Menü

Mire jó a méhpempő?

Érdekes tápanyag, rendkívül hasznos étrendkiegészítő, számos egészségügyi problémára megoldás lehet, azonban nem gyógyszer, viszont gyógyhatású készítmény. Mi mindenre jó a méhpempő és mi ez tulajdonképpen?

Talán az egyik legfontosabb kérdés, hogy mi is van benne pontosan? Egyáltalán mire jó a méhpempő és hogyan kell fogyasztani? Milyen hatással bír a hormonokra, melyek az ellenjavallatok? Vizsgáljuk meg ezt kicsit közelebbről!

Egy krémes, törtfehér színű anyagról beszélünk, melyet méhpempőnek neveztek el, s régebben úgy tartották, hogy a fiatalság és a hosszú élet csodaszere. Ma már tudják, hogy ez a készítmény gyulladáscsökkentő és baktériumölő hatású, segíti a méregtelenítést, szinte szuperélelmiszernek nevezhető.

Talán bizarr elsőre hallani, de a méhpempő a méhek garatmirigyében termelődik, ezzel a tápanyagokban gazdag étellel etetik a méhkirálynőt, s mivel a méhpempő gyulladásgátló, antioxidáns és antimikrobiális hatású, ezért a méhkirálynő élettartama jelentősen meghosszabbodik. 150 féle összetevőjével tényleg szuper étrendkiegészítő, s bár véleményem szerint az íze kellemetlen, cseppet sem édes, vagy ízletes, mégis megszokható.

A méhpempő mint említettem kiváló gyulladáscsökkentő, vírus- és baktériumölő tulajdonságokkal rendelkezik. Szabályozza a vérnyomást, segít a méregtelenítésben, erősíti az immunrendszert. Hormonzavarokat is kezelnek vele, de idegrendszeri problémák, alvászavarok és depresszió esetén is jó eredmények születtek róla.

Bevallom én teherbeesés elősegítésére alkalmaztam, de sokan használják nőgyógyászati problémákra, női dolgokra, úgy, mint rendszertelen menstruáció, hormonproblémák, klimax, vagy akár pajzsmirigybetegség.

A szépségipar is használja, gyakran alkalmazzák krémekben és arcpakolásokban. Kitűnő arcmaszkot készíthetünk belőle, ha összekeverjük egy kevés mézzel és joghurttal.

A méhpempőt, ezt a krémfehér gélszerű anyagot elérjük gél, por, kapszula formájában is.

A kezdeti adagolás kis mennyiséget ír elő, ami 5 gramm, majd fokozatosan növelhetjük az adagot. Egészséget károsító mellékhatása nem ismert. Gyerekeknek a dózis fele vagy negyede ajánlott kortól függően, orvosi felügyelet mellett.

Mivel van, akinél allergiás reakciót válthat ki, vagy bizonyos gyógyszerekkel – például vérnyomáscsökkentőkkel – reakcióba léphet, ezért körültekintően alkalmazzuk.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?