Menü

A felfázás tünetei és biztos házi gyógymódjai

A felfázás nagyon kellemetlen tud lenni, néhány otthoni tipp segít a gyorsabb gyógyulásban, de a megelőzés a legfontosabb, erről írunk mai cikkünkben.

Ha a vizeletürítés égető, szúró, görcsös fájdalommal jár, akkor húgyúti fertőzésre gyanakodhatunk, mely igen gyakori a nők körében, ők valamiért gyakrabban kapnak el ilyen betegséget, mint a férfiak. Ennek igen egyszerű oka, hogy a női húgyvezeték rövidebb, így a baktériumok és a hideg sokkal hamarabb feljut rajta.

Hólyaghurut vagy felfázás?

A hólyaghurutot a köznyelvben felfázásnak hívják, ám ez az elnevezés csak részben igaz. Valóban okozhatja az alulról történő felfázás, de kiválthatják bakteriális fertőzések is. Alhasi fájdalommal, gyakori vizelési ingerrel, égető, csípő fájdalommal, zavaros vizelettel jár.

Természetesen orvosi vizsgálat feltétlen szükséges, ám néhány házi gyógymódot is érdemes kipróbálni a gyorsabb gyógyulás érdekében.

Milyen házi gyógymódok segítenek?

Oldjunk fel negyed teáskanálnyi szódabikarbónát másfél deciliter vízben, ezt kell elkortyolnunk több részletben. A szódabikarbóna csökkenti a vizelet savasságát, ez pedig enyhíti a vizeléskor jelentkező csípő, égő érzést.

Nemcsak reklámfogás, hanem tudományos tény, hogy az áfonyalé segít a húgyúti fertőzések gyógyításában. Fogyasszunk áfonyalevet a fertőzés megelőzésére, illetve kezelésére. Teák is léteznek a problémára, készítsünk egy csésze fokhagymateát, erősen baktériumölő vegyületeket tartalmaz. A csalántea szintén kiváló vízhajtó, így elősegíti a baktériumok távozását a szervezetből.

Létezik borogatás is.

Készítsünk egy liter vízben egy púpozott evőkanál cickafarkfűből teát, ebbe mártsunk törülközőt és amíg meleg, borogassuk vele az alhasunkat.

Mit tehetünk megelőzésképp?

Megelőzésképp arra mindenképp figyeljünk, hogy uszodahasználat után mielőbb váltsunk tiszta és száraz ruhára, kerüljük a műszálas alsóneműt, használjunk intim mosakodógéleket, az étkezésben pedig kerüljük a savasodást okozó élelmiszereket, mint például a spárga, a spenót, a cékla, a nyers répa, a paradicsom, a citrusfélék, az eper, valamint a vörös hús, mert ezek az élelmiszerek savasítják a vizeletet.

Ezeken felül igyunk sok folyadékot, mert a nagy mennyiségű folyadék átmossa a hólyagot, és megnehezíti a baktériumok megtelepedését. Ha azt érezzük, hogy mosdóba kell mennünk, akkor menjünk mielőbb vécére, ne tartsuk vissza, mert az csak ront a helyzeten.

Laktóz intoleranciáról fontos tudnivalók

A laktóz intolerancia genetikai tesztje egy hasznos eszköz a tejcukor emésztésére való képesség felmérésére. A teszt segítségével meg lehet állapítani, hogy egy személy genetikailag hajlamos-e laktóz intoleranciára, és hogy várhatóan meg fog-e jelenni ez az állapot az életkor előrehaladtával

Mi a biorezonancia vizsgálat, hogyan működik?

Az egészség sajnos nem egy állandó és stabil állapot, időnként még a legegészségesebb embereket is ledönti a lábáról egy-egy betegség, amikor érdemes utánanézni az alternatív megoldásoknak is. Az alternatív gyógymódok egyik legnépszerűbb ágazata a biorezonancia.

Fiatalkori demencia

A demencia szót sokan ismerik, legtöbbször az idősebb korosztállyal hozzák összefüggésbe, ami nem helytelen, de nem csak az időseket érinti, előfordulhat fiatalabbaknál is.

Hideg terápiával az egészség megőrzéséért

Nem is gondolnánk, hogy a hideg mennyi mindenre megoldás lehet, pedig a szervezetünknek időnket, vagy akár minimális dózisokban a mindennapjaink részeként igenis jót tehet a hideg víz, vagy az extrém hőmérsékletek jótékony hatásait kihasználó terápiás módszerek.

Hajvédelem télen

Sokszor kaptunk már tanácsot a téli bőrvédelemre, immunvédelemre, azonban ritkán olvasni arról, védjük a hajunkat a hidegben.