Menü

Sminkeszközök tisztítása

A sminkeszközök, ecsetek, applikátorok, szivacsok és pamacsok használata sok nő életében mindennapos, a reggeli rutin része, azonban kevesen tudják megmondani, hogy mikor tisztították utoljára az eszközöket és mennyire figyelnek a rendszeres fertőtlenítésre.

Ezeknek az eszközöknek a tisztántartása nagyon fontos feladat (lenne), ugyanis ennek elmulasztása meglehetősen fertőzésveszélyes lehet.

A sminktermékek tárolása is központi kérdés, hiszen mind a tárolás, mind a tisztántartás az eszközök élettartamát növelik. A fürdőszobai párás levegő nem kedvező a tárolás szempontjából. A kozmetikumokat és az eszközöket hűvös, száraz, napfénytől védett helyen célszerű tartanunk, jó helyük van a neszeszerben vagy például a fésülködőasztalon.

Bizonyos kozmetikai termékek szavatossági idejéről már írtunk weboldalunkon, akkor már felhívtuk a figyelmet arra, hogy a lejárt szavatosságú, nem megfelelően tárolt és nem tisztított termékek fertőzéseket, gyulladásokat okozhatnak.

Az applikátorok, blenderek, ecsetek és szivacsok esetében elengedhetetlenül fontos a tisztításuk, a bőrünk egészségének megőrzése érdekében. A mosáshoz meleg szappanos, babasamponos víz, antibakteriális folyadék, vagy az erre a célra kifejlesztett fertőtlenítő spray javasolt.

A kozmetikusok és sminkesek esetében a fertőtlenítés teljesen nyilvánvaló, hiszen több embert sminkelnek, nekik különösen fontos ügyelni a higiéniára. A higiéniára való odafigyeléssel elkerülhetőek az olyan fertőzések, mint a kötőhártya-gyulladás, a herpesz, pattanások és számos más bőrfertőzés.

Praktikus házi megoldás az ecetes öblítés, ehhez egy csésze meleg vizet keverjünk össze fél csészényi ételecettel, majd áztassuk meg benne az ecsetet, szivacsot. Tisztítás után az eszközöket mindig öblítsük át sima vízzel is!

Fontos, hogy alaposan hagyjuk megszáradni az eszközöket, hiszen a nedves holmikon könnyen megtelepedhetnek a baktériumok, gombák.

A legtöbb kozmetikai márka forgalmaz ecsettisztító folyadékokat, melyek a gyors sterilizáláshoz tökéletesek, amikor nincs időnk alaposabban átmosni ezeket a kellékeket.

A tisztításkor ne feledkezzünk el a púderpárnák és sminkszivacsok tisztításáról sem, az alapozómaradványokat antibakteriális folyékony szappannal, vagy a zsíroldásra tökéletes samponnal lehet eltávolítani.

A mikrós módszer is működik. A megmosott ecseteket, szivacsokat egy kis – vízzel félig megtöltött - mikrózható tálkába tegyük, majd ezt 1 percre állítsuk a mikróba. Vigyázzunk, csak akkor vegyük ki a szivacsot a vízből, ha az már kihűlt, különben megégetjük a kezünket!

A sminkecsetek, szivacsok, pamacsok ideális alapot teremtenek ahhoz, hogy a baktériumok elszaporodjanak rajtuk, ezért figyeljünk oda a rendszeres tisztításra. Ha nem is minden használat után, de legalább hetente egy gyors fertőtlenítő spray és havonta egy alapos átmosás mindenképp javasolt!

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!