Menü

Idegbecsípődés. Mit kell tudnunk róla, mit tehetünk?

Az idegbecsípődés akkor jelentkezik, ha egy ideget a körülvevő szövetek megnyomnak, ezt okozhatja csont, porc, izom vagy ínszalag is, általában akkor, ha ezek a szövetek valami okból kifolyólag elmozdulnak a helyükről. A nyomás miatt fájdalom, zsibbadás jelentkezik. nyomás akár az ideg végleges károsodását is okozhatja. Egy váratlan mozdulat, egy becsípődött ideg, majd a szúró, égő fájdalom. Ha éreztünk már ilyet, akkor érdemes elolvasni a cikket.

Az idegbecsípődés a test több részén is jelentkezhet, a köznyelvben idegbecsípődés névvel általában sok fájdalmas betegséget illetnek.

Az idegbecsípődés tünetei az alábbiak lehetnek:

éles, végtagba végig sugárzó fájdalom
a fájdalom jellemzően bizonyos mozgásokra fokozódik
zsibbadás, bizsergés
izomgyengeség
gyakori láb- vagy kézzsibbadás

A tünetek éjszakai pihenés közben erőteljesebben jelentkezhetnek, de nappal is sok kellemetlenséget okozhatnak.

Idegbecsípődés típusai között tarthatjuk számon az úgynevezett felső-és alsó ágyéki idegbecsípődést, az alagút szindrómát.

Leggyakrabban a csukló alagút szindróma fordul elő, ennek tünetei az első három kézujj zsibbadása, mely az egész karra, akár vállra terjedhet.

Idegbecsípődés jelentkezhet a combon is, ezt sajnos magam is megtapasztaltam. A comb külső oldalának zsibbadása, égő fájdalma jellemzi.

Mit lehet tenni, ha ilyen problémával szembesülünk?

Megoldást jelenhet, ha a nyomás okának megszüntetésével próbálkozunk, ezzel az idegi funkció visszaáll normálisra. Ez az állapot szakembert, súlyosabb esetben speciális gyógyszeres kezelést tesz szükségessé, ezért ilyen fájdalmakkal orvoshoz kell fordulni.

A becsípődött idegek kezelésére először mindig pihentetést szoktak javasolni. Egy ideig fel kell hagyni minden olyan tevékenységgel, amely a becsípődést okozhatta, vagy a gyógyulást nehezíti. Szerencsére pihentetéssel és konzervatív orvosi terápiával a legtöbb ember néhány nap vagy hét alatt meggyógyul az idegbecsípődés okozta fájdalmakból.

Nagyon hatásos még a meleggel való érintkezés, aminek következtében az izmok vérellátása javul, és a feszültség lassan feloldódik. A masszírozás ugyancsak jót tesz, de ezt bízzuk gyógytornászra.

Ha a pihentetés nem használ, az idegbecsípődést fizikoterápiával, gyógyszerekkel, műtéttel kezelik. Egyes esetekben valóban műtétes kezelés is szükségessé válhat, de ez ritkán fordul elő. Gyógytornász segítségével az érintett ideg körüli izmokat meg lehet erősíteni. A legtöbb, amit még egészségesen megtehetünk, hogy megelőzésképp figyelünk a mozgásunkra és a helyes testtartásunkra.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.