Menü

A szemkörnyékápolás fontossága

Arcbőrünk sokat elárul rólunk. Nem szeretjük karikásnak, táskásnak látni a szemeinket reggelente és nem örülünk, mikor azt mondják „olyan fáradtak a szemeid”. Természetesen mindenki üdén és frissen szeretne kinézni, fiatalos külsőt akar, melyet elégedetten szemlél a tükörben, azonban a fiatalos tekintet egyik kulcsa a megfelelő szemkörnyékápolás és a ráncmegelőzés.

A szemápolás már prevenciós jelleggel megkezdődhet még a ráncok megjelenése előtt! Ekkor már bevethetőek a speciális készítmények, melyeket kifejezetten az érzékeny szem körüli bőr ápolására fejlesztettek ki.

Tudni kell, hogy a szemkörnyék bőre rendkívül érzékeny, ezért más krémek valók arra a területre. Krémezésnél figyelni kell arra, hogy kerüljük a durva dörzsölést, a túl erős gyümölcssavas peelingezést, az pedig alapszabály, hogy a sminket minden este alaposan távolítsuk el szemeinkről elalvás előtt.

A szemkörnyékápolására kifejlesztett kozmetikumok különlegesek, kevésbé zsírosak és sokkal kíméletesebbek a szemkörnyék vékony, érzékeny bőrfelszínéhez.

A szem alatti karikákra, táskákra, duzzanatokra nagyon hatékony módszer a szemkörnyéki masszázs, mely fokozza a vér- és a nyirokkeringést.

Amennyiben fiatalos arcbőrt szeretnénk és a szem alatti ráncok kialakulásának késleltetését, akkor tartsuk szem előtt, hogy a szoláriumozás és a mértéktelen napozás, az UV-sugarak károsító hatása bizony felelős a bőrünk állapotáért.

Tudni kell azt is, hogy semmilyen kozmetikum önmagában nem csodaszer. Amennyiben nem figyelünk a megfelelő folyadékfogyasztásra és nem alszunk eleget, annak bőrünk látja kárát, ellenben ha erre figyelünk, a bőrünk annál szebbé, ragyogóbbá válik.

A vitamindús táplálkozást is meghálálja az arcunk, a vitaminhiány azonnal megjelenik, ezért a tápanyagdús étrend a legjobb fegyver a hatékony bőrápolásban.

A kipihent, üde tekintetért külsőleg és belsőleg is meg kell tennünk mindent.

A hunyorgás, a sírás, a nevetés, a képernyő órákig történő bámulása is nyomot hagy az arcunkon, különösen a szemkörnyék területén. Mivel itt rendkívül vékony a bőr, sokkal sérülékenyebb, mint az arc többi részén.

Az éjszakázás, a dohányzás, a drasztikus fogyókúra következményei mindig megjelennek a bőrünkön, a szem alatti sötét karikák, táskák, duzzanatok formájában, a hosszútávú egészségtelen életmódot pedig lehetetlen kozmetikumokkal visszaállítani.

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?