Menü

Szelektálás - Még az idén dobd ki őket!

Ha lassan már olyan túlzsúfolt a lakásod, hogy belépni sem tudsz, szinte mániákus gyűjtögető vagy, nem tudsz kidobni semmit, s már lépni sem tudsz a kacatoktól, ezer éve nem szelektáltad a szekrényeid, akkor itt az ideje a nagy szelektálásnak!

Nem kell ezt egyetlen nap leforgása alatt megtenni, de a felesleges apróságoktól kezdj el lassan megszabadulni, fokozatos szortírozni, szelektálni, a nagyobb dolgoktól pedig lomtalanításkor szabadulj meg. Hogy pontosan milyen dolgokra gondolok, máris összegyűjtöm, íme egy lista, melyet őszintén átnézve rájöhetsz, mik azok, amelyeket ideje kidobni. Hidd el ezután sem lesz rá szükséged.

Rossz háztartási gépek, elektromos kütyük a garázsban.

Tárolod őket, iderakod, odarakod, aztán végül csak útban van, soha semmire sem fogod használni, ideje elköszönni tőlük. Ezeréves magnó-és videokazetták, feleslegessé vált CD lemezek, melyeket sose néztél meg újra. Kihízott, divatjamúlt ruhák, régi holmik, szakadt darabok, melyek már törlőrongynak sem jók. Ki velük! Nem fogsz belefogyni a régi ruhákba, ha pedig lefogysz, újakat fogsz venni.
Ősrégi reklámújságok, tévéműsorújságok, magazinok. Nem gondolom, hogy mostanában fogod újra olvasni vagy keresni őket. Szemétbe velük!
Lejárt szavatosságú kozmetikumok. Nem érdemes tárolni őket, vegyél újat, használj kevesebbet, de minőségit és dobd ki a régieket, mielőtt allergiát okoz. A dekorkozmetikumok szavatossági ideje nem véletlenül véges! Mindenhol papírfecnik, jegyzet, szórólap, reklámújság és társai. Na ezekre végképp semmi szükség a jövőben!
Megmenthetetlen virágok, elszáradt csokrok, tönkrement szobanövények. Semmi szemet gyönyörködtető nincs bennük, szabadulj meg tőlük!

Hogyan szabaduljunk meg ezektől?

Először is tegyük szabaddá a teret, ne legyen zsúfoltság. Sokkal rendezettebbnek és tisztábbnak hat így az otthonod, takarítani is könnyebb lesz. Az étkezőasztal legyen üres, használj tárolókosarakat, a gyerekszoba apró „kütyüjeit”, játékait rendszerezd kosarakba.
Ne legyen zsúfoltság a falakon, ne legyen kint temérdek kép, fotó, falikép.
Kevesebb bútor is elég! Gondold át minden darab szerepét, helyét, valóban mindre szükség van? Add el őket.
Nagytakarítás után ne pakolj mindent vissza. Várj egy kicsit, ne kapkodd el, valóban mindenre szükséged lenne újra? Csak azokat a dolgokat tedd vissza a helyére, amelyekre igazán szükséged van. Ne tekints tárolóként vagy raktárként a lakásodra, a kevesebb néha több.

A felesleges holmikat nem is muszáj kidobni, az is jó ötlet, ha eladjuk, vagy elajándékozzuk a kiselejtezett holmikat. Hívjuk ezt a szelektálást újra hasznosításnak.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.