Menü

Tenger, maga a terápia

Milyen sokat mondogatjuk, hogy elmennék egy kis tenger útra, hogy feltöltődjek. Nem is tulajdonítunk ennek akkora jelentőséget, mint amekkora haszna lehet szervezetünkre. Sokan bele sem gondolunk, hogy a tenger terápiás jellege mennyire jelentős, nem csak pszichésen, hanem fizikailag is.

A tenger feltölt. Nem csak energiával, hanem oxigénnel is. Az a helyzet, hogy a tenger hullámaiból negatív ionok szabadulnak fel, amik a szervezetbe jutva arra serkentenek, hogy több oxigént vegyünk magunkhoz, emellett emeli a szerotonin képződést, ami azért felelős, hogy oldja a szorongásunkat. Hányszor láthatjuk akár filmnézés közben, hogy a tengerparton taichi-znak, vagy jógáznak, ugye?

Hát nem véletlen, hiszen békét hoz az elmének. Sajnos azért nem mindenkinek adatik meg, hogy a tengerparton ücsörögjön, vagy mozogjon, de erre is van egy egészen jó megoldás, mert az internet tele van olyan hanganyagokkal, amiken a tenger zúgását hallhatjuk. Ez a hang csökkenti testünk stresszhormon szintjét, szívverésünk lassul tőle, pont ezért alkalmazzák relaxációs technikák háttérzajaként is. Mivel jótékony hatással bír a szívverésre, a vérkeringésre, ezáltal javítja közérzetünket, hangulatingadozásunkat és jobban fogunk aludni.

Fizikai szempontból sem elhanyagolható. A víz nagyon sok vitamint, sókat és nyomelemeket tartalmaz, melyek erősítik immunrendszerünket és antibakteriális hatást fejtenek ki. A tengeri levegő belélegzése a légúti problémák egyik legjobb ellenszere. Sok orvos javasolja betegének a só szobában való időtöltést, de ha van rá mód, akkor ez sokkal hatékonyabb lehet a tenger közelében. A sós levegő nem csak megkönnyíti a légzést, hanem segít kiüríteni a káros anyagokat a szervezetből.

Az allergiára hajlamos embereknek kimondottan javasolt a tengerparti tartózkodás, hiszen környezetében elpusztulnak az allergének, a sós víz pedig csökkenti az orr nyálkahártyájának duzzanatát, amitől könnyebben lélegezhetünk. Na, ha már a duzzanatnál tartunk, az arcbőr egyik legjobb gyógyítója, hiszen, mint már említettem, antibakteriális hatása segít a bőr megtisztításában, emellett a fertőzések leküzdésében is igen hatékony.

Gargalizálással, öblítéssel enyhíthetjük, torokfájásunk, szájsebeink fájdalmát, gyorsabb gyógyulást érhetünk el. A sótartalom miatt szárítja a bőr felszínét, összehúzza a pórusokat, így segít korrigálni a túlzott zsírtermelődést. Korpásodásra és zsírosodásra hajlamos fejbőrnél is ajánlott a tengervizes lemosás, vagy öblítés, ugyanez igaz az ekcémára is. Itt megjegyezném, hogy a Thalasso terápia alapja is a tengervíz és a tenger kincseivel való gyógyítás, hiszen fürdői, pakolásai és masszázsai mind a tengeri algákat, iszapot használják.

Ne feledkezzünk meg a tengeri só fogyasztásáról sem. Ilyen formában a szervezetünkbe juttatva segíthet a lúgosításban, a testsúlycsökkentésben és még a sejtekben is segít megtartani a víztartalmat, magas a kalcium, kálium, magnézium, nátrium, vas és cink tartalma is. Le tudja csökkenteni az izomgörcsök kockázatát, elősegíti a tápanyagok felszívódását. Vegyük figyelembe, hogy a tengeri só nem tartalmaz jódot, mint a jódozott asztali só, ezért hosszantartó fogyasztása mellett oda kell figyelnünk a jódbevitelre és ezt a tengeri só felhasználásának mértékére is figyelnünk kell főzés közben ugyanúgy, mint a hétköznapi sóknál is.

A tenger kincsei, mint a benne található só és ásványi anyagok nem csak mentális, de fizikai egészségünkre is remek befolyással lehetnek, ne féljünk kihasználni e jótékony hatásokat.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!