Öltözködési tévhitek, amik megakadályoz abban, hogy stílusos nő legyél
- Dátum: 2022.10.30., 09:26
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- alkat, divat, gardrób, kreativitás, molett, nőiesség, öltözködés, stílus, testsúly
El vagy keseredve, hogy a stílustanácsadás drága dolog, és az hiszed, csak a hírességek privilégiuma? Meg vagy róla győződve, hogy nem a ruha teszi az embert? Abban a hitben ringatod magad, hogy pólóban farmerben sportos a stílusod? 6 öltözködési tévhit, amit megcáfolok ebben a cikkben, mert akadályoz abban, hogy stílusos nő legyél.
1.öltözködési tévhit: a személyi stylist szolgáltatás a celebek kiváltsága. Nem engedheted meg magadnak.
Sokáig, azért nem jelentkeztem a stílustanácsadásra, mert azt gondoltam a stílustanácsadás luxus. És úgy gondoltam nincs rá pénzem. Majd amikor egy ismerősöm elmesélte, mennyire szuper volt a gardróbrendezése, kiderült számomra, hogy ez egy teljesen megfizethető szolgáltatás. Ajándékba kértem magamnak, és örökké hálás leszek, hogy elkezdtem, és rendbe raktam a ruhatáram. Utána már csak azt sajnáltam, hogy nem korábban kezdtem el!
2. öltözködési tévhit: A stílus pénz kérdése, mert a minőségi ruha drága.
A stílust nem lehet megvenni. Nem is feltétlenül az új ruháktól lesz stílusunk, bár van amikor alig marad a gardróbrendezés után minőségi, színben passzoló, megfelelő méretű, minőségű és stílusú ruhadarab.
Nem az a cél, hogy tele vásároltassuk a vendéget, hanem, hogy kiszelektáljuk, aminek nincs a helye a szekrényében. Új módon rakom össze a szetteket. Vegyünk kiegészítőket, amivel fel tudjuk dobni a ruháinkat.
És végül egy jól kombinálható ruhatárunk legyen.
Az igaz, hogy újonnan a minőségi anyagból és kidolgozással készült, sokáig viselhető ruhadarabok nem olcsóak . Ha fast fashionben vásárolsz, drága lesz, mert hamar tönkremegy, így minden szezonban kell venned egy új darabot.
a.) Ha jó minőségű darabokat vásárolsz, akkor nem kell annyi ruhát venned, mert sok évet kiszolgált.
b.) Meg lehet venni a jó minőségű darabokat second hand shopokban
3. öltözködési tévhit: A te kedvenced is a farmer póló kombináció?
Sajnos el kell keserítselek, mert a farmer póló kombináció sajnos nem sportos! Hanem tucatruha, ami jellegtelen egy harmadik kiegészítő nélkül. Dobd fel egy harmadik darabbal!
4. öltözködési tévhit: Nem a ruha teszi az embert!
Egyrészt nem kell mindig reggelre hagyni. Elő lehet készíteni a ruhákat már este. Egyszerű gardróbból könnyebb válogatni.
Felvenni egy előnytelen ruhát pont ugyanannyi idő, mint egy stílusosan passzolót. Miért ne tennéd ez utóbbit?
5. Nem érek rá reggel ezzel vacakolni.
Egyrészt nem reggel kell, mert elő lehet készíteni este. Másrészt nem kell vele “vacakolni”, mert egy jól felépített gardróbból könnyű összeválogatni a stílusosan passzoló szetteket. Ezekről a gardróbrendezés, vásárlás során a stílustanácsadó képeket is készít, így ötleteket is ad.
6. öltözködési tévhit: a párom így szeret engem. Nem fogok flancos ruhákban járni.
Természetesen a párod a belső értékeid miatt szeret, de nagyon boldogan megy végig veled az utcán, ha csinosan felöltözöl, mert a te megjelenésed őt is minősíti a férfiak láthatatlan ranglistáján. Te is pozícionálod őt.
+1: stílusosan csak jó alakkal lehet öltözni.
Ergo, ha molett vagyok, nem tudok csinosan öltözni. Ez végképp nem igaz! Minden alkatra van előnyös és előnytelen fazon!
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!