Menü

Mitől sikeresek újévi fogadalmaink?

Majd holnaptól. Inkább hétfőtől. Január elsejétől. Vagy január egyik napjától. Egy januári hétfőtől…Ismerősen hangzik? Vajon hányan fogadjuk meg szilveszter éjjel pezsgővel a kezünkben, hogy jövőre bizony tényleg lefogyunk, letesszük a cigit, az alkoholt, sportolni kezdünk, belevágunk abba a vállalkozásba, kevesebbet eszünk, hiszen megfogadtuk, koccintottunk rá, de most akkor hogyan tovább? Vajon mi kell a sikerhez? Elég egy elhatározás?

Valószínűleg nem. Nem elég. Vagyis elsőre igen, hiszen az elhatározással kezdődik minden, talán papírra is kerülnek a célok, még el is kezdjük megvalósítani, mi megtesszük az első lépéseket, rajtunk nem múlik, vagy mégis? Mi történik pár nap vagy hét után?

A többség sajnos elbukik. Feladja. A konditermek kiürülnek. A cigaretta újra előkerül a munkahelyi stresszes légkörben, az ital is tovább fogy, a mérleg sem a barátunk, a feladatokat is halogatjuk.

Hogy ez idén még véletlenül se így legyen, javaslunk néhány tippet!

Megértjük: a feladat nem könnyű. Sosem lesz az. Amit elhatároztunk, az mellett nehéz lesz hosszútávon kitartani, (kulcsszó a „hosszútáv”) ezért sem sikerülhet mindig minden olyan könnyen mindenkinek. De nekünk sikerül!

Első lépésként tervezzünk apró lépéseket a cél érdekében. Ne akarjunk egyszerre mindent és pláne ne holnaptól. Lassan haladjunk, kis célokat kitűzve, így reálisan tartható a tempó és így lesz a szemünk mindig a célon.
Gondoljuk át, miért tűztük ki azt a célt, miért pont azt szeretnénk megvalósítani, mióta tervezzük ezt, miért nem sikerült eddig és miért tér vissza újra meg újra az elhatározás? Csak mi tudhatjuk mik a vágyaink, s helyettünk soha senki nem fogja megvalósítani.

Az emberek nagy része egy idő után feladja az újévre meghatározott céljait és nem tartja be fogadalmait.

Vajon mi ennek az oka, mit és hogyan tesznek azok, akik betartják fogadalmukat?

Akik sikerre viszik a terveiket, rájuk jellemző négy fontos dolog:

1. pozitív gondolkodás

2. önmaguk megjutalmazása

3. negatív emberek elkerülése

4. türelem

Tehát ezekkel a tulajdonságokkal mindenképp meg kell erősítenünk magunkat! Amikor pedig kicsit elbizonytalanodunk, nos akkor kell legjobban a célt látni magunk előtt. Amikor nehezebbé válik minden, akkor kell tudnunk, „miért vagyunk ott, miért is kezdtük el”. Mindenkinek sok erőt és kitartást kívánok céljai eléréséhez és hogy élvezzék és értékeljék az odavezető utat is.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.