Mi az a migrén piercing?
- Dátum: 2023.03.13., 17:19
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- agyi erek, agyi működészavar, alkoholfogyasztás, alternatív megoldás, dohányzás, életmódbeli szokások, erős fájdalom, fejfájás, gyógymód, hatásos, javulás, migrén piercing, ősi kínai, rohamszerű, szakember, szalon, tünet, vegyszermentes
Mi is az a migrén piercing, hol van a helye, hová teszik és mire jó? Zavaró vagy kényelmes viselet? Csak jó üzlet, vagy tényleg remek és hatásos alternatív megoldást jelent?
Aki migrénes rohamoktól szenved, pontosan tudja, milyen érzés erős fájdalomcsillapítókon élni, melyek sajnos néhány esetben ideig-óráig hatnak. Manapság egyre növekszik az alternatív gyógymódot keresők száma, akik a „vegyszermentes” módszerek felé fordulnak. Nekik segíthet a migrén piercing, mely az ősi kínai gyógyítás témakörébe tartozó akupunktúra elvein alapszik.
Mi a migrén, hogyan hat erre a migrén piercing és milyen viselni?
A „migrén” , melytől a lakosság 10%-a szenved (többségében nők), fejfájást jelent, legtöbbször hirtelen, rohamszerűen fellépő, erős fájdalmat, mely lehet hosszantartó és sajnos visszatérő probléma is.
Lüktető erős féloldali fájdalom jellemzi, amelyet hang- és fényérzékenység, hányinger, vagy hányás kísérhet. A migrénes fejfájás általában fizikai terhelésre fokozódik.
Valószínűleg az agyi erek görcsös összehúzódása vagy agyi működészavar lehet a felelős ezért a fájdalomért, de nem segíti a javulást az egészségtelen táplálkozás, a mozgásszegény életmód, a rossz alvás és a dohányzás, alkoholfogyasztás sem.
Mivel a gyógyszerszedés hosszútávon nem jó megoldás, ezért egyre többen fordulnak alternatív, vegyszermentes megoldások felé, ők használják többek között a migrén piercinget is, mely a’90-es évek elején terjedt el világszerte.
Ez a piercing ősi kínai gyógymódon, az akupunktúrán alapszik, mely kimondja, hogy testünk tele van akupunktúrás pontokkal, melyre megfelelő nyomást gyakorolva segíthet egészségügyi problémáinkon, kedélyállapotunkon.
A migrén piercinget a fülkagyló középső részén viselik, melyet szakember helyez be speciális mérőműszer segítségével, tehát semmiképp sem házilag tesszük fel, hiszen meg kell találni az akupunktúrás pontot.
Hogy valóban hatásos-e fejfájás ellen, erről megoszlanak a vélemények, mint általában mindenről.
A kutatások arról szólnak, hogy viselői 40%-a elégedett, mások nem éreztek tartós és jelentős változást.
Természetesen meg kell említeni az egészségi állapotunkat és életmódunkat, mely befolyásolja a hatékonyságot, hiszen sok egészségügyi probléma a helytelen életmódnak is köszönhető.
Amennyiben migréntől szenvedünk, mindenképp változtassuk életmódbeli szokásainkon és ha úgy gondoljuk, tegyünk egy próbát a migrén piercinggel, melyet mindenképp szalonban, hozzáértő segítségével válasszunk ki.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.
Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.