Bőrápolás télen
- Dátum: 2023.02.12., 04:56
- Martinka Dia
- képek: pixabay.com
- antioxidáns, arcápolás, arcpakolás, bőr, bőrápolás, bőrápolási rutin, bőrgyógyász., bőrprobléma, csapadék, egészség, fagy, folyadékfogyasztás, hámréteg, hiánya, hideg, hidratálás, kozmetikus, krémek, olajok, szép, tápanyag, tél, védelem, védelmező rendszer, vitaminhiány
Bőrünk nemcsak védelmezőnk, hanem szabályozza a testhőmérsékletünket is és tárolja a szükséges energiát. A külső környezeti hatások (nap, dohányzás, alkohol) és a belső tényezők (nem megfelelő táplálkozás, vitaminhiány, elegendő folyadékfogyasztás hiánya, öregedés) folyamatos veszélyt jelent a bőrünkre, emellett a hideg vagy meleg levegő, az évszakok váltakozása is próbára teszi bőrünk egészségét. Megfelelő ápolással azonban megóvhatjuk, megőrizhetjük egészségét.
Hogyan ápoljuk megfelelően a bőrünket, hogy egészséges, szép maradjon?
Az első és legfontosabb lépés, hogy ismerjük bőrünk típusát, hiszen nem mindegy milyen fajta bőrápolásra van szükségünk. A téli arcápolás történhet, krémekkel, természetes olajokkal, arcpakolásokkal.
Az arcbőrt – a típusának megfelelően – minden nap tisztítani, tonizálni és hidratálni kell, ezek a napi bőrápolási rutin részei, ezen felül szükség lehet speciális bőrápolásra is, amennyiben bőrproblémáink ezt szükségessé teszik.
A téli szezon az év legkíméletlenebb időszaka, a napfény hiánya, a hideg, a szeles, csapadékos, fagyos idő mind gondosabb bőrápolást igényel.
A téli időjárási viszonyok gyakran nem kímélik az arc és test bőrét, ugyanis a hideg levegő és a csípős szél kiszáríthatja, amelyre rátesz még egy lapáttal fűtési szezon száraz, meleg levegője.
Amikor a bőr veszít nedvességtartalmából, ahhoz kellemetlen száraz, húzódó, viszkető érzés is társulhat.
Talán nem köztudott, de a nagy hidegben a hidratálással is óvatosan kell bánni, hiszen a bőr felső rétegeibe frissen bejuttatott nedvesség megfelelő védelem nélkül megfagyhat, ez pedig nem tesz jót a bőrnek.
Aki kedveli és használja a hidegen sajtolt természetes olajokat, ők tudják, hogy a növényi olajak számos tápanyagot tartalmaznak, amelyek védik, erősítik a bőrt, segítik fenntartani a rugalmasságát és nagy számban tartalmaznak antioxidánsokat.
Télen talán ez nincs annyira a köztudatban, de ilyenkor is ajánlott fényvédő készítményeket használni, hiszen a téli napfény esetében is gondoskodni kell a megfelelő UV-A és UV-B védelemről.
A bőröd a testünk elsődleges “védelmi vonala”, nagyon fontos, hogy megtaláljuk a tökéletes téli bőrápoló rutint. Ha olyan bőrproblémáink vannak, melyek kozmetikumokkal nem javíthatók, akkor mindenképp fel kell keresni egy kozmetikust, vagy bőrgyógyászt.
Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?