Miért olyan népszerűek a virtuális futások?
- Dátum: 2022.09.20., 05:27
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- bezár, futás, gépek, hagyományos, internet, jótékony cél, kedvelt, konditerem, kütyü, megszokott, népszerű, online tér, séta. kocogás, szervező, táv, tempó, túra, verseny, világjárvány, virtuális
Az elmúlt hónapokban a világjárvány okozta bezártság átalakította az életünket. Életünk része lett az online tér, a virtuális valóság, a home office, az online tanulás, a netes meetingek, a felhőbe írt receptek, a webes vásárlások, ez a dinamikus változás pedig a futóversenyeket is érintette, létrejöttek a virtuálisan teljesíthető futóversenyek.
Az online tér népszerűsége minden eddiginél nagyobb, egyre több időt töltünk a „kütyük” - kel a kezünkben. A valóság ma már egyre inkább gépek és emberek közötti. Online világ, valódi futás, mit jelent ez?
Nos azt, hogy a futók nem álltak le, online térbe „kényszerítették” őket, virtuális versenyekre hívják a sportolókat, hiszen pandémia a futókat nem lehet kizökkenteni a sportéletből.
Bár a megszokott és hagyományos versenyek korlátozódtak és egy időre fel lettek függesztve, a versenyek nem maradtak el, virtuális módon lehetett őket teljesíteni, ami pedig egyre nagyobb népszerűségnek örvend azóta is.
Mivel a konditermek is zárva voltak a járvány alatt, így a szabadtéren töltött edzésidő nőtt és egyre kedveltebbé váltak a túrák, séták, futások, mondhatni nekünk futóknak maradt az is, ami volt. Versenyek híján a virtuális futások nagyon motiválóak lettek, pláne, ha a szervező összeköti a teljesítéseket valamilyen jótékony céllal is, így nemcsak a futás öröméért sportolunk, gyönyörű éremért, szép oklevéért, hanem segíthetünk is másokon.
A virtuális futás valójában nem is virtuális, hiszen valódi futás és valódi teljesítés. Hasonló kihívások évekkel az internet és évtizedekkel az okostelefonok térhódítása előtt is jelen voltak már, bárki futhatott bármilyen nemes célért, csak akkor nem virtuális futásnak hívták.
Futni bármikor, bárhol lehet.
Milyen is egy virtuális futás?
Ezeken az eseményeken is konkrét versenyeken indulhatunk, a választott távot adott időintervallumon belül kell teljesíteni és az erről szóló igazolást – amely lehet egy kifotózott kép, vagy letöltött eredmény – be kell küldeni a szervezőknek, akik postázzák az érmet. Többféle táv közül lehet választani és nemcsak futás, hanem más egyéb sportág is – pl túra, gyaloglás, biciklizés is - szerepel a virtuális versenyek listáján.
A virtuális futásoknak is – bár nem összehasonlíthatóak a hagyományos versenyek hangulatával - vannak előnyei.
Nem kell tömegben futni, bármikor és bárhol teljesíthető, nem kell elutazni érte tömegrendezvényekre, kevés kötöttséggel jár és igazán bárki megpróbálhatja, az is, aki egy valóságos és megszokott versenyre hezitálna benevezni. Akik részt vesznek virtuális futáson, vitathatatlan, hogy az egészségükért tesznek valamit, a szervezők pedig ehhez minden motivációt megadnak.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.