Menü

Nyár, fesztivál szez-ON -mit vigyél magaddal

A nyár a fiatalok számára már nem a Balatonban hűsölést jelenti, mint az én időmben, most már fesztiválról fesztiválra járnak, ami több napos intervallumban szórakoztatja a közönséget, érdemes pár dologra odafigyelni, mit is vigyünk magunkkal.

Az egyik legfontosabb dolog, a réteges öltözködéshez szükséges ruhadarabok. Bár napközben lehet pokoli forróság, de éjjel bizony a hőmérséklet lemehet 15 fokra is. Kalap, sapka, kendő, bármi, amit a fejünkre tehetünk, mindenképpen legyen nálunk. Mivel mosási lehetőség nem sok adódik, kivéve, ha az ember szállodában foglal szobát, így érdemes összevariálható ruhákat választani, hogy például egy rövidnadrágot akár többször is fel tudjunk venni, különben egy hatalmas bőrönd sem lenne elég, a kisebb csomagért pedig hazafelé áldani fogjuk az eszünket. Mindenképp pakoljunk zárt cipőt és papucsot is, utóbbi egy a helyszínen kialakított zuhanyzóban is jól fog jönni, amennyiben nem szeretnénk egy kis körömgombával hazatérni.

Sátrazóknak sokszor nem jut eszükbe, de érdemes egy oldalzsebbe egy erős ragasztószalagot, némi kötöző spárgát és csipeszt berakni, ez egy esetleges elszakadt sátoralkatrészt is javíthat, de szuperül lehet teregetni, ami igen hasznos lesz. A napelemes töltők jól jönnek a telefonok, tabletek töltésére, emellett környezetbarátak. Egy kis polár pléd nagy segítségünkre lesz, hiszen az egyik legjobb hőtartó anyag és szerkezetének köszönhetően nagyon gyorsan szárad is.

Neszeszerbe az alapvető tisztálkodási szereken kívül kerüljön ragtapasz, kisolló, fájdalomcsillapító, allergiásoknak antihisztamin, emellett naptej és napozás utáni kence is. Bulizás közben figyeljünk arra, hogy ne csak alkohol tartalmú italokat fogyasszunk, hanem vizet is és együnk rendes ételt is, ne csak rágcsákat. Ez azért nagyon fontos, hogy a nagy terhelésnek kitett szervezetünkben pótoljuk a folyadékot, vitaminokat, és fontos tápanyagokat. Fogyasztásnál tartsuk közel magunkhoz poharunkat, üvegünket, mivel egy óvatlan pillanatban bárki bármit beletehet, amivel akár órákra is eszméletlen állapotba kerülhetünk. Persze, nem kell megijedni, mert ez nem mindennapos, de nem árt az óvatosság. Ha tehetjük, ne menjünk egyedül szórakozni és értéket se tartsunk magunknál, már nagyon jól működnek azon karszalagok, amivel fizetni is tudunk, ha a feltöltött összeget nem használjuk fel, akkor a fesztivál végén visszakapjuk számlánkra.

A fesztiválozás egy igen jó alkalom arra, hogy kieresszük a gőzt, érdekes programokon vegyünk részt, örökké tartó barátságokat kössünk. Induljunk felkészülten, hogy a lehető legkisebb csomaggal érkezve mégis nálunk legyen minden, ami a kényelmünket szolgálja. A lista mindenkinek igény szerint bővíthető, de remélem egy kis útmutatást sikerült adnunk.

A cikk megírásához köszönöm barátnőm segítségét, aki már visszatérő önkéntes segítőként járja a fesztiválokat.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.