Mitől sikeresek újévi fogadalmaink?
- Dátum: 2022.12.30., 02:52
- Martinka Dia
- képek: pixabay.com
- célok, célok elérése, elbukik, elhatározás, feladja, halogatás, hétfő, holnap, január, megerősít, megvalósít, negatív emberek elkerülése, önmaguk megjutalmazása, pozitív gondolkodás, siker, sikeres, szilveszter, tettek, tippek, türelem, újévi fogadalmaink, vágyak
Majd holnaptól. Inkább hétfőtől. Január elsejétől. Vagy január egyik napjától. Egy januári hétfőtől…Ismerősen hangzik? Vajon hányan fogadjuk meg szilveszter éjjel pezsgővel a kezünkben, hogy jövőre bizony tényleg lefogyunk, letesszük a cigit, az alkoholt, sportolni kezdünk, belevágunk abba a vállalkozásba, kevesebbet eszünk, hiszen megfogadtuk, koccintottunk rá, de most akkor hogyan tovább? Vajon mi kell a sikerhez? Elég egy elhatározás?
Valószínűleg nem. Nem elég. Vagyis elsőre igen, hiszen az elhatározással kezdődik minden, talán papírra is kerülnek a célok, még el is kezdjük megvalósítani, mi megtesszük az első lépéseket, rajtunk nem múlik, vagy mégis? Mi történik pár nap vagy hét után?
A többség sajnos elbukik. Feladja. A konditermek kiürülnek. A cigaretta újra előkerül a munkahelyi stresszes légkörben, az ital is tovább fogy, a mérleg sem a barátunk, a feladatokat is halogatjuk.
Hogy ez idén még véletlenül se így legyen, javaslunk néhány tippet!
Megértjük: a feladat nem könnyű. Sosem lesz az. Amit elhatároztunk, az mellett nehéz lesz hosszútávon kitartani, (kulcsszó a „hosszútáv”) ezért sem sikerülhet mindig minden olyan könnyen mindenkinek. De nekünk sikerül!
Első lépésként tervezzünk apró lépéseket a cél érdekében. Ne akarjunk egyszerre mindent és pláne ne holnaptól. Lassan haladjunk, kis célokat kitűzve, így reálisan tartható a tempó és így lesz a szemünk mindig a célon.
Gondoljuk át, miért tűztük ki azt a célt, miért pont azt szeretnénk megvalósítani, mióta tervezzük ezt, miért nem sikerült eddig és miért tér vissza újra meg újra az elhatározás? Csak mi tudhatjuk mik a vágyaink, s helyettünk soha senki nem fogja megvalósítani.
Az emberek nagy része egy idő után feladja az újévre meghatározott céljait és nem tartja be fogadalmait.
Vajon mi ennek az oka, mit és hogyan tesznek azok, akik betartják fogadalmukat?
Akik sikerre viszik a terveiket, rájuk jellemző négy fontos dolog:
1. pozitív gondolkodás
2. önmaguk megjutalmazása
3. negatív emberek elkerülése
4. türelem
Tehát ezekkel a tulajdonságokkal mindenképp meg kell erősítenünk magunkat! Amikor pedig kicsit elbizonytalanodunk, nos akkor kell legjobban a célt látni magunk előtt. Amikor nehezebbé válik minden, akkor kell tudnunk, „miért vagyunk ott, miért is kezdtük el”. Mindenkinek sok erőt és kitartást kívánok céljai eléréséhez és hogy élvezzék és értékeljék az odavezető utat is.
Elsősegélymódszerek, amiket érdemes megtanítani a gyerekeknek
Az elsősegélymódszerek elsajátítását nem lehet elég korán kezdeni, vannak módszerek, amiket érdemes megtanítani a kicsiknek is. Mely elsősegélynyújtási módszerek megtanulása fontos már gyerekkorban is?
Távoli munkavégzés: mit jelent és hogyan csináljuk?
Remote, azaz távoli munkavégzés. Nem kifejezetten home office, de nem is távmunka. Munka Amerikában, az Egyesült Királyságban? Miről van szó, hogyan csináljuk jól a gyakorlatban, és milyen háttere van ennek a munkavégzésnek?
Hogyan vezess biztonságosan eső esetén
Az elmúlt hétben országszerte rengeteg csapadék leesett, megnehezítve ezzel a közlekedést. Csapadékos időben megváltoznak az útviszonyok, és érdemes óvatosabban vezetni, illetve odafigyelni néhány dologra, ha úgy döntünk ilyen időben is útra kelünk!
Zeneszeretők - A zenehallgatás előnyei és miértje
A velünk és bennünk élő zene már az emberiség kezdete óta a mindennapjaink része. Manapság sokan el sem tudják képzelni az életüket dalok nélkül, mindez nemcsak a hangulatunkra hathat pozitívan, hanem a saját és mások érzelmeinek megértésében is segíthet. Emellett pedig rengeteg pozitív emóció is kapcsolódik a zenehallgatáshoz.
Az internetes csalások veszélyei, megelőzése
Az internetes csalások egyre nagyobb kihívást jelentenek napjainkban, különösen a digitalizáció előrehaladtával sok áldozatot szednek az internetes, vagy éppen telefonos megtévesztések. Ennek formája lehet banki átverés, online vásárlásokkal való visszaélés. A probléma pedig összetett, hiszen nehéz megfogni a csalókat, a tényleges sérelem a virtuális térben történik meg, az áldozatok pedig sokszor önhibából esnek áldozatul. Azonban mit lehet tenni, mit tehet az egyén, és mit tesznek a hatóságok?