Menü

Csodát művel a rizsvíz a száraz, göndör hajjal

A japán nők kedvenc hajápolója igazi csodaszer a száraz tincsekre. Megmutatták a netezők, milyen látványos a hatása. Igaz, hogy a drogériák polcai roskadásig vannak különböző szuper hajápoló termékekkel, de néha tényleg megéri bevetni néhány olcsóbb, házi praktikát is, ha csodás hajra vágyik az ember.

A módszer tudományos alapja:
Ha a rizst megfőzzük, vagy beáztatják, akkor a visszamaradó víz keményítőtartalma jelentősen megnő, ami táplálja, erősíti és fényesebbé teszi a hajat, elősegítve annak növekedését.
A keményítő bevonja fehérjével a tincseket, hogy megerősítse a szálakat és csillogást kölcsönözzön nekik.
A rizs gazdag folsavakban (erős B vitamin) aminosavakkal, antioxidánsokkal és nyomelemekben mint a cink, vagy a magnézium, mindezek segítenek a fejbőr táplálásában és a hajnak is egészséges lendületet adnak. A rizsvíz segít a töredezett és száraz haj regenerálásában.

A rizsvíz hatása a hajra
Nem véletlenül a rizsvíz a japán hölgyek kedvenc hajöblítője. Ez a kis csodaszer ugyanis a benne található B- és E-vitaminnak, ásványi anyagoknak, aminosavaknak és antioxidánsoknak köszönhetően fényessé, puhává és rugalmassá teszi a szálakat, ráadásul erősíti őket, és még a hajnövekedést is beindítja.

Akár hullámos, akár erősen göndör szálakról volt szó, a keverék mindegyik esetben erőteljes változást eredményezett. A legjobb pedig, hogy te is bármikor elkészítheted otthon, ha ki szeretnéd próbálni.

Így készítsd el otthon
Tegyél egy tálba egy bögrényi száraz rizst, majd önts rá 2-3 bögrényi vizet egy órára, nyomkodd meg a szemeket alaposan, majd hagyd, hogy kiázzanak belőle a hatóanyagok. Ha letelt az idő, szűrd le, és az így kapott híg, tejszerű folyadékot használd a hajadra pakolásként vagy öblítőként.

Előbbi esetben 20 percig hagyd rajta, és aztán mosd le, utóbbi esetben pedig samponozás után vidd fel a szálakra, masszírozd be alaposan, hagyd hatni 5-10 percet, aztán jöhet a balzsam, az öblítés és a szárítás.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?

Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.