Menü

Mire jó a méhpempő?

Érdekes tápanyag, rendkívül hasznos étrendkiegészítő, számos egészségügyi problémára megoldás lehet, azonban nem gyógyszer, viszont gyógyhatású készítmény. Mi mindenre jó a méhpempő és mi ez tulajdonképpen?

Talán az egyik legfontosabb kérdés, hogy mi is van benne pontosan? Egyáltalán mire jó a méhpempő és hogyan kell fogyasztani? Milyen hatással bír a hormonokra, melyek az ellenjavallatok? Vizsgáljuk meg ezt kicsit közelebbről!

Egy krémes, törtfehér színű anyagról beszélünk, melyet méhpempőnek neveztek el, s régebben úgy tartották, hogy a fiatalság és a hosszú élet csodaszere. Ma már tudják, hogy ez a készítmény gyulladáscsökkentő és baktériumölő hatású, segíti a méregtelenítést, szinte szuperélelmiszernek nevezhető.

Talán bizarr elsőre hallani, de a méhpempő a méhek garatmirigyében termelődik, ezzel a tápanyagokban gazdag étellel etetik a méhkirálynőt, s mivel a méhpempő gyulladásgátló, antioxidáns és antimikrobiális hatású, ezért a méhkirálynő élettartama jelentősen meghosszabbodik. 150 féle összetevőjével tényleg szuper étrendkiegészítő, s bár véleményem szerint az íze kellemetlen, cseppet sem édes, vagy ízletes, mégis megszokható.

A méhpempő mint említettem kiváló gyulladáscsökkentő, vírus- és baktériumölő tulajdonságokkal rendelkezik. Szabályozza a vérnyomást, segít a méregtelenítésben, erősíti az immunrendszert. Hormonzavarokat is kezelnek vele, de idegrendszeri problémák, alvászavarok és depresszió esetén is jó eredmények születtek róla.

Bevallom én teherbeesés elősegítésére alkalmaztam, de sokan használják nőgyógyászati problémákra, női dolgokra, úgy, mint rendszertelen menstruáció, hormonproblémák, klimax, vagy akár pajzsmirigybetegség.

A szépségipar is használja, gyakran alkalmazzák krémekben és arcpakolásokban. Kitűnő arcmaszkot készíthetünk belőle, ha összekeverjük egy kevés mézzel és joghurttal.

A méhpempőt, ezt a krémfehér gélszerű anyagot elérjük gél, por, kapszula formájában is.

A kezdeti adagolás kis mennyiséget ír elő, ami 5 gramm, majd fokozatosan növelhetjük az adagot. Egészséget károsító mellékhatása nem ismert. Gyerekeknek a dózis fele vagy negyede ajánlott kortól függően, orvosi felügyelet mellett.

Mivel van, akinél allergiás reakciót válthat ki, vagy bizonyos gyógyszerekkel – például vérnyomáscsökkentőkkel – reakcióba léphet, ezért körültekintően alkalmazzuk.

Mi az, ami tilos Luca – napján?

A Luca-nap a hagyományokban vannak dolgok, amit tilos elvégezni, ugyanis balszerencsét hoz. Melyek a Luca-napi babonák?

Ünnepi meséink

Mesét olvasni a gyerekeknek ünnepekkor is fantasztikus dolog. Vannak olyan klasszikus karácsonyi történetek, amelyeken mi magunk is felnőttünk, s sosem fognak kimenni a divatból.

A karácsonyi vásárok története

A karácsonyi vásárok ragyogó fényeikkel, édes illataikkal és örömteli atmoszférájukkal sokakban keltenek nosztalgiát egy idilli múlt, „kollektív ünnepi harmónia” iránt. Azonban ez a múlt részben a képzelet szüleménye, a hagyomány pedig sokkal újabb keletű, mint gondolnánk.

Iskolai adventi sütivásár – szabad vagy nem?

Általános iskolai szülői munkaközösségünkben sokszor felvetődik a kérdés, hogy a már hagyománynak számító iskolai adventi sütivásáron szabad-e házisüteményt árulni. Legális ez egyáltalán? Ennek kutakodtam kicsit utána.

A rajzolás agyműködésre gyakorolt hatásai

Sokan szeretnek rajzolni, festeni, különböző kreatív tevékenységeket folytatni, pusztán hobbiból. De vajon milyen agyi folyamatok is zajlanak ekkor? Mi mindent lehet ezekből rövid-és hosszútávon profitálni?