal alkalmazzuk.
Tengervíz a kádban? Miért ne. Tudjuk milyen jó hatással bír a tengervíz, aki valaha már volt tengerben. Készítsünk sima tengeri sóval tengeri fürdőt a kádban: egy fél liter sót borítsunk bele egy kád vízbe, és várjuk meg, amíg feloldódik. Méregtelenítő és stresszoldó hatású fürdőt kapunk. Mindenképp elmondandó, hogy fokozott óvatossággal érdemes alkalmazni azoknak, akik vérnyomás- és veseproblémákkal küzdenek.
A házi praktikák elsajátítása mindenkinek hasznos lehet, ugyanis apró kis trükkökkel, könnyebbé, s nem utolsósorban természetesebbé tehetjük az otthoni szépségápolási rutint, időt, pénzt megtakarítva. Nem mindig a boltokban kapható (vegy)szerek kínálják a legjobb megoldást!
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.