Menü

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Az allergiát kezelni kell!

Az allergia, mivel az immunrendszer téves reakciója folytán alakul ki, nem gyógyítható, viszont hatékonyan kezelhető betegség Az elhanyagolt és kezeletlen allergia azonban szövődményeket okozhat, szénanáthás tüneteinket már a pollenszezonban vagy azt megelőzően fontos kivizsgáltatni és elkezdeni az esetleges kezelés.

Elkezdődött a pollenszezon

Tüsszögés, köhögés, orrfolyás, szemviszketés. Jellemző tünetek, pedig reméltem, hogy mivel még csak február van, ezek később jelentkeznek, de a pollennaptár szerint már kínoz bennünket az éger, a mogyoró, a ciprusfélék és tiszafafélék, a kőris, a nyár, a juhar. A pollenszezon kezdete már érezhető.

Az éjszakai köhögés elleni taktikák

A köhögés a légzőrendszer alapvető védekező mechanizmusa, melynek révén a légutakba került fertőző részecskék, szennyező anyagok, valamint a kóros körülmények között termelődő hörgőváladék kiürül. Ugyanakkor a köhögés kórjelző tünet, a heveny és idült légzőszervi betegségekben előforduló panaszok közül a leggyakoribb. Egyéb szervek betegségei (gyomor-tápcsatorna, szív), valamint a vashiány és egyes gyógyszerek is okozhatnak köhögést.

Mikor szabad szedni anthisztamint, és mikor nem?

A patikákban több antihisztamin vény nélkül is megvásárolható, ám bizonyos készítményekhez csak receptre lehet hozzájutni. Az antihisztamin-tablettát a legtöbb esetben nem önállóan szedjük, rendszerint használunk mellette orrspray-t vagy szemcseppet is a szénanáthás tünetek enyhítésére. Ha orvos írja fel az antihisztamint, akkor több készítmény kombinációjából a tünetek kezelésére legoptimálisabb terápiát állítja össze.

Nem mindegy melyik orrpsrayt mire használjuk!

A változékony időjárás - a hűvös reggelek és melegebb délutánok - miatt és a pollenszezon okán mostanában egyaránt kínlódunk a nátha és az allergia tüneteivel. De milyen orrspray-ket érdemes használni a tünetek ellen?

Orrdugulás ellen

Javában tart a közutálatnak örvendő allergiaszezon, a parlagfű virágkorát éli, az orrdugulás, orrfolyás sokaknál szinte minden napos. Nemcsak az allergia, a légkondicionáló helytelen beállítása, vagy a huzat is okozhat orrdugulást, orrszárazságot, íme nézzük mit lehet tenni, hogy kapjunk levegőt.

Nátha vagy szénanátha?

A szénanátha és a nátha közti különbségek néha nehezen ismerhetőek fel, pedig fontos, hogy a betegek meg tudják különböztetni, ugyanis az idejében elkezdett kezeléssel a panaszok és tünetek nagy része mérsékelhető.

Anafilaxia, vagy anafilaxiás sokk, amit tudni kell

Sok ember életét megnehezítik a különböző allergiás reakciók, melyekkel szervezetünk válaszol a számára tűrhetetlen behatásokra. Ezek közül az egyik legveszélyesebb az anafilaxia.

A spirulina hatásai

A spirulina a gyulladást csökkentő hatásairól is ismert. A spirulina jótékonyan hat az emésztésünkre is, a benne található rostok helyreállítják a bélműködést, emellett a bélben található, kedvező hatású baktériumok szaporodását is elősegítik.

A kezeletlen allergia veszélyei

Az elhanyagolt és kezeletlen allergia szövődményeket okozhat, illetve újabb betegségeket és allergiákat, ezért szénanáthás tüneteinket már a pollenszezonban vagy azt megelőzően fontos kivizsgáltatni.

Alkohol és gyógyszer?

Nem véletlen, hogy nem szabad gyógyszerre alkoholt inni, egyrészt rontja a gyógyszerek hatását, másrészt rosszul is lehetünk ettől a kombinációtól. Semmilyen orvosságra ne igyunk alkoholt!

7 legjobb természetes antihisztamin

Mint az a nevéből is következik, az antihisztaminok gyűjtőnév alatt szereplő molekulák elsősorban a szervezetben felszabaduló (vagy ritkábban külső forrásból bekerülő) hisztamin nevű anyag hatását próbálják megszüntetni.

Nyár, fesztivál szez-ON -mit vigyél magaddal

A nyár a fiatalok számára már nem a Balatonban hűsölést jelenti, mint az én időmben, most már fesztiválról fesztiválra járnak, ami több napos intervallumban szórakoztatja a közönséget, érdemes pár dologra odafigyelni, mit is vigyünk magunkkal.

Csípések és kezelésük

Rovarcsípés bárkin bármikor előfordulhat. A körülöttünk élő rovarok kertészkedés közben, sétálva vagy otthon is okozhatnak kellemetlenségeket, duzzanatot, viszketést, bőrpírt, rosszabb esetben súlyosabb allergiás reakciót.

Mit kerülj, ha hisztamin intoleranciában szenvedsz

Az emberek nagyjából 5-7%-a szenved hisztamin intoleranciában, számukra pedig nem csak szervezet által termelt hisztamin lehet veszélyes, hanem néhány ételt is kerülni kell.

Elengedhetetlen eszközök elsősegélyhez, amelyeket mindig tarts magadnál!

Ha sokat járunk el otthonról például kirándulni, túrázni, de akár csak a gyerekekkel a játszótérre, észrevehetjük, hogy időről időre szükség van valamilyen eszközre, amivel gyorssegélyt vagyunk képesek biztosítani gyermekeinknek vagy embertársainknak. De vajon melyek a legfontosabbak, amelyeket mindenképpen érdemes magunknál tartani?

Pollenallergia gyógyszer nélkül

Mintha idén korábban elkezdődött volna a pollenallergia, erősen érezni a tüneteket. Sajnos vannak olyan eshetőségek, hogy valaki nem szeretne egyből gyógyszerhez nyúlni, vagy esetleg nem szabad (pl. mert kismama) ekkor kezd el az ember kutatni a természetes és gyógyszermentes alternatívák után.

Segítség, allergiás vagyok! Az allergia kezelési lehetőségeiről

Az allergia kialakulásának tisztázása után, most tekintsük át, mit tehetünk ellene. 4 olyan megoldási módod mutatunk, amelyek részben, egymás mellett is alkalmazhatóak.