Menü

Táncolj a testi-lelki egészségedért

A mindennapi mozgást, edzést nem csak felülésekkel és fekvőtámaszokkal tudhatjuk le, hanem tánccal is és ne higgyük, hogy csak az táncolhat, aki profin mozgatja a testrészeit. A tánc átmozgat, erősít, leizzaszt, erőt ad, feltölt.

Sokan félnek táncolni, pedig erre senkinek, semmilyen okának nem kellene lennie. Még nem találkoztam olyan emberrel, aki ne hallgatott volna valamilyenfajta zenét. Azzal, hogy zenét hallgatunk, ritmust adunk a testünknek, a testünk pedig mozgással reagál. Legyen az egy kis lábrázás a laptop előtt ücsörögve, vagy egy igazi rock and roll a hajkefénket mikrofonnak használva a tükör előtt, a lelkünk fogja a rezgéseket.

Nem csak a pszichénknek teszünk jót, hanem egészségünknek is. A tánc mozgás. A mozgás izom stimuláció eredménye, ez pedig egészségünk egyik alapköve. Amellett, hogy megmozgatjuk izmainkat, ízületeinket, a keringésünkre is jó hatással van, erősíti az állóképességünket is. A ritmusos mozgás a légzésünket is befolyásolja, mely a szívünk működésére is jótékony hatással van.

Bizonyos táncos mozgásformákkal alakunkat is formálhatjuk, ha szeretjük a zenét, akkor nyugodtan válasszunk például egy zumba edzést, ezeket már internetes videó megosztó portálokon is elérhetjük. Erősíti a csontokat, ezzel csökkenti a csontritkulás kialakulásának esélyét. A tánc segít az egyensúlyérzékünk fejlesztésében, hiszen a helyes tartás és a gyors mozgás javít a kialakult problémán. Javítja a memóriát is, az agy teljesítményét fokozza azáltal, hogy a megfelelő lépéseket meg kell jegyezni, ezeket pedig kombinálni kell. Kimutatták, hogy hozzájárul a demencia és az Alzheimer-kór kockázatának csökkentéséhez.

Csökkenti a szorongást és a depressziót. Nem csak a zene hallgatása, a hozzá illő tánc is kiereszti a felgyülemlett napi stresszt. Ilyen esetben a társastáncot ajánlják, hiszen egy partner pozitívan hat a mentális egészségünkre. Az önbizalomról is ejtsünk egy kis szót. Amikor egy tükör előtt táncolunk, látjuk, hogy milyen a mozgásunk, megismerjük testünk rezgéseit, legkisebb mozgásait, amivel kialakíthatjuk helyes önnön testképünket.

A társas kapcsolatok terén is jelentős az ereje, mivel nem kell feltétlenül egyedül űznünk ezt a tevékenységet, barátságokat köthetünk, vonzalmat alakíthatunk ki egy másik emberrel, ezeket már nagyon régről ismerhetjük, mivel a régi időkben a táncklubokban töltött esték elfogadott ismerkedési formának számítottak.

A táncnál, mint minden olyan mozgástevékenységnél, amire sportként tekintünk, komolyan oda kell figyelnünk a bemelegítés és lenyújtás fontosságára. Tapasztalatból mondom kisebb versenytáncban töltött időszak után, hogy pont ugyanúgy kialakul az izomláz, és nagyon könnyen meghúzódhat bármilyen ízületünk, izmunk. Fordítsunk figyelmet a helyes cipő megválasztására is, mert nagyon szép egy magas sarkú, versenyhez tervezett, csillogó cipellő, de ezt már hagyjuk a profikra, mert súlyos sérüléseket szenvedhetünk egy helytelenül megválasztott, instabil talpú cipővel.

A tánc az egyik legjobb önkifejezési forma, teljesen egyedi módon hat ránk és környezetünkre, mivel nincs két egyforma ember, nincs két egyforma mozgás sem. Edzi testünket, erősíti lelkünket és, ha még szégyellősek is vagyunk, és csak otthon merünk így mozogni, akkor is fel fog tölteni minket energiával.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!