Erre utalhat, ha a lakásban a rumli az úr
- Dátum: 2022.11.19., 07:15
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- depresszió, egészség, hangulat, hanyagság, önbecsülés, önbizalomhiány, rendetlenség, rumli
Ha rendszeresen halomban áll a mosogatnivaló, ha soha semmit nem találunk a szekrényünkben, nyikorognak az ajtók és csöpögnek a csapok, nem feltétlenül jelenti, hogy rendetlenek vagy lusták vagyunk. Sok esetben ugyanis rejtett lelki okai vannak annak, ha valamire nem szánunk kellő figyelmet.
Káosz a szekrényben
Sokaknak látszólag rend uralkodik a lakásában, csak ki ne nyíljon véletlenül valamelyik szekrény ajtaja, mert kiömölhet a tartalma. Náluk a fiókokba sem szabad belenyúlni, mert káosz lehet ott is: gyűrött ruhák, törött olló, régi hitelkártyák egybezsúfolva. Ezek az emberek első látásra tökéletesnek tűnnek, mivel nagyon adnak arra, hogy másokat lenyűgözzenek. Előrébb való számukra, hogy vonzóak legyenek, mint az, hogy rendszert vigyenek az életükbe. A külsőségek fontossága általában belső bizonytalanságra utal.
Lelakott helyiségek
Vannak, akik éveket képesek eltölteni olyan ingatlanokban, ahol csöpög a csap, régi megsárgult képek vannak a lepukkant lakás falain, és beköltözésük óta dobozokban tartják a holmijaikat. Nem szeretnek fölöslegesen pénzt költeni, csak ideiglenes helyként tekintenek az otthonukra. Átmeneti kényelmetlenségként kezelik a jelent, amire úgy gondolnak, hogy csak egy darabig kell eltűrniük annak kényelmetlenségeit. Nekik gyakran nincsenek terveik, sodródnak az élettel. Állandóan valami külső segítségben reménykednek, ami megváltoztatná a helyzetüket.
Rendetlen asztal
Azok között, akik íróasztal mellett ülve dolgoznak, vannak, akik mappákba rendeznek mindent, amelyeket aztán szépen a polcon sorakoztatnak. Mások viszont egymás hegyére-hátára teszik a sok papírt, ceruzát, jegyzetet. Sőt morzsás tányérok és félig kiivott joghurtospoharak is heverhetnek ott. Ők valószínűleg túl sokra tartják magukat, ugyanakkor nagyon kreatívak, és gyakran szokatlan, de zseniális ötleteik vannak.
Hiányos berendezés
A külső szemlélő azt gondolhatja, hogy senki sem lakik abban a lakásban, amelynek tulajdonosa már régóta az üres ingatlanban él. Lehet, hogy tisztaság van benne, mégis nagyon kevés a bútor, és edények, evőeszközök is csak minimálisan találhatóak. Néha még az alapvető háztartási eszközök is hiányosak. Hiába múlt el 18 éves az ott lakó, mégis egy éretlen személyiség. Azt gondolja, hogy majd jön valaki, aki kényelmessé teszi az otthonát.
Felhalmozott mosatlan
Akinek hatalmas kupacban állnak a mosatlanjai a konyhában és a szennyeskosárban, szereti halogatni a dolgokat. Az sem kizárt, hogy depressziós. Úgy érezheti, hogy nincs elég energiája otthona tisztán tartására. Valószínűleg nem becsüli magát sokra, nem gondolja, hogy megérdemli a tiszta környezetet. Emellett a depresszióval járó érdektelenség is állhat a háttérben.
Érdemes tudni, hogy kutatások kimutatták, a rendszeres takarítás javítja a hangulatot és segíthet leküzdeni a rossz közérzetet.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.