Menü

Bőrápolás télen

Bőrünk nemcsak védelmezőnk, hanem szabályozza a testhőmérsékletünket is és tárolja a szükséges energiát. A külső környezeti hatások (nap, dohányzás, alkohol) és a belső tényezők (nem megfelelő táplálkozás, vitaminhiány, elegendő folyadékfogyasztás hiánya, öregedés) folyamatos veszélyt jelent a bőrünkre, emellett a hideg vagy meleg levegő, az évszakok váltakozása is próbára teszi bőrünk egészségét. Megfelelő ápolással azonban megóvhatjuk, megőrizhetjük egészségét.

Hogyan ápoljuk megfelelően a bőrünket, hogy egészséges, szép maradjon?

Az első és legfontosabb lépés, hogy ismerjük bőrünk típusát, hiszen nem mindegy milyen fajta bőrápolásra van szükségünk. A téli arcápolás történhet, krémekkel, természetes olajokkal, arcpakolásokkal.

Az arcbőrt – a típusának megfelelően – minden nap tisztítani, tonizálni és hidratálni kell, ezek a napi bőrápolási rutin részei, ezen felül szükség lehet speciális bőrápolásra is, amennyiben bőrproblémáink ezt szükségessé teszik.

A téli szezon az év legkíméletlenebb időszaka, a napfény hiánya, a hideg, a szeles, csapadékos, fagyos idő mind gondosabb bőrápolást igényel.

A téli időjárási viszonyok gyakran nem kímélik az arc és test bőrét, ugyanis a hideg levegő és a csípős szél kiszáríthatja, amelyre rátesz még egy lapáttal fűtési szezon száraz, meleg levegője.

Amikor a bőr veszít nedvességtartalmából, ahhoz kellemetlen száraz, húzódó, viszkető érzés is társulhat.

Talán nem köztudott, de a nagy hidegben a hidratálással is óvatosan kell bánni, hiszen a bőr felső rétegeibe frissen bejuttatott nedvesség megfelelő védelem nélkül megfagyhat, ez pedig nem tesz jót a bőrnek.

Aki kedveli és használja a hidegen sajtolt természetes olajokat, ők tudják, hogy a növényi olajak számos tápanyagot tartalmaznak, amelyek védik, erősítik a bőrt, segítik fenntartani a rugalmasságát és nagy számban tartalmaznak antioxidánsokat.

Télen talán ez nincs annyira a köztudatban, de ilyenkor is ajánlott fényvédő készítményeket használni, hiszen a téli napfény esetében is gondoskodni kell a megfelelő UV-A és UV-B védelemről.

A bőröd a testünk elsődleges “védelmi vonala”, nagyon fontos, hogy megtaláljuk a tökéletes téli bőrápoló rutint. Ha olyan bőrproblémáink vannak, melyek kozmetikumokkal nem javíthatók, akkor mindenképp fel kell keresni egy kozmetikust, vagy bőrgyógyászt.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.